Država će iznajmljivati privatne nekretnine: Ako imate stan od 65 kvadrata, evo koliko možete zaraditi za šest godina
Porez na promet nekretninama za kupnju prve nekretnine vraćat će se, a gradit će se i novi studentski domovi kako bi se oslobodili stanovi u velikim gradovima.
Komentari 51
Zvuči kao idealno za muljaže od strane vlasti. Svojima će se davati stanovi po povoljnim najamninama, a drugi stanovi će svojima biti vraćani u "prvobitno" bolje nego što su ikada bili. Puno toga ovisi o procjenama "stručnjaka", a svi znamo kako to kod nas završava.
Da, svakako! Država je dooobro svima pokazala kak se brine o svojim nekretninama, a sad nas uvjeravaju da bi se.o našima bolje?? Ma dajteeeee
Znaci drzava ce davati novce poreznih obveznika ljudima koji imaju visak stanova da ih iznajme. Zar nije novonajavljeni porez na nekretnine kao trebao rijesiti taj problem ?!?!? A da. Pokupiti ce se pare od sirotinje preko poreza i davati onima koji vec i imaju viska. Lijepo su to odradili. Klasicna hrvatska lopovska prica u kojoj naj... uvijek onaj koji ima manje.
U tuđoj ruci samo jedna stvar raste.
Kad ti Partija povede 'brigu' o tvojoj nekretnini šta može poći po zlu?
Iznajmis dvosoban stan drzavi, oni ubace 4 nepalca i 7 indijaca unutra... Vratit ce ga u prvobitno stanje, roh bau
Bit svega je da svi žele živjeti u gradovima i biti vlasnici stana koje će dobiti zabadava u vlasništvo. Oni bedasti nek štede i grade kuću čitav život, a ovi nemaju ni za garažu.
1. Otvorite tvornice i radna mjesta, 2. Radnicima dajte plaće koje zaslužuju, 3. Spriječite korupciju, 4. Neka vrate stanove oni koji su ih dobili na razne prevarantske načine ( zašto preplaćeni političari dobivaju stanove za 60 eura mjesečno ???), 5. Neka svatko rješava svoje stambeno pitanje ,
Pa najbolje da netko svoj kapital da na korištenje zabadava. Podstanari svašta uvjetuju a onda odu za dva mjeseca.
Drzava koja ni sama ne zna koliko nekretnina ima i sve su u katastrofalnom stanju bi iznajmljivala moj stan. Riješite korupciju, lopovluke i državnim firmama, svoje astromonske plaće. Mamu svoju iznajmite.
Naravno da ću državi dati stan da ga ona iznajmljuje. Preseliti ću se na selo i uzgajati kokoši . Nabaviti ću lisicu jer mi je frend Brankec rekao da ona najbolje čuva kokoši .
Država nastavlja sagu sa stanovima i još prisniji veza s građevinskom mafijom. Uporno se miješa u sve u cilju da zaštiti mafiju, korupciju, umjesto da štiti građane ona se miješa baš u sve samo u cilju uništavanja hrvatskog naroda i države.
Tko je dovoljno lud da državi da vlastiti stan da ga iznajmljuje po nižoj cijeni od tržišne?? Ako netko ima namjeru iznajmljivati svoj stan to može učiniti i sam ne treba mu nikakva država kao posrednik i zaraditi će više nego li da je dao državi da iznajmljuje njegovu nekretninu. Da ne spominjemo činjenicu da oni koji imaju prazan stan mogu još više zaraditi ako se iznajmljuje kao apartman turistima nego kao dugoročan najam. Dakle, postoje kudikamo unosnije opcije za vlasnika stana od ove socijalističke ideje koje kao da je izmislio drug tito.
Summa Summarum: tko ima stan kojeg može iznajmiti je u najmanju ruku dobrostojeći. Tko ima puno stanova koje želi iznajmiti je bogat. Bez utjecaja politike nitko se nije obogatio. Plan: svojih stanova (koje sam vjerovatno muljažom stekao) treba renovirati. dat ću ih državi, dobiti zato dobru štangu novaca i onda ću ih dobiti nazad cakum pakum renovirane. Sve o trošku poreznika. Politika se oduvijek brinula za male ljude.
Plaćat će Ukraincima stanove našom lovom.. Petrinjce su pistili da se smrzavaju u limenim konzervama, koje im je poslala Turska... Zato šta će Petrinci opet glasat za njih, jer su drugi komunisti. Loji su sagradili industriju, da ovi imaju od čega živit. Al to nevalja. Bolji su oni koji jame industrije.. I onda porezom na nekretnine i njihove stanove...
Hoće li stanovi koji su kupljeni kešom zadnjih desetak godina nakon 6 godina ovakvog iznajmljivanja biti izuzeti zakona o porijeklu imovine?
Interesira me tko će biti podstanari? Neka državi pravi stanove i onda ih iznajmljuje svojim novim stanarima. Stare su odavno potjerali.
Ništa od toga. Posla se primite tvornice otvarajte , dognite ekonomiju da možemo imati europske plače ,a ne balkansku crkavicu.
Jel vi vidite tih 240.000 praznih stanova i kuća u Hrvatskoj. Od toga 40.000 u Zagrebu. Živim u zgradi i u svim stanovima žive stanari ... Ja u ove podatke ne vjerujem...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zašto bi privatni vlasnici dali nekome na upravljanje tko ne zna ni sam čega je vlasnik niti zna upravljati svojim stvarima. Da je država znala upravljati ne bi privatizirala sve što se moglo privatizirati. Tko ima stan 65 kvadrata u tramvajskoj zoni cijeni 900€ mjesečno plus režije i za šest godina zaradi 64800€ s tedencijom rasta najamnine u tih šest godina.