Biskup Uzinić o izbjeglicama: Oni nam mogu dati nastavak života
– Mi nudimo neke vrijednosti, ali nemamo dovoljno mogućnosti za nastavak života – kazao je biskup
Komentari 77
Biskupe moj, pohodi ti malo svoje stado po vjeri tamo odakle izbjeglice dolaze, ako je tko uopce preostao. Kad se vratis donesi nam izvjesce o vrijednostima koje ovi ljudi sa sobom nose, o svetosti pogleda na zivot i na bliznjega svoga koji se tamo njeguje i koji je u njima usadjen. Bojim se da ova vasa izjava vise ima puno toga sa vasim apetitima visokog pozicioniranja u crkvenoj hijerarhiji nego sa realnoscu, o realnosti nas bolje moze pouciti pripravnik na bogosloviji.
Tragično je, biskupe moj dragi, što vi govorite o vrijednostima koje mi nudimo i o tome da oni mogu dati ono što mi nemamo - nastavak života. Prvo, njih naše vrijednosti ne zanimaju, osim materijalnih. Bojim se da taj nastavak života znači ponajprije prekid naših života i načina na koji ih živimo. Neće više biti slobode tiska, slobode govora, odijevanja, spolne ravnopravnosti... Sveti je Jeronim pisao o stravi koja ga je obuzela kad je pao Rim. Bila je u pitanju jedna druga seoba naroda. Onda je nestala Salona, zasad je nestala Palmira. Kad počnu gorjeti crkve, opet dajte intervju. Ja ću vjerojatno već biti mrtav na nekom od europskih ratišta. Moji će sinovi vjerojatno ležati pored mene. Vi nemate sinove? Zbogom, rimokatolička crkvo, morituri te salutant.
Biskupe ne pričaju gluposti
Ovi ljudi koji dolaze su kao prvo muslimani i to oni srednjo istocni zatucani. Oni nam mogu napraviti vise stete nego koristi. Ja bi davao prednost krscanima, jer oni su najvece zrtve zla u tom dijelu svijeta. Njih muslimani proganjaju i ubijaju nemilosrdno.
"Mi nudimo neke vrjednosti.", kaže ovaj mračnjak Uzinić. Koje to točno vrijednosti, Uziniću? One po kojim kao narod izumiremo? Sramota! Umjesto da se pobrine za to da uputi svoje stado i potakne ljude na skromniji pristup životu i prihvaćanje više djece u obiteljima, ovaj zagovara uvoz izbjeglica jer je to po njemu "nastavak života"... Kakvog života? Ovakvog, s ovim "vrijednostima" smrti? Bože sačuvaj! Neka te "vrijednosti" izumru zajedno s nama, a novi ljudi koji će već po samoj logici stvari prije ili kasnije doći na ovoj prostor donijet će sa sobom vlastite vrijednosti, one po kojima njih ima puno dok mi s našim "vrijednostima" nestajemo.
Skupa sa našim susjedima Mađarima raditi na ovome zlu koje je zadesilo njih a i nas.
Moj Biskupe Hrvati iz Slavonije se iseljavaju svi bas svi sutite umjesto da vodite racuna da im se pomogne da se ne iseljavaju da ostanu u lijepoj nasoj koji su Hrvatski drzavljani , Hrvatske nacionalnosti, imaju Hrvatsku kulturu Hrvatske obicajeske obicaje Rimo katolicku vjeru latinicko pismo . Nista vise ne razumijem zasto I kuda ovo sve vodi kada nam nas dusobriznik daje ovakve izjave.
Njih zanima samo socijala. Pa onda fak i onda za par godina 10 komada novih muslija pa onda nasilno ostvarivanje njihovih" prava". Pa onda klanje ako se vi na svome ne proklonite njihovom rezimu zivota. To vas ceka.
Nevjerojatan komentar. Znači ako ne bude izbjeglica nema nama života. Biskupe Uziniću na ćemu si ti ? Zbog ovakvih katastrofičara i njihovi .retenski izjava nikada nam neće biti bolje. Ako ukinemo kondome iliti drukčije rečeno, sabirne centre za izbjeglice iz jajca, natalitet će nam zasigurno porasti.
Dragi i poštovani oče biskupe. Samo za Vašu informaciju, možemo se i mi kotiti i množiti kao i ovi što nam ih podvaljuju. Samo je razlika u tome, što mi hoćemo svojoj djeci osigurati život dostojan čovjeka, a ove što će nas porobiti svojim natalitetom ćemo hraniti mi svi, a oni će samo svojim međunožjem mlatiti i uživati. Zato oče biskupe, ostavimo neke teme za dublje promišljanje, jer niste ni vi pametniji od cijelog naroda koji vidi i sagledava cjelokupnu istinu.
Kako mu ne pada na pamet da pozove svjetske probisvjete na zaustavljanje ratova, da iskorijeni iz temelja problem. Ah, ma kakvi Boze sacuvaj, tko ce o tome razbivati glavu.
Koliko si ih ti primio u svoje raskošne dvore?
Drgi moj isuse,oprosti mi ako griješim.ali kad ovo čitam što ovi pod navodnicima piše,pitam se dali je uopće završio 1 dan škole. Ne dijelim ljude po nacionalosti ali pitanje je ko bi u našoj lijepoj bio gospodar svoj na svome.gdjee su crkve u tim državama odakle nam ti ljudi dolaze??gdje su kršćani među tim ljudima??Nema:( Ili su pobjeni ili su zatočeni ili...ajde dragi bISKUPE skupie snage pa to recite tamo negde u Siriji ili Libiji.pa recite bilo što.Nisam čula skoro veću glupos nego od vas.Da trebaju nam takvi ljudi da nam prave natalitet.HM..Pravli bih svakako ali u čiju korit? To i dolaze u Evropu..Zaboravili ste ili niste ni znali koliko nas je Kršćanja bili nekad U Siriji??pa su nas potamanili.milom ili silom.to nas i sad čeka u lijopj našoj ako vi idete na to da nam trebaju radi broja stanovništva:(((Žao mi je svih nevinih,Ali svaki sposoban čovjek trba da se bori za svoju domovinu(SVAKI SPOSOBAN MUŠKARAC)kao i naši u domovinskom ratu.Međutim među izbjeglicama vidimo sposobne .a nemoćni i nemaju priliku bježat.Niste se zapitali šta rade ti sposobni među djecom i ženama.Ko će im beaniti zemlju? Ili i nemaju u planu da se ikad vrate na svoje,,Promislite,,,Za sašavanje izbjeglica sam,ali djece,žena stari,bolesni i nemoćni.A SPOSOBNE DA SE BORE ZA SVOJU DRŽAVU..
Dragi nas biskupe, nadam se da imaš dovoljno žena u obitelji za umotavaju!? Privremeno primiti izbjeglice je ljudski ( Une i djecu, nemoćne) muškarce vratiti ODMAH da se bore za svoju slobodu kao i Hrvati 90-ih!!!
laprda dok mu ne sruse crkvu onda ce nastaviti tek svecenicki zivot...sta misli da mi ne mozemo raditi i rađati djecu -samo tko ce ih hraniti i oblaciti u ovoj besparici. mi smo uljudni odgovorni narod i to nas bi moglo kostati glave!
E naši svečenici reko je Isus gospodin bog naš bolje da si vruć il hladan da ti mogu suditi zbog toga a ne da si mlak ko bljutava voda.Pa nije ni čudo da su ovi navalili u europu uz ovakve svećenike i još nešto ti će baš navalit u naše crkve na mise vjerovatno da kad ih pretvore u đamije. I kako vas boga nije strah, naš Bog je ljubomoran to bi vi bar trebali znati.Bože sačuvaj nas.
čini mi se da su puljić i uzinić prosto rečeno obični ŠTREBERI . zar nikoga drugog osim njih HBK nije mogla pustiti da kažu nešto pametno . kao 1. nitko nije reagirao na porfirijevo pjevanje četničkih pjesama , ali o pozdravu ZDS ima puljić što reći . puljić prima onog sveštenika koji mu drži predavanje o velikosrpstvu a puljić vergla o ekumenizmu . uziniću nije palo na pamet ima li možda među tim dotepencima možda koji isilovac koji je rušio crkve i ubijao kršćane po siriji ,libiji itd, a to žarko želi ovdje nastaviti ?! uzinić žali da nemamo mogućnosti za nastavak života , pati za natalitetom . nije mu palo na pamet ako se proguraju desetci terorista u hrvatsku i europu da bi oni mogli " pridonijeti" skraćivanju žitvota . znam da biskupi trebaju posticati da se pomaže nekome u nevolji ali brate nemoj se praviti veći papa od pape .
Pope, jesi+te li čuli o "sinagogi sotoninoj"? Kad je Isus o njoj govorio tada još nije postojala katolička crkva. No, smisao je isti. Došli smo do zadnjeg poglavlja Novog Zavjeta. Otkrivenje se odvija pred našim očima, pa sada Vi slobodno govorite o onome o čemu ste dugo šutjeli: do kršćanstva vam zapravo uopće nije stalo.
Onda neka se Crkva pobrine za njh. Tako i onako dobivaju od Hrvatske pola milijarde kuna.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ako je ova izjava imalo istinita, što zvuči nevjerojatno, onda ih sve prvo treba pokrstiti, civilizirati, školovati, usaditi im volju za radom pa tek onda ova izjava ima smisla. U protivnom pustinja Hrvatistan.