Dječak (10) poginuo pred kućnim pragom u naletu automobila
U policiji smo doznali da očevidaca ove teške prometne nesreće nema, ali da se pretpostavlja da je dječak istrčao sa stuba pokraj obiteljske kuće na cestu i da ga je tada usmrtio automobil.
Komentari 38
Ja bih samo opet ponovio; - Kamere po gradu, kamere po autoputu, fiksne ali one što snimaju u nizu, (prva snimi auto u prolazu, slijedeća ga opet snimi i izračuna prosječnu brzinu pa ako je buraz između kamera povisio brzinu, a onda je \"mudro\" smanjio brzinu pred kamerom...hop kazna...i ....sve...sve pokrit kamerama... - Obvezat mjesne zajednice da ih nabave ako treba hebenim samodoprinosom. - Kazne DRAKONSKE - Sve uplate od kazni idu mjesnim zajednicama (u početku da otplate kamere) - naplata jednostavna - postaviti automate (ne naplata u kešu, uvesti obvezno plaćanje bonom) u policijske postaje gdje se vrši registracija vozila i nema produžetka dok se naplata ne izvrši. - za prekršaje na autoputu uplate od kazni idu državi, a automate staviti i na granicu za strana vozila da vidiš laganinija po cesti . U potpunosti se slažem s gromCH, a i s komentarima da je možebitno dijete istrčalo u zadnjoj sekundi ali ipak s puno manjim brzinama vozač može i pretpostavljati situaciju te umnogostručit oprez. Suusječanja obitelji i molitve za malog anđela
sucut obitelji. A sad pravo stanje stvari....KAd netko strada na ulici automacki je kriv vozac.....ZASTO? Ulica je za automobile a nogostup za pjesake, ulica se prelazi na pjesackom prelazu....A to da svakodnevno vidim roditelje sa djecom kako pretrcavaju ulicu .....vidim....a djeca uce od roditelja.....a kad dođe do tragedije kriv je uvijek netko drugi.....
. .U naseljenom mjestu nema se što brzo voziti. I svakom tko naganja auto kroz naseljeno mjesto - odmah bih oduzeo vozačku, doživotno! . otkud bi to dežurni djecomrzitelji hadezenjare znali? oni ne polažu vozački nego dobivaju falsifikate nakon štoto plate par sto eura instruktoru . .
Dogodila se tragedija. Dijete je ISTRCALO na cestu. Naisao je auto... Svako nase dijete na zalost moze istrcati na cestu i svatko od nas na zalost moze biti vozac auta... Moje saucesce obitelji.
svugdje u civilizovanom svijetu kroz naseljeno mjesto ogranicenje je 40--50 kilometara na sat.prekoracxenje brzine se placa puno ali se i oduzimaju poeni tako kad kod slijedece registracije ako ti fale poeni placas duplo registraciju -osiguranje i sve drugo tako da se naberu troskovi.u nasoj drzavi treba odgojiti polusvijet i stoku odnosno ,nauciti kako zivjeti u civiliziranom svijetu.
osnovna prometna kultura je progledati lijevo i desno prije prelaska ceste to je prva i osnovna stvar koje je manjkalo saučešće i obitelji poginulog ali i vozaču
Iskrena sućut. Učimo svi iz tragedije.
Ne morabiti baš tako kako @dahna tvrdi. Vozač mora biti svjestan da mu netko može podletjeti pod auto i zbog toga brzinu kretanja treba prilagoditi. Na znak o oštrom zavoju svatko uspori, a u naseljenom mjestu neki to ne čine.
20 godina vozim auto,nikad nisam sjeo za upravljač pija.nikad kroz grad isam jurio kao divljak i uvjek sam poštivao ograničenje brzie vožnje po gradu koja je 40 na sat ,i da mi djete izleti uvjek bi imao vremea zakočit i uvjek gledam 50 metara ispred sebe šta se dešava a cesti,ima tu i biciklista i motorista i djece ,ljudi se za volanom ponašaju neozbiljno i mahnito ,bez obzira a sve kriv je vozač koji nije prilagodio vožnju,a kad vozim vidim masu ljudi koji razgovaraju na mobitele ,trebalo bi da policija uvažava dojave građana kad eko vozi i razgovara na mobitel bez obzira dali je snimljen vozač ili ne .Danas je nastradalo ovo jadno djete a sutra može bit i nečije naše! Obitelji saučešče a ono pogledaj ljevo i desno možeš gledati kolko hočeš kad voze po gradu i 100 na sat pa se auto stvori za sekundu!
e pa nije vozač kriv,šta je to dijete radilo na cesti?
