Djeca ratnici: Ginuli za Hrvatsku, a ne priznaju im status dragovoljca
Danas smo zaboravljeni i mnogi nam govore: "A tko vas je tjerao u rat, naivni balavci!"
Komentari 215
23.10.2012. u 08:54h hag je djelo komunjara je napisao/la: 23.10.2012. u 08:51h Nino prpić je napisao/la: Znaci LaznimBraniteljima iz ovog ratanemre niko nista,hahahahahahahahah ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Da upravo tako! Trebali bi im dokazati da se nisu borili a to je nemoguće i i zato im ne može nitko ništa!" Kada su lažni branitelji dobili riješenje na kraju piše nezadovoljna stranka ima pravo žalbe bla bla.... Pošto se država tada nije žalila, kada je riješenje postalo pravomočno to je za državu sveto pismo!
Ma ebo rat..za ideale ginu budale...nema te drzave za koju bih ja poginuo...drzave stvaraju pojedinci da njima bude dobro...a onda gurnu obicnu sirotinju da gine, da bi oni dosli do cilja, tj, do vlasti...primjera ima bezbroj
Ne razumijem zlobu većine komentatora. Dal smo do toga došli da vrijeđamo one koji su napravili nešto za druge i sebe? Da se veselimo tuđoj nesreći? Sumnjam da je bilo tko od branitelja krenuo u rat s mišlju što će se s njima događati za 20 godina. Borili su se za svoje i za sve nas! Naravno da postoje oportunisti, al se zato ne treba vrijeđati sve koji su u ratu sudjelovali. Hvala svim braniteljima!
a kaj je s Miken bojnom jesu li oni regulirali svoj status o tome se nigdje ne piše
Nudim opkladu da ce se i oni naci na Fredovu registru
Gospon Nino ! Da su svi Hrvati takvi kao ti danas bi zivjeli kao cigani cergari oni sto stalno putuju.U rat se neide iz zadovoljstva nego iz nuzde a tad ko te pita di ima sta pojesti i.t.d.Ti si obicni provokator mudrac.
Ne vjeruj hrvatu koji priča o "moralnoj satisfakciji". svi oni zapravo žele financijsku satisfakciju
poslati u rat 3 200 djece u dvadesetom stoljeću je ratni zločin par excellence
68 godina Placat LAZNE PARTIZANE ,hehehehhe moglo se izgradit 50.000 km Autocesta poHrvatskoj,heheehehehehehe
mi smo 68 godina placali LAZNE PARTIZANE ---mogli smo izgraditi za te pare 6 milijona Stanova,hahahahahahahahah i nemi nitko bio beskucnik u Hrvatskoj...
23.10.2012. u 09:45h hag je djelo komunjara je napisao/la: mi smo 68 godina placali LAZNE PARTIZANE ---mogli smo izgraditi za te pare 6 milijona Stanova,hahahahahahahahah i nemi nitko bio beskucnik u Hrvatskoj... --------------------------------------------------------------------------------------------------- Što će ti šest milijuna stanova? UU komunizmu su bezkućnici bili samo propalice kojima je bila dobra kartonska kutija i klupa u parku! Svatko tko je htio raditi imao je krov nad glavom a sada ljudi rade ali su na gladni na ulici!
23.10.2012. u 11:38h Nino prpić je napisao/la: 23.10.2012. u 11:32h krilnikjureponosLIKE je napisao/la: 23.10.2012. u 11:30h Nino prpić je napisao/la: . koliko je civila lovasa ubijeno? koliko se još ljudi iz sotina smatra nestalim ------------------------------------------------------------------------------------------ Ti ljudi su pobijeni iz potpuno istog razloga kao i Ivan Korade! Jer su se oružano pobunili! Ovaj rat nije bio agresija na Hrvatsku nego oružana pobuna protiv SFRJ I vas 90% ste prvi put u životu bili siti kada vas je Tuđman nahranio ----------------------- ti znas sta je oruzana Pobuna,ahahahhahahahahahah 99% Hrvata se izjasnilo za Samostalnost a ti pricas o POBUNI,ahahhahahahahah
maloljetnici sigurno nisu bili u sastavu regularnih vojnih ili policijskih formacija. Uglavnom su regrutirani u HOS i druge paravojne formacije . Regrutirati nezrele i , neobučene i neopremljene maloljetnike je ne samo nezakonito nego i duboko nemoralno . Ako su maloljetnici stvarno bili u borbenim postrojbama treba im kao i svim drugim braniteljima priznati status , a nema nikavih potreba to posebno nagalašavati u zakonu . Još se buju i pojavili stripovi o hrvatskim "Mirku i Slavku" te filmovi o našim B. Buhama.
kolko je Srbija uplacivala za JNA????? ni 10% svog budjeta ......a kolko su izvukli van 90% budjeta -----danas se sve to VIDI,hahahahahahahaha
Karamarko: Šokiran sam,..??
Ne želim se prepucavati na tu temu jel dečki imaju problema zbilja,da ja ne tumačim zakon o dragovoljcima pročitajte na netu.Dečki!Problem vam leži u papirologiji,pogotovo ako ste ih vadili prije98 godine jer večina podataka se ne podudara.Npr.potvrda o pripadnosti nije identična ratnom putu,što hoču reči,da ratni put ne spominje borbeno djelovanje te postrojbe u kojem ste bili na tom i tom mjestu.Zbog takvih stvari i ima toliko problema oko pitanja branitelja i invalida. Nažalost,smješno ali istinito svoja prava možete ostvariti kao partizani.potpisom, izjavom dva suboraca i izjavom zapovjdnika min.bojne,samostalne satnije itd. Papirologije nisu ni dan danas u potpunosti točne zbog administrativne greške.
daj, iz rata su neki od tih izašli sa 20-21 godinu, država je davala stipendije braniteljima za fakuultete, a znam jednog koji nije ranjen ni ništa, on bi mirovinu, pol života ganja papire umjesto da se sjetio nešto raditi ili ići u školu
tip još nije navršio 40, ranjen nije., kad je rat završio imao 20, i danas ganja mirovinu, mogao u međuvremenu ići u školu, raditi, ali ne, on ganja papire
Ovaj put moram stati iza boraca. U Vukovaru su ti mladići skoro djeca bili od velike koristi, imali smo dosta neprijatelja iza leđa koji su javljali naše položaje i bili smo dosta puta udarani sa granatama iz daljine, ti malolje tni su nalazili dosta neprijatelja sa stanicama koji su javljali našim neprijateljima o položaju i djelatnostima . Pa tako mislim da su sigurno naši maloljetni borci bili puno bolji nego PARTIZANI kojima je pravo na mirovinu bilo kad su imali 6-8 ili 10tak godina a to pravo koriste i danas bez da ih netko stalno prebrojava i priča koliko ih je bilo u ratu a koliko ih danas i još u proteklih 60 godina. Pozdrav dobrim ljudima
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
23.10.2012. u 08:51h Nino prpić je napisao/la: 23.10.2012. u 08:44h hag je djelo komunjara je napisao/la: kad bi napravili -REVIZIJU-Partizanskih Penzija ---OVI decki bi dobili svoj DIO zasluge za Obranu Hrvatske od JNA i ceda,hehehehehehehheh ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ne znam što sio si se okomio na partizane ali stečena prava mirovine ne možeš NIKOME oduzeti! Ni Bosancima koji tuže MORH na temelju potvrda! Izbij si iz glave partizane! Da im se bilo što oduzme međunarodnioo sud za ljudska prava bi im vratio i zato partizane nitko ne dira! -------------------- Znaci LaznimBraniteljima iz ovog ratanemre niko nista,hahahahahahahahah