Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
nepravda
Povratak na članak

Djeca ratnici: Ginuli za Hrvatsku, a ne priznaju im status dragovoljca

Danas smo zaboravljeni i mnogi nam govore: "A tko vas je tjerao u rat, naivni balavci!"

Komentari 215

OB
-obrisani-
21:54 22.10.2012.

22.10.2012. u 21:50h pop84 je napisao/la: 22.10.2012. u 21:32h Nino prpić je napisao/la: Vidiš ja sam 1988 rješio stambeno pitanje ( tj rješio ga je moj stari ) Lupaš bez veze . Ja nisam toliko obrazovan ( srednja škola) Ali nisi odgovorio na postavljeno pitanje . Nisam ni ja morao ubiti čovjeka , ali onda bi on ubio mene . Jebi ga... vi "obrazovani" to ne shvaćate . Glup si ko k.urac "obrazovani" --------------------------------------------------------------------------------------- Kladim se da si prvi put u životu imao pun želudac kada te je Tuđman nahranio!

VL
Avatar SLOglodit-Janezovic
SLOglodit-Janezovic
21:58 22.10.2012.

Nino prdić Mogu te slobodno umiriti .nemam nikakvu mirovinu niti privilegiju vezanu za to što sam kao Dragovoljac sudjelovao u ratu!Tako da me tvoje budalaštine mogu samo nasmijati!A to sa mačkom je očigledno kod tebe slučaj jer konstantno nešto sereš i pametuješ!To očigledno imaš neki mentalni problem koji bi trebao liječiti !Vidim da te današnja situacija oko Hrvatske kao činjenice frustrira i da nisi u stanju nositi se sa tim frustracijama tako da ti to stvara ozbiljne fizičke probleme!Hrvatska je kao država faktum i ako ti to ne paše žali se Vanzemaljcima!

VL
FE
fefellerunt
22:01 22.10.2012.

@pop84 nie ti prpić ništa obrzaovan, možda i ima nekakvu diplomicu od ovog našeg nakaradnog sustava, ali daleko je to od znanja. Jer da on ima ikakva tehnička znanja, onda bi znao što samo jedan bolje obučeni strijelac mora znati o unutarnjoj i vanjskoj balistici , o radu mehanizma naoružanja , taktici i maskiranju, o upotrebi sofisticirane opreme za noćno promatranje, o optici itd itd Da ne spominjemo topnike i raketaše ili zapovjednike oklopnih postrojbi . Kako objasniti jednom neobrazovanoj spodobi što je to planetarni prijenos i njegove prednosti u odnosu na sihronizirani mjenjač. Tako je to kad se boriš za narod poput Hrvata, koji više cijeni nesposobne lijenčine poput prpića i slične nego one koji su mu spasili život.

VL
Avatar SLOglodit-Janezovic
SLOglodit-Janezovic
22:07 22.10.2012.

Nino prdić Pa upravo što cijele dane visiš na kompu je dokaz da nemaš sve daske u glavi! A što se tiče tvog hvalisanja moraš znati da mala djeca pokazuju golu guzicu a budale novac!

VL
Avatar HrvatskiNeviniVitez
HrvatskiNeviniVitez
22:08 22.10.2012.

To nisu niaši pravi balkanski vitezovi jer niti njih haški sud traži, niti bježe i sakrivaju se i nema šanse da kao svoji pored svojih završe na haškoj robiji.

VL
Avatar SLOglodit-Janezovic
SLOglodit-Janezovic
22:10 22.10.2012.

Janez Tu si u pravu Janeze ..ali koje to ima veze sa činjenicom da si ti kreten!?

VL
Avatar SLOglodit-Janezovic
SLOglodit-Janezovic
22:12 22.10.2012.

Nino prdić Ha ha ha 2200 Dolara...to je neka velika plaća sudeći kako to ponosno navodiš!Samo nisi rekao dali si to zarađivao dnevno ili mjesečno!?

VL
OB
-obrisani-
22:19 22.10.2012.

deca su se borila kao dragovoljci. Očito da su im očevi strani turisti koji su zabavjali na primoru između šezdestih i sedamdesetih godina

VL
Avatar SLOglodit-Janezovic
SLOglodit-Janezovic
22:26 22.10.2012.

Nino prdić Petnaest mojih ..promjeni si nick u ,,Vidoviti Milan,, ..kako znaš kolika su bila moja primanja! P.S. Da ti olakšam nagađanje mogu ti reči da sam samo za gorivo i cestarinu do kuće u vrijeme dok sam91-92 bio Dragovoljac mjesečno trošio približno 800 DM!

VL
BR
BratCroat
22:27 22.10.2012.

Da su kojim slućajem branili Sloveniju, Slovenija bi im priznala veteranski status bez pardona. Dragi moji kajkafci nedajte da vam rvati iz ercegovine kroje sudbinu.

VL
OB
-obrisani-
22:31 22.10.2012.

22.10.2012. u 22:26h MARIBOR CENTAR BALKANACA je napisao/la: ---------------------------------------------------------------------- Što ste u 18 dana na bojištu zaradili to ste na devetodnevnom odmoru pšo kafićima zapili!

VL
KA
karambita
22:37 22.10.2012.

Svi bi u mirovinu...

VL
UR
U-Ras
22:38 22.10.2012.

prpiću opet ovdje prodaješ srpsku istinu? i naravno lažeš. Nije ti neugodno? a zašto si ti pobjegao iz Hrvatske?

VL
OB
-obrisani-
22:43 22.10.2012.

Hrvatsku je branilo 3200 dječaka ratnika. Mnogi od njih danas su na rubu egzistencije, preživljavaju bez plaće i posla koji ne pronalaze jer većinom nemaju završene škole. Umjesto u školske klupe, otišli su u rat. @@@@@ Ovo me podsjeca naa mog starog. Rodio se za vrime rata, kad je trebao u skolu buknuo 2 svjetski rat poslali ga na bojisnicu tamo se naucio citat i pisat da se javi svojim milim da je JOS ziv. Kad se vratio jadan covjek bez skole mora je u rudnik da radi i prehrani svoju obitelj od 8 clana. Nikad se nije zalio, nikad od nikog nista trazio, i bio je toliki dobricina da je svima samo davao. Koji status zavucite rukave ako ste bili sposobni branit drzavu trebali bi biti i sposobni na prezivljavanju i brigi o obitelji.

VL
UR
U-Ras
22:50 22.10.2012.

22.10.2012. u 22:48h Nino prpić je napisao/la: 22.10.2012. u 22:45h crogermane je napisao/la: Nino Prpić Gledaš sigurno onaj ratni ,,Na traktoru do Beograda,, ! ---------------------------------------------------------------------------------- Ne!! Nisi pogodio! Gledam onaj "Od klošara do pukovnika" Ne da mi se više, svee sam vam rekao! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Daj ostani još. Tek smo te počeli razmazivati. A tvoji postovi su toliko duboki da je to za popišat se od smijeha.

VL
EM
E moj narode
22:52 22.10.2012.

Nino prpić je napisao/la: Gledam film i usput tipkam zato fulam slova ili stisnem dva! Inaće iz iskustva znam da oni koji su dobri sa gramatikom zovu vučnu službu da im zamjeni kotač na autu ili servis da im u glačalo nalije vodu! To su takozvani "fahidioti" ==================== Ma da. I onda, eto, uvijek promašiš "ć" i stisneš malo lijevo tipku za "č", a nikad desno za "ž". Kao što nikad ne promašiš "p" pa stisneš "o". Pri čemu su svi oni kojima se to ne događa, jer valjda ne gledaju filmove, "fahidioti". Daj, čovječe! Skini se s foruma, pa se vrati nakon mjesec-dva, kad ljudi možda zaborave kako si se osramotio.

VL
OB
-obrisani-
22:52 22.10.2012.

Kako se covjek i svijet promijenio nemogu da shvatim. Nakon drugog svjetskog rata ljudi su gradili Jugoslaviju dizali fabrike gradili ceste sve je napredovalo i svi bili sretni i slozni a pogledajte danas svi zele novac i traze od drzavee poreznika da im ga da jer su branili domovinu. Pa dragi ljudi domovinu se brani CASTI RADI a ne NOVCA RADI!

VL
NI
Nini istrijan
22:53 22.10.2012.

Ja mislim da su to i ova a i one vlade prije nje trebali rijesiti status prije nego sto je to procurilo u tisak. Problem je taj da Evropa(EU) vrlo negativno gleda na angaziranje maloljetnika u ratove i uglavnom misli da se to dogadja u Africi ili na Bliskom Istoku. Sada kada se o tome i javno pise bit ce Hrvatska sigurno pozvana da da objasnjenje jer je to za neke evropske pojmove i standarde zlocinacki cin.

VL
OB
-obrisani-
22:58 22.10.2012.

22.10.2012. u 22:52h E moj narode je napisao/la: Nino prpić je napisao/la: Ma da. I onda, eto, uvijek promašiš "ć" i stisneš malo lijevo tipku za "č", a nikad desno za "ž". Kao što nikad ne promašiš "p" pa stisnešš "o". --------------------------------------------------------------------------------------------- Riječani sve govore sa "ć" a Dalmatinci ne znaju hrvatski a na svim kanalima su njihove sapunice! Ako si shvatio što je pisac htio reći onda je komunikacija uspjela a to je bio cilj. A sa idiotima si ne razbijam glavu! Glup si, a hrvatska gramatika ne postoji, bar se naši lingvisti ne mogu dogovoriti oko nje!

VL
Avatar BEBEK 2
BEBEK 2
22:59 22.10.2012.

Ko je toj djeci u opste i dozvolio da idu u rat, ko ih je zaduzio naoruzanjem? Nema veze sto su oni to htjeli dragovoljno, ali, s obzirom na njihovu starosnu dob, odgovorni ih nisu smjeli primiti u jedinicu ii jos im podjelit naoruzanje .

VL
« 1 ... 4 5 6 7 8 9 ... 11 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.