Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 79
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Miloševićevi obavještajci
Povratak na članak

Stanišiću i Simatoviću po 12 godina zatvora za Bosanski Šamac

Dvojac nije osuđen ni za što u Hrvatskoj pa ni za udruženi zločinački pothvat

Komentari 85

DP
d0m_p3r1gnon
15:55 30.06.2021.

Ma i da ih osude kasno je vec za sve. Tisuce i tisuce zlocinaca koji su ubijali Hrvate slobodno zive po Hrvatskoj, Srbiji i svijetu. Oni nikada nece biti osudjeni iako je 15 000 Hrvata ubijeno u Republic Hrvatskoj i 5 000 Hrvata u BiH. O izbjeglicama, invalidima i unistenim objektima da ni ne pricam. Sramota i za Hrvatsku sto nismo sudili zlocincima i za medjunarodnu zajednicu sto je dopustila da srpski zlocinci ne budu osudjeni za monstruozne masakre nad Hrvatima!

VL
DV
Džontra Volta
14:29 30.06.2021.

Ako je bio UZP od strane Srbije na BiH onda je prvo bio na Hrvatsku. Treba ih onda tužiti za ratnu štetu.

VL
LE
Lester
10:30 30.06.2021.

A kada će na red doći Aleksandar Vasiljević i KOS?

VL
EH
enigmus-hr
16:05 30.06.2021.

Sve je to u redu - ali haški je sud osnovan 1993., je li trebalo 28 godina da se krivci kazne?

VL
ŽU
žutizg
16:07 30.06.2021.

12 godina,znaci idu doma?

VL
PV
prcko.vitamincic
16:03 30.06.2021.

Jedina prava pravda za žrtve velikosrpske ideologije i agresije jeste ukidanje takozvane republike srpske, sve ostalo su slabe utjehe.

VL
MI
Mislav28
16:13 30.06.2021.

Sad Hrvatska ima pravo na ratnu odštetu od Srbije i potvrđeno je da je Srbija izvršila agresiju na Hrvatsku .

VL
Avatar PatriaCro
PatriaCro
16:18 30.06.2021.

Sada je i dokazano da je Srbija odgovorna za Udruženi zločinački poduhvat nad Hrvatima.

VL
IL
ilustrator
16:21 30.06.2021.

hrvatska se više trebala i morala uključit i suportirati tužiteljstvo dokazima o uključenosti beograda

VL
Avatar Savine Gokta
Savine Gokta
16:08 30.06.2021.

12 godina!? A u pritvoru od 2003. To bi značilo, kad im protekne žalbeni postupak, da su vani za par godina?! OK, ali samo ako se vrate u Srbiju i tamo naprave "seču glava".

VL
Avatar southman
southman
08:57 30.06.2021.

Čim se spominje " udruženi zločinački pothvat od strane Srbije " ništa od presude.

VL
Avatar NenadNikolic
NenadNikolic
16:51 30.06.2021.

Organizirali su ekipu koja je u Hrvatsku dolazila huškati lokalne Srbe i donosili im dodatno oružje. Te su naivne Srbe žrtvovali za Veliku Srbiju i danas samo srbijanski kriminalci imaju od toga koristi a lokalni Srbi ostali su bez obitelji i imanja a neki i bez života. Organizirali su i ubijanje srbijanske opozicije uključivši i ubojstvo srbijanskog predsjednika kojeg su zakopali na Fruškoj Gori. Simatović je porijeklom Hrvat. Barem su osuđeni.

VL
Avatar Marko
Marko
16:28 30.06.2021.

Odslužili 9 a osuđeni na 12 godina?Sutra su vani...

VL
MI
Miaka
17:49 30.06.2021.

Sad se opet smije spominjati velikosrpska agresija a što je pupovac zabranio ako hdz midli imati sa njim koalicijuĺ

VL
RE
reborn
17:04 30.06.2021.

Pilatovska osuda - haaški sud im je odrezao relativno malu kaznu, te je propustio potvrditi ključne navode iz optužnice... Žrtve agresije u BiH i Hrvatskoj nisu dobile potvrdu kako je riječ o državnom planiranom terorizmu i zločinu, već tek osudu kako su ta dvojica imala prste u nekim od počinjenih zločina. Jadno.

VL
UD
Udrugar
18:47 30.06.2021.

Šta bre hoće ovo od nas . Pa pobili smo svega nekoliko desetaka hiljada ljudi i sad mi ko loši ljudi .

VL
DU
Deleted user
16:18 30.06.2021.

Zapad cuva Srbiju..

VL
Avatar babinjak1984
babinjak1984
16:46 30.06.2021.

Stanišić i Simatović osuđeni su samo za pomaganje, ne i zapovjedanje, ne i planiranje, ratnih zločina i to samo u Bosanskom Šamcu, ne i drugim općinama u BiH i ne u Hrvatskoj, za što su bili optuženi.

VL
DU
Deleted user
16:17 30.06.2021.

Djeco,pouka priče je da se ne ispalit radit za CIA-u i Britance.

VL
DU
Deleted user
18:57 30.06.2021.

Nisu osuđeni za Hrvatsku jer takvi likovi znaju sakriti većinu tragova a možda i prodati nekog za svoju kožu. U svakom slučaju u obrazloženju presude još jednom je ponovljeno da je u Hrvatskoj i BiH počinjen zločin nad nesrpskim stanovništvom i da su područja republike srpske krajine i republike srpske bile poligon za zločince. Nepravedno prema Hrvatskoj ali imamo kakvu takvu satisfakciju da smo obrisali nakaradnu tvorevinu rsk. Žao mi je svake nevine žrtve bez obzira na nacionalnost i vjeru al ovoj dvojici osuđenika nije sigurno.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.