Iskrena sućut roditeljima, i njegovim sestricama,anđele mali... počivao u miru... :(((((((
Svojevremeno (pred pedesatak godina), vidio sam, kako je dječek istrčao na ulicu i podletio pod PRIKOLICU kamiona. Zaletio se između kamiona i prikolice. Da je kojim slučajem, to bilo ispred kamiona, vozač nikako ne bi mogao zaustaviti vozilo. Čak da je vozio 30 km/sat. Koliko mi je poznato, vrijeme od uočavanja prepreke (opasnosti), do početak reakcije iznosi 1 sekundu. Reakcija traje isto toliko. Tek nakon tog vremena počinje kočenje. Za to vrijeme, vozilo prijeđe (pri toj brzini), približno, dvadesetak metara. Osim navedenog, policija će vidjeti gdje je počelo kočenje, gdje je bio udarac i gdje je kočenje završilo. A, to im je dovoljno za sigurne zaključke.
Sućut pa sućut, dirljiva saosećajnost stiže jedna drugu svaki dan kao da se namerno provocira. Može li se stati na kraj bahatosti i divljaštvu na cestama? Radi li neko na tome?
http://www.youtube.com/watch?v=XFpaYJXzsHw&feature=related http://www.facebook.com/pages/Put-Tunja/179644805419091
\"Nije prilagodio brzinu uvjetima na prometnici\". Omiljena fraza naših retardiranih sudaca. Koliko god brzo da je vozio, kriv je jer je uvijek mogao voziti još sporije. Nije bitno koga je zgazio. Alkoholičara koji je bauljao pijan po cesti, dijete koje je bezglavo istrčalo na kolnik, glupaču koja mu je s \"isukanim\" mobitelom zakoračila pod automobil...Krajnje je vrijeme da vozači više ne budu glavni i jedini krivci za nesreću. Tako je u civiliziranom svijetu pa je krajnje vrijeme i da se mi malo prilagodimo civilizaciji. Onaj tko krši zakon je kriv. Bio to vozač, pješak ili motorist. Ako je vozač vozio u skladu s ograničenjem i nije bio pod utjecajem opijata, onda je mali jedini krivac. Još kada bi to Jacine \"sudije\" shvatile...
Ne znam kako vi, ja sam do sad u životu imao dvije prometne i ni jednom nisam bio kriv nego nisam mogao ništa drugo napraviti da izbjegnem nesreću. Sreća u nesrećama je bila da nije bilo ozlijeđenih, a kamoli poginulih. Ne može vozač paziti na sve i točka, zato svi sudionici u prometu MORAJU ulagat najvišu pažnju koju mogu. Ja bih se osvrnuo na to da je u pitanju 10 godišnjak, a ne 16 ili 19 ili netko stariji. Ja nemam djece, ali koliko znam, djeca ispod 12 godina ne smiju ni sama u školu, a kamoli se igrat na cesti. Znam točno gdje je sudar bio, obzirom da se uvijek vozeći tuda pitam hoće li mi tko ili što izletjeti od nekud pa se ne bi bilo čudno da je na mjestu tog vozača bio netko drugi, ali bi bilo isto dijete... tužno, znam, ali kako je tom dečku koji ga je tresnuo? Zamislite se u toj situaciji, svi razmišljaju o roditeljima djeteta (samo dva se komentara osvrću na vozača u tom tonu). Nikom nije lako od te dvije strane pa ni obitelji vozača, a dečko u 30tim možda ima i svoje djece...nije prilagodio brzinu...ako nije snijeg ili magla ili jaka kiša onda je \"prilagođena brzina\" , izgleda, na toj dionici 70km/h. Poginuli dječak, do duše, sigurno nije prilagodio ponašanje uvjetima okoline... :-( ako je suditi po slikama dolje, vozač ne bi trebao biti kriv za ništa osim što je bio taj pod kojeg je dječak naletio... Drž\'te se svi živi zahvaćeni posljedicama ovog događaja. @zed12: nisu ni znakovi svemogući, oni samo smanjuju postotak nesreća ako ih se poštuje.
Tragedija, sta drugo reci, zao mi je mladog zivota, roditelja i bliznjih ali i ovog jadnog vozaca koji zasigurno nije ni u najgoroj nocnoj mori nesto ovako sanjao. I roditelj sam i vozac sam i sve razumijem i osjecam duboku bol koju prolaze svi koji imaju veze sa ovom nesrecom.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
AJDE FRAJERU,JEBEM TE GRACIOSO GOVNO JEDNO PROKLETO,NIT SEBE NEMAS PROKLET BIO