Država je u naše obrazovanje uložila milijune, a sad nas baca na ulicu
Samo na Institutu Ivo Pilar bez posla je u pola godine ostalo sedam mladih znanstvenika. Donosimo priče njih petero
Komentari 225
Uopće mi nije jasno što su prije mislili? njihova zanimanja su za jednu siromašnu zemlju zapravo teret, a ni u bogatim zemljama se takvi znanstvenici bŠ NE PROVEDU DOBRO. Potpuno nepotrebna zanimanja. a sad moraju ispočetka. Tu kje država kriva utoliko što uopće dozvoljava upise takvih zanimanja.
a vi isli u skolu.dosta vam je upisat se u adz,naci ili izmislit rodijaka iz hercegovine,metnit krunicu oko vrata,lupit po cajkama i thompsonu.uspjeh garantiran.
uhljebi uhljebi uhljebi... kojima se drma uhljebnička stolica... otvorite nešto svoje... ako mislite da ste nešto pametni... jdoo nije skupo otvoriti...
Ne izbacuje vas "država" na ulicu nego institucije države odnosno političari koji vode državu i odlučuju o sudbini hrvatskog naroda.
Kad se vec usporedjuje Hrvatska sa Njemackom ; u Njemackim medijima se rijetko cita da ljudi za vlastiti ne uspijeh ili losu zivotnu situaciju terete drzavu i druge , samo kod nas je za sve i uvijek drzava kriva.
Zaista, kako mozete biti takvi! Ovi, ne vise tako mladi ljudi, su izgubili sansu udobnog uhljebljenja na racun poreznih obveznika. Sada ce morati nesto i raditi. Za utjehu, konobarenje po Irskoj se vjerojatno bolje placa nego bavljenje sociologijom ili povijescu.. S razlogom. Inace, zasto ne pokusaju dobiti postdoktorsko mjesto vani? Sociologa ima i na drugim sveucilistima u EU. Nisu valjda ovi tako losi da im je jedina alternativa uhljebljenju - konobarenje? Trebalo bi otpustiti jos nekoliko desetaka tisuca takvih "znanstvenika", da se mogu smanjiti porezi i pokrenuti gospodarstvo.
Pa vi ste primjer ljudi koji bi se trebali odlučiti u privatni bisnis. Opet kuknjava za državnom službom, a poslije će svi pričati o smanjenju državnih službenika.
Kad možeš na Balkanu postat predsjednik države samo sa osnovnom školom ....zašto bi hrvatska nastavila finansirat univerze i njihove fakultete!? Pa vise zaradi vodoinstslater...
ovako, dvije stvari,,zanimljivo da nijedna od ovdje navedenih "strucnih osoba" nebi sama pokrenula posao u struci i radila za sebe,nego se ceka mjesto za uhljeb, placu iz proracuna i to svakako ne ispod 15000kuna,,a druga stvar,,u doba velikog zoke, kad su neki slicni,drugi,, probali isto skrebut pozornost na sebe na ovaj nacin,"objasnjeno " im je da to nije pametno jer da ce im "narodna vlast" brzo sredit zaposlenja,,))))
povjesničar, sociolog i demograf.. kaj je to demograf uopće.. jel taj oplodi sve kaj hoda ili kaj? Država je kriva jedni što je financirala sve vas... to je istina. Trebali ste doktorirati o svom trošku, ma ne samo doktorirati... treball iste i magistrirati o svom trošku. Problem je upravo taj što se dozvoljava studentima koji nikako ili malo doprinose društvu prosvjeduju i traže ptičjeg mlijeka.. a toliko su korisni da ne zaslužuju niti "buđav lebac". Gospodo, prvo treba pokrenuti industriju koja će onda sve vas hraniti... ali niste vi kapacitet to shvatiti (da ne velim da su političari sve mahom povjeničari, sociolozi, pjesnici i pravnici)
Trebalo bi vas bit sram kad ste i dalje nesposobni.
Prekvalificirajte ih za konobarice,sobarice,recepcionerke kuharice,a miške za servisere klima,električare,brodomontere,,građevinare,keramičare,parketare,vodoinstalatere,servisere solarnog grijanja itd. Sve su to deficitarna zanimanja.
Koje fakultete su završili Tuđman,Sanader,Kosor,Karamarko i Plenkovič?
#CroatiaFullOfLife
Još jedna poruka mladim ljudima. ..bje'zte odavdje glavom bez obzira! !!
Taj institut je svojevremeno zaključio da Hrvati ne žele referendum o ćirilici (pa im ga zato što "ne žele" ne treba niti dati). Hrvati (većina - koju naravno ne bi provjerili na referendumu) po tom institutu, ne žele ni da se kazne zločini iz komunizma. FF kadar u svom punom sjaju. I sada da žalimo te doktore i demografe bez djece?!
Nema veze,bitno da je gđa Esih već 12 godina bila znanstveni novak na imenovanom institutu iako je dozvoljeno samo šest.
Svi neki doktori, i visoko izumljene pozicije koje u opće nemaju svrhe. Ne znam zašto od njih petorice ne ide za auto mehaničara, vodoinstalatera električara itd. Te struke su dobro plaćene svugdje na svijetu, ali kod nas je još uvik taj stari mentalitet, imam zvanje i ne trebam puno raditi i još imam posao doživotni. Jednostavno u krivoj su sruci.
Sirota dječica. Glavno da je Esih, samozvana "znastvenica" (kaže wikipedija, tj. "usta moja hvalite me sama") na tom institutu provela 15 godina u statusu znanstvene novakinje, iako tu tutulu ne bi smjela imati više od 6 godina. Da spomenemo ii da NIJE doktorirala. A njena "znanstvena djela"? Da vidimo: - Čuvari bleiburške uspomene, Klub hrvatskih povratnika iz iseljeništva; - Bleiburg Memento, Esih, Bruna (ur.)., Udruga Hrvatski križni put, sunakladnik Udruga Počasni bleiburški vod; - Vukovar '91: međunarodni odjeci i značaj, Jurčević, Josip; Živić, Dražen; Esih, Bruna (ur.), Institut društvenih znanosti Ivo Pilar. Ne'š ti znanstvenog rada. Što ja ta radila 15 godina? Vjerojatno svaki od ovih otpuštenih mladih ljudi ima 10x više radova. I, naravno, onda je otišla na još bolje plaćeno "radno mjesto" - članica Upravnog vijeća Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pitam se čemu nam trebaju društveni znanstvenici. Država je puna takvih teoretičara koji društvu ni lipe ne doprinesu.