Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 12
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'Imamo potporu naroda'
Povratak na članak

Branitelji prekidaju štrajk glađu i pozivaju ministra Matića da časno odstupi

– Ako pozovemo hrvatske branitelje, hrvatski puk doći će ovdje, bit će nas na stotine tisuća. Neka to ne priušte ovoj državi jer ja više ne želim u životu vidjeti ni jednu kap prolivene hrvatske krvi – rekao je branitelj Branko Škrtić

Komentari 134

SE
sestrićna
14:24 13.11.2014.

kako je časno došao tako će časno i otići...

VL
Avatar 2222
2222
16:21 13.11.2014.

Postenje I rad u drzavnim ustanovama su dva suprotna spola,kad ih spojite dobijete mlado siroce bez roditelja.Hrvatska vlada upravo to I radi stvara vise nezaposlenih od oni koji bi mogli svojim iskustvom pomoci u raznim aplikacijama za obnovu drzave.Ako Hrvatskaka vlada zeli zaposliti gradjane onda treba stvoriti uvjete za to.Evo primjera jednog.Lokalne uprave su nesposobne voditi drzavnu administraciju njihove opcine su strasilo za strance neuredne,zarasle,zivotinjski svijet se prilizio gradu, sume su pocele oduzimati plodna zemljista,vode se sire preko iskoristenih obala,parkovi zarasli I neuredni,obale zapustene I sluze za kupanje zivotinja.Sad mi recite da Hrvatska nema posla? Ima samo treba ljude koji misle svojim mozgom I oforme specijalna komunalna poduzeca koja ce to svakodnevno odradjivati,naravno uz dobre dnevnice koje bi dale vrijednost primanja jednog gradskog radnika stime ste vratili mladje generacije na slobodna I zapustena mjesta otvorili rad I radna mjesta.Kod nas svi bjeze u grad to je najveci neprijatelj drzave.Vlada treba prihvatiti I ostali dio drzavnih jedinica po zupanijama I omoguciti bas ovakvu investiciju.Dok ovako vidimo nesposobne ljude oni otvaraju novu korupciju I stvaraju nezadovoljstvo u gradjanima.Gospodo ovako se nemoze naprjed zaboravite taj komunizam prihvatite obnovu I biti ce sve ljepo I bogato.

VL
Avatar 2222
2222
16:29 13.11.2014.

Pozivamo branitelje neka se izjasne kakvu drzavu zele I neka izaberu I takve politicare t.j. ekonomske strucnjake da vode drzavu.Vas prosjed podrzavam ali ne podrzavam onaj drugi dio branitelja koji spavaju I ne podupiru vase nezadovoljstvo,trebamo jedinstvene skupove onda se moze I postici rezultat.Vama rodoljubima I braniteljima Hrvatske zelim uspjeh I ne odustajte od svojih prava ali istom podrzavajte I vase roditelje sestre I bracu da I oni imaju sretnu buducnost nemojte samo gledati svoje nezadovoljstvo pogledajte I drugu sirotinju za kloju niko ne brine,budite I njiho stit jer I oni su dio vase Domovine Hrvatske.

VL
Avatar TAJSAM
TAJSAM
15:35 13.11.2014.

Matić je samo bježao od četnika ali od fotelje nikada. To je njihova zadača, zadržati prihode vozače sa novim vozilima, pametni telefoni, veliki nezarađeni stanovi, itd još puno toga jer su si bez mirovine obezbjedeli gdje i kako te zauvijek ostaju gospoda a nemisliti niti na nikoga osim 5-6 ljudi koji stalno stoje iza njega i njegovih priča. Pozdrav dobrim ljudima

VL
MO
mojazemlja
14:05 13.11.2014.

Ljudi moji,pa jel to moguće! Pun forum skojevaca...udaraju sa državnih tipkovinica. PS.vidjet ćete omjer iza 19.00 kad stignu radnici sa bauštela ,trgovina i pokoje tvornice..

VL
FE
fefellerunt
16:21 13.11.2014.

ne razumijem od kojeg naropda branitelji očekuju podršku, zar od gomile smeća koja čini veliku većinu u ovom društvu? ja nikako. i to još od sredine 1992 , zar od spodoba koje nisu mogli smisliti da pripadnici Hv-a primaju plaćuću i njihovu zavist kolika im je, naravno kada smeću ponudiš da dođu u tvoju postrojbu i isto toliko zarade onda ne bi oni (iako j epitanje da li bi prošli i temeljnu obuku) , jer bi time učinili nešto dobro za državu i sirotinju , a to u habitusu gomile smeća nikako nije. Zar očekuju podršku od gomile smeća koja nije sposobna bilo što proizvesti da je cjenjeno u svijetu dok su profesionalni vojnici i specijalci sproveli operacije kojima se divi cijeli svijet. zato da bi ta gomila smeća mogla lagodno smrdjeti sa svojim obiteljima otimati će se od brantelja i ono što im je zakonom bilo zajamčeno prije 15 godina , a kamoli da se uvećaju njihova prava.

