Francuska je prvi polufinalist Svjetskog prvenstva!

Francuska je slavila s 2:0 i poslala Urugvajce kući.
06. srpnja 2018. u 17:52 16 komentara 7930 prikaza
Urugvaj - Francuska
Pogledajte galeriju 1/14

Francuska nogometna reprezentacija prvi je polufinalist Svjetskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalu u Nižnjem Novgorodu svladala Urugvaj sa 2:0. Strijelci za Francusku bili su Raphael Varane u 40. i Antoine Griezmann u 61. minuti.

Dalić i Rakitić UOČI RUSIJE Dalić komentirao dolazak predsjednice, a Rakitić poručio: Oni su naši heroji

Francuska je bila favorit i prije početka utakmice, a taj je status bio još izraženiji kada se saznalo kako Urugvaj ne može računati na svog sjajnog napadača Edinsona Cavanija koji se nije uspio oporaviti od ozljede mišića koju je zadobio u susretu osmine finala protiv Portugala.

1 / 12
Finalistice ovogodišnjeg izbora Miss sporta Hrvatske okupile su se jučer na trodnevnim pripremama u hotelu Grand Casino Admiral.

Ipak, početak utakmice protekao je u dominaciji Urugvaja koji je u prvih pet minuta stvorio dvije zanimljive situacije pred francuskim vratima, ali nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti Llorisu. U prvih pola sata utakmice jedinu pravu priliku za pogodak stvorila je Francuska kada je Giroud u 15. minuti uspio glavom prebaciti loptu do Mbappea, no mladi je napadač reagirao izrazito loše u situaciji kada je neometan na sedam-osam metara od gola odlučio odmah pucati prema vratima. Pogrešno je procijenio trenutak kada skočiti i loptu je poslao daleko preko gola.

Danijel Subašić i Igor Akinfejev Vratari Sudar junaka u četvrtfinalu: Danijel Subašić protiv Igora Akinfejeva

Prvi udarac u okvir gola na utakmici dogodio se tek u 35. minuti kada je Betancur pucao s vrha kaznenog prostora, no njegov pokušaj Lloris je lagano obranio.

Francuska je povela iz svog prvog, a pokazat će se i jedinog udarca u okvir gola u prvih 45 minuta. Betancur je neoprezno srušio Tolissoa na desnoj strani francuskog napada, Griezmann je uputio odličan centaršut na 10-ak metara metara gdje je Varane u skoku odlično prebacio loptu u suprotni kut nemoćnog Muslere.

Ivan Rakitić ODLIČNA FOTKA Rakitić iznenadio objavom na Instagramu: Fotka je viralni hit

Urugvaj je najbolju priliku za poravnanje propustio samo četiri minute potom. Tada je južnoamerički predstavnik izborio slobodni udarac iz slične situacije kao i Francuska kod pogotka, u kaznenom prostoru najviše je skočio Caceres, ali njegov udarac u sam donji desni kut Lloris je uspio zaustaviti da bi urugvajski kapetan Godin odbijenu loptu sa samo metra udaljenosti od gola poslao u vanjsku stranu mreže.

Susret je praktički odlučen u 61. minuti kada je kardinalno pogriješio inače pouzdani urugvajski vratar Fernando Muslera. Njemu je ne odviše jak udarac Griezmanna sa 20-ak metara koji je išao po sredini gola prošao kroz ruke i završio u mreži.

Hrvatska reprezentacija ČESTITALI NA USPJEHU Branitelji napravili spot podrške nogometašima

Usprkos velikom trudu, Urugvaj do kraja utakmice nije uspio složiti niti jednu opasnu situaciju pred francuskim golom te su galski pijetlovi izborili plasman među četiri najbolje selekcije u Rusiji.

Francuska će u polufinalu u utorak 10. srpnja u Sankt Peterburgu igrati protiv pobjednika utakmice Brazil - Belgija koja se igra od 20 sati u Kazanu.

Stanislav Čerčesov PRESICA RUSA Čerčesov: Ne znam zašto je Hrvatska to napravila

URUGVAJ - FRANCUSKA 0:2 (0:1)

Nižnji Novgorod. Gradski stadion.

Sudac: Pitana (Argentina)

Gledatelja: 43.319

Strijelci: 0:1 Varane (40), 0:2 Griezmann (61)

Marcelo i Danilo Četvrtfinale Brazil ostao bez Danila, ali u sastav se vraća Marcelo

URUGVAJ: Muslera - Caceres, Gimenez, Godin, Laxalt - Nandez (Urretaviscaya, 73), Torreira, Vecino, Bentancur (C. Rodriguez, 59) - Suarez, Stuani (Gomez, 59)

FRANCUSKA: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - Kante, Pogba - Mbappe (Dembele, 88), Griezmann (Fekir, 90+3), Tolisso (Nzonzi, 80) - Giroud

VISERA
EU FONDOVI
Inovacije: Radimo na razvoju robota koji će mnoge poštedjeti zamornog pretipkavanja podataka
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Francuska je u polufinalu SP-a!
  • 61' Gol
    Gol za Francusku! Griezmann je zabio, ali nakon velike pogreške Muslere. Napadač Francuske je tukao po sredini gol, a vrataru Urugvaj lopta je iskliznula i završila u mreži.
  • 40' Gol
    Gol za Francusku! Griezmann je ubacio iz slobodnjaka, a Varane skočio i glavom doveo Francusku u vodstvo.
Četvrtfinale