Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 174
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'ZAMISLITE TAJ UM...'

Vučić dobio poruku koju će dobro zapamtiti, legenda mu odbrusila kao nitko do sada

Beograd: Vučić došao ispred Narodne skupštine i pružio podršku "junaku iz Ćacilenda"
Foto: M.M./ATA Images/PIXSELL
1/2
05.11.2025.
u 09:17

Jedan od najvećih rukometnih trenera s ovih prostora, legendarni Veselin Vujović, bez zadrške je progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Srbiji. U gostovanju u podcastu makedonskog portala ekipa.me, Vujović je uputio najoštrije kritike na račun predsjednika Aleksandra Vučića, vladajuće stranke i stanja u srpskom sportu

Legendarni rukometni stručnjak Veselin Vujović iskoristio je medijski prostor u podcastu makedonskog portala ekipa.mk kako bi izrazio duboku zabrinutost zbog stanja u Srbiji, dajući snažnu podršku studentskim prosvjedima koji mjesecima traju diljem zemlje. Prema njegovim riječima, vlast na čelu s Aleksandrom Vučićem "vrijeđa inteligenciju" vlastitih građana, a studentski bunt uspio je u samo tri mjeseca srušiti "kult ličnosti" građen godinama. Vujović je poslao izravnu poruku predsjedniku Srbije, upozorivši ga da bi se trebao boriti da ga se povijest ne sjeća "isključivo po zlu koje će ostati iza njega", ističući kako vjeruje da se nijedan predsjednik u povijesti nije spasio jednom kada su se studenti digli protiv njega.

Svoje viđenje situacije Vujović je slikovito objasnio koristeći trenersku analogiju, kao da se obraća izborniku koji gubi kontrolu nad svlačionicom. "Ako se u momčadi pobune dvojica nezadovoljnih igrača, problem je možda u njima. No, ako se protiv tebe pobuni stotine tisuća ljudi na ulicama, onda je to jasan znak da lider mora otići", poručio je Vujović Vučiću, jasno aludirajući na masovne prosvjede koji su zahvatili Srbiju i traže odlazak aktualnog režima. Ta je poruka snažno odjeknula u cijeloj regiji, budući da dolazi od sportske ikone koja rijetko istupa s tako eksplicitnim političkim stavovima.

Kritike se nisu zaustavile samo na politici, već su se prelile i na sportske terene, za koje Vujović tvrdi da su ogledalo društva. "Srpski sport je potpuno devalviran. Ne znam kada ćemo ponovno biti velesila u kolektivnim sportovima", izjavio je, nabrajajući neuspjehe u košarci, odbojci, rukometu i nogometu. "Doveli smo sebe do toga da gubimo od Albanije. Jedna sportska nacija koja je bila vodilja svima u regiji sada je na koljenima", rekao je Vujović, a odgovornost je izravno pripisao ljudima koji vode sportske saveze, a koje je, kako tvrdi, na te pozicije postavila vladajuća stranka.

Kao najdrastičniji primjer odnosa režima prema istinskim velikanima, Vujović je naveo slučaj Novaka Đokovića. Najbolji tenisač u povijesti i, prema Vujovićevim riječima, "najbolji ambasador Srbije ikad", morao je, tvrdi, napustiti zemlju s obitelji zbog pritisaka kojima je bio izložen nakon što je javno podržao prosvjednike. "Zamislite taj um", ironično je prokomentirao Vujović, prepričavajući situaciju u kojoj je predsjednik Vučić, čitajući čestitku jednog djeteta koje je napisalo da voli Novaka Đokovića, navodno pročitao "Voli Nikolu Jokića". "Tko može vjerovati takvom čovjeku? Ja mu ne vjerujem, a oni koji mu vjeruju, shvatit će da su griješili", zaključio je Vujović, spominjući i sličnu sudbinu vaterpolista Dušana Mandića.

Vujović je u svojim izjavama otišao i korak dalje, nazvavši Srpsku naprednu stranku (SNS) "narkokartelom" te je pozvao na hitnu i detaljnu provjeru porijekla imovine svih stranačkih dužnosnika. Ustvrdio je kako se imovina mnogih od njih u posljednjih 13 godina vlasti uvećala "najmanje deset puta", dok istodobno, kako kaže, ne postoji nijedan bogati nastavnik ili profesor. Prema njegovom mišljenju, Srbija je sustavno pljačkana i uništavana pod vlašću SNS-a i Aleksandra Vučića, a političari raspolažu ogromnim nekretninama čije porijeklo ne mogu dokazati. Njegove riječi predstavljaju jednu od najtežih optužbi izrečenih od jedne javne osobe na račun vladajućeg režima.

Komentara 3

PR
prajdali100
09:36 05.11.2025.

Neka im Vučića još barem 20 godina.Da ga nema trebali bi ga izmisliti.Naravno i lepu Anu.

Avatar Idler 3
Idler 3
09:49 05.11.2025.

Vučiću...držiii seee !

A9
aon.914926067
09:47 05.11.2025.

Vrlo važno šta kaže jedan.Bitno je šta kaže većina. Bez obzira na naciju, žalosno je kad odeš van zemlje i pljujes po njoj.To se, kad tad,vrati

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata