Stanišiću i Simatoviću po 12 godina zatvora za Bosanski Šamac
Dvojac nije osuđen ni za što u Hrvatskoj pa ni za udruženi zločinački pothvat
Komentari 85
Ako je bio UZP od strane Srbije na BiH onda je prvo bio na Hrvatsku. Treba ih onda tužiti za ratnu štetu.
A kada će na red doći Aleksandar Vasiljević i KOS?
Sve je to u redu - ali haški je sud osnovan 1993., je li trebalo 28 godina da se krivci kazne?
12 godina,znaci idu doma?
Jedina prava pravda za žrtve velikosrpske ideologije i agresije jeste ukidanje takozvane republike srpske, sve ostalo su slabe utjehe.
Sad Hrvatska ima pravo na ratnu odštetu od Srbije i potvrđeno je da je Srbija izvršila agresiju na Hrvatsku .
Sada je i dokazano da je Srbija odgovorna za Udruženi zločinački poduhvat nad Hrvatima.
hrvatska se više trebala i morala uključit i suportirati tužiteljstvo dokazima o uključenosti beograda
12 godina!? A u pritvoru od 2003. To bi značilo, kad im protekne žalbeni postupak, da su vani za par godina?! OK, ali samo ako se vrate u Srbiju i tamo naprave "seču glava".
Čim se spominje " udruženi zločinački pothvat od strane Srbije " ništa od presude.
Organizirali su ekipu koja je u Hrvatsku dolazila huškati lokalne Srbe i donosili im dodatno oružje. Te su naivne Srbe žrtvovali za Veliku Srbiju i danas samo srbijanski kriminalci imaju od toga koristi a lokalni Srbi ostali su bez obitelji i imanja a neki i bez života. Organizirali su i ubijanje srbijanske opozicije uključivši i ubojstvo srbijanskog predsjednika kojeg su zakopali na Fruškoj Gori. Simatović je porijeklom Hrvat. Barem su osuđeni.
Odslužili 9 a osuđeni na 12 godina?Sutra su vani...
Sad se opet smije spominjati velikosrpska agresija a što je pupovac zabranio ako hdz midli imati sa njim koalicijuĺ
Pilatovska osuda - haaški sud im je odrezao relativno malu kaznu, te je propustio potvrditi ključne navode iz optužnice... Žrtve agresije u BiH i Hrvatskoj nisu dobile potvrdu kako je riječ o državnom planiranom terorizmu i zločinu, već tek osudu kako su ta dvojica imala prste u nekim od počinjenih zločina. Jadno.
Šta bre hoće ovo od nas . Pa pobili smo svega nekoliko desetaka hiljada ljudi i sad mi ko loši ljudi .
Zapad cuva Srbiju..
Stanišić i Simatović osuđeni su samo za pomaganje, ne i zapovjedanje, ne i planiranje, ratnih zločina i to samo u Bosanskom Šamcu, ne i drugim općinama u BiH i ne u Hrvatskoj, za što su bili optuženi.
Djeco,pouka priče je da se ne ispalit radit za CIA-u i Britance.
Nisu osuđeni za Hrvatsku jer takvi likovi znaju sakriti većinu tragova a možda i prodati nekog za svoju kožu. U svakom slučaju u obrazloženju presude još jednom je ponovljeno da je u Hrvatskoj i BiH počinjen zločin nad nesrpskim stanovništvom i da su područja republike srpske krajine i republike srpske bile poligon za zločince. Nepravedno prema Hrvatskoj ali imamo kakvu takvu satisfakciju da smo obrisali nakaradnu tvorevinu rsk. Žao mi je svake nevine žrtve bez obzira na nacionalnost i vjeru al ovoj dvojici osuđenika nije sigurno.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ma i da ih osude kasno je vec za sve. Tisuce i tisuce zlocinaca koji su ubijali Hrvate slobodno zive po Hrvatskoj, Srbiji i svijetu. Oni nikada nece biti osudjeni iako je 15 000 Hrvata ubijeno u Republic Hrvatskoj i 5 000 Hrvata u BiH. O izbjeglicama, invalidima i unistenim objektima da ni ne pricam. Sramota i za Hrvatsku sto nismo sudili zlocincima i za medjunarodnu zajednicu sto je dopustila da srpski zlocinci ne budu osudjeni za monstruozne masakre nad Hrvatima!