VL
AN
angel2
14:12 13.11.2014.

Svi vi koji ovdje pljujete po braniteljima niste ni svijesni koliko stete cinite ili to svjesno cinite.Mozete ovako pljuvati upravo iz razloga sto su vam branitelji to omogucili.SLOBODU drugovi,slobodu su vam omogucili.Ovdje se ne radi o vecim beneficijama nego o dostojanstvu branitelja i Domovine kao i domovinskog rata.Vi koji zivite u drzavi Hrvatskoj dobro promislite sto govorite jer bi vas se vasa djeca sutra mogla sramiti.Budite njihov ponos i ne pljujite po ruci koja vas hrani jer pljuvati po braniteljima pljujete po hrvatskoj drzavi.Ili vam je to mozda namjera?

VL
AJ
ajmo
13:25 13.11.2014.

Kad zovete dolazimo pa makar nam to bilo posljednje putovanje .

VL
VL
VERUM LIBERET
13:21 13.11.2014.

LEGENDARNI NASTUP ŽENA DOMOVINSKOG RATA IZ ZADRA U SAVSKOJ 66. NIŠTA LAŽNO 1.Združene sa svojom braćom koji stoje i spavaju na hrvatskoj zemlji već treći tjedan za redom, opominjemo vas građane i građanke zemlje koju zovete republika ili s ovihvih prostora ili regionom… VAMA koji govorite o promjenama, vama koji puštate dvoglave orlušine, a zatvarate žive branitelje, vama koji ne vidite iz Zagreba naše križeve, vama koji činite zločine, a ne idete zato u Haag nego u Sabor, vama politički žbiri, skrabanti, glumci, vama koji od našeg križa nepodnošljivo lako zarađujete i živite, vama čiji su očevi 70 godina mučili i ubijali naše ljude, vama koji ne znate da su našeg Spasitelja na križu razapinjali tri dana, a vi bi nas razapinjali neprestano, vama koji od (2000.-ite) dvijetisućite rastačete ovu zemlju i sijete mržnju i strah, vama koji vječno ovu zemlju hrvatsku gonite po križnom putu… Vama mi Hrvatske majke poručujemo: nema više ništa lažno drugovi!!! 2. Prije 23 godine nismo tražili od vas da budete s nama u rovovima i trpite granate, bombe, hladnoću, vrućinu i smrt. Pustili smo vas da učite, studirate, pišete doktorate, gradite karijere. Nismo tražili od vas da pokapate naše mrtve. Pustili smo vas da se gurate i slikate dok polažete vijence ispod njihovih imena. Nismo tražili od vas da kažete kako je onima čiji se članovi obitelji vode kao nestale osobe, niti da odlučite koji je to datum kad oni pale svijeću za njihovu dušu. Pustili smo vas, da nas uvjerite kako oni imaju datum kad su se rodili, te da datum smrti nije toliko važan, jer njih ionako više nema. žene zadar u savskoj 3. Nismo tražili od vas da razumijete roditelje 402 poginula djeteta u Hrvatskom Domovinskom ratu, niti da razumijete 5497 djece, kojima su poginuli roditelji u Hrvatskom Domovinskom ratu. Pustili smo vas da nam uvedite zdravstveni odgoj koji će našu djecu naučiti prati ruke, koristiti kondome i rezati crni kruh na tanje šnite. Nismo od vas tražili da očistite zagađena polja i njive od četničkih mina. Pustili smo vas, jer smo to očistili sami, bolje je da ginu oni koji su to već naučili. 4. Nismo tražili od vas da nas poštujete jer smo pobijedili jačeg i brojnijeg neprijatelja koji je bio 3. vojna sila u Europi. Pustili smo vas da sve četnike abolirate, da im dozvolite da se vrate u Hrvatsku, da im obnovite kuće i vratite stanarska prava. Nismo tražili da našu djecu zapošljavate u policiji i državne službe. Pustili smo vas da zaposlite djecu onih koji su nas ubijali i mučili punih 70 godina. Nismo tražili da nam netko isplati odštetu za naše žrtve. Pustili smo vas da je isplatite članovima agresorskih obitelji. Nismo tražili od vas da spriječite pljačku Hrvatske države, da zabranite prodaju Hrvatskog blaga. Pustili smo vas, jer mi ćemo živjeti u recesiji i krizi i pomoći vam da se izmjenjujete na vlasti. 