Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Božinović: Akcija u Zagrebu potvrđuje opredijeljenost u borbi protiv korupcije

Ocijenio je kako je to potvrda da su policija i državno odvjetništvo neovisni u radu i da je jasna opredijeljenost i posvećenost istraživanju i procesuiranju koruptivnih kaznenih dijela.
30. lipnja 2021. u 13:26 3 komentara 1306 prikaza
Davor Božinović
Foto: Jurica Galoic/PIXSELL

Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović potvrdio je da policija od srijede ujutro u Zagrebu provodi akciju uhićenja bez otkrivanja detalja, te je poručio kako ta akcija potvrđuje jasnu opredijeljenost u istraživanju i procesuiranju koruptivnih nedjela.

VELIKA USKOČKO-POLICIJSKA AKCIJA VIDEO Zbog sumnje u korupciju uhićeno više osoba, među njima i Kazimir Bačić, glavni ravnatelj HRT-a

"Nemam tu što komentirati, mene je glavni ravnatelj policije jutros izvijestio da su u tijeku uhićenja", rekao je ministar novinarima, dodavši da ne raspolaže niti može raspolagati detaljima.

Ocijenio je kako je to potvrda da su policija i državno odvjetništvo neovisni u radu i da je jasna opredijeljenost i posvećenost istraživanju i procesuiranju koruptivnih kaznenih dijela.

VIDEO: Pretres kuće glavnog ravnatelja HRT-a Kazimira Bačića

Napomenuo je da je policija 2020. dovršila "veliki broj kaznenih istraživanja" koja su rezultirala otkrivanjem nedjela s materijalnom štetom višom od 565 milijuna kuna.

To je, kazao je Božinović, višestruko više nego 2019. i potvrđuje da su kadrovski i materijalni potencijali i resursi fokusirani na istraživanje na najsloženije oblike kriminala, koji uključuju koruptivni i gospodarski kriminal na svim razinama.

Na pitanja novinara radi li se o dvije akcije rekao je da će policija i Državno odvjetništvo o tome sve reći kad se steknu uvjeti. Kazao je također da nema potvrdu o tome tko su uhićene osobe niti to može reći. "Ako kažem da nemam saznanja o tim akcijama, onda sam vam rekao sve što mogu reći".

POLICIJSKA AKCIJA U USKOK-ovoj akciji uhićen kralj Adventa, poznato je i što je glavni razlog uhićenja

U novoj antikorupcijskoj akciji, koju od srijede ujutro provode policija i Uskok, po neslužbenim podacima privedeni su suradnici bivšeg gradonačelnika Milana Bandića i glavni ravnatelj HRT-a Kazimir Bačić u čijem domu u Radićevoj ulici u Zagrebu traje pretraga.

VIDEO: Bačić nakon pretrage kuće odlazi s istražiteljima

Zagrebački gradonačelnik potvrdio je da je u akciji uhićeno dvoje zaposlenika - pročelnica stručne službe gradonačelnika Andreja Šulentić i vozač Zdravko Krajina.

Prema nepotvrđenim informacijam,a uhićeni su i bivša članica Povjerenstva za davanje javnih površina u zakup Jelena Čeklić, vozač Vladimir Džaja i Denis Mohenski, poznat pod nadimkom "Kralj Adventa". Na meti Uskoka našli su se Kazimir Bačić i bivši većinski vlasnik Tvornice električnih žarulja Milan Lončarić.

Također je uhićena Ana Stavljenić Rukavina, bliska suradnica preminulog Bandića koja je bila potpredsjednica zagrebačke Gradske skupštine i predsjednica Upravnog vijeća Dječje bolnice Srebrnjak.

Zaprati kanal Večernjeg | Autor :

Europa nazivi
MAPA EUROPE
Nećete vjerovati kako Hrvatsku i susjedne države nazivaju na Dalekom istoku
Željko Herceg (lijevo) i Saša Žerajić (desno)
Pozitiva ususret sezoni
Kriza kao prilika za novi početak: Dva ugostitelja na dvije adrese sasvim osobno
  • jfk:

    Uhicenja pokazuju da su dva manjinska zetoncica osigurana sada kad nema vise Bandica. Tako da nena problema s uhicenjima suradnika vise.

  • Deleted user:

    E tako če bit kada budu uhapšeni cjeli stožer za istu stvar već se zna za Đikića i 60 milijuna

  • vadis1:

    Nazalost Hrvatska je lopovska drzava.