5. Nismo tražili da osudite agresora i javno kažete ovo su ratni zločinci, oni su ubijali i silovali. Pustili smo vas da napravite registar NAS koji smo branili ovu zemlju, da izbrišete status dragovoljca, kako bi nestali bez traga oni koji su bili spremni dati više od života za obranu Domovine. Nismo tražili da prokažete žene žrtve silovanja, a ne one koji su silovali. Nismo tražili da napravite registar četnika, jugo vojnika i dezertera, nego smo vam dozvolili da izjednačavate prava žrtve i agresora. Nismo tražili od vas da čuvate naša radna mjesta i brinete se kako ćemo živjeti kad ostarimo. Pustili smo vas da četnicima platite i izračunate radni staž u vremenu koji su proveli u postrojbama neprijateljske vojske. 6. Nismo od vas tražili da stvarate nove vrijednosti i vodite ovu zemlju prema boljitku nego smo vam dopustili da besramno budete u mogućnosti isparkirati 620 tisuća kuna godišnje i to u liku samo jednog od vas, a drugovi to je iznos koji ova zemlja isplati ratnom vojnom invalidu u vremenu od 10 godina zaslužene mirovine u visini od 5,500 kuna. dosta je bilo više, nema više ništa lažno! OTIĐITE SVOJIM PUTEM, OTIĐITE U MIRU POMIRENI SAMI SA SOBOM, JER VAŠE JE VRIJEME DRUGOVI ISCURILO, izgledate već sasvim jadno, podsjećate na Lenjina koji nema Lenjingrad, na Tita koji nema Titovu Korenicu ili na ministra branitelja koji je ostao bez branitelja pa ministrira sam sebi. Toliko ste sami da ste potpuno beznačajni. 1991. godine borili smo se protiv Jugoslavije, ovaj prosvjedni performans danas je uperen protiv vas jugoslavena Gospodine ministre: kako to da ste vi oboljeli od PTSP-a a vaš kolega srpski ministar Bratislav Gašić nije oboleo od ratnog sindroma? Ima li tu išta lažno ili je to sve isto gospodine Frede?zadar ežene 2 7. Svaki onaj koji ubuduće poželi služiti ovom narodu, znati će: DA iznad Hrvatske države, Hrvatske Himne, Hrvatske Zastave, Hrvatskog Grba, Hrvatskog jezika i pisma stoje sjene 20 tisuća ubijenih Hrvata u Hrvatskom Domovinskom ratu i još tužnije sudbine ubijenih Hrvata kroz generacije. 8. Svatko tko poželi služiti ovom narodu morati će biti u Hrvatskoj vladi, u Hrvatskom državnom Saboru, u Hrvatskim ministarstvima i u hrvatskim diplomatskim središtima. Morati će voljeti iseljenu domovinsku Hrvatsku, morati će se brinuti za našu braću u Herceg-Bosni, morati će gledati hrvatske branitelje ratne veterane i njihove obitelji kako sjede u počasnim ložama, kako prvi polažu cvijeće na grobove svojih mrtvih, kako žive sretni u zemlji koju su stvorili. Nikada više neće moći lustrirati oni koje je Hrvatski narod morao lustrirati !!! i ništa veće neće moći biti od HRVATSKOG NARODA i stvoritelja Hrvatske države- Hrvatskih branitelja, samo dragi Bog! 9. Dragi naši jugoslaveni zapamtite: zauvijek ste otišli iz naših života! Ostavili smo vam koridor kao svaka prava vojska, otiđite iz Hrvatskih institucija onako kako ste i ušli u njih, posramljeni, crveni i prolazni, ili se upoznajte sa hrvatskim zakonima koji govore kako je zapriječena kazna za izdaju HRVATSKIH NACIONALNIH interesa 40 dugih godina zatvora, Gospodo Hrvatski branitelji, ratni vojni invalidi, Hrvati i Hrvatice nemojte odustati!!! 1995. godine oslobodili smo Hrvatsku domovinu, ovo je prilika da stvorimo Hrvatsku državu! Ako padnete vi ovdje u Savskoj 66, pasti će i naša Hrvatska! MI SMO SADA OVDJE JER STE VI 1991. BILI TAMO! SVI ČITAČI: za Hrvatsku, za branitelje, za našu djecu i mlade, za naše ljude starije životne dobi, za naše intelektualce i znanstvenike, za naše seljake i ribare, za naše radnike, za naše sportaše, za naš hrvatski narod, UVIJEK VJERNI !!! U Zagrebu 09.11.2014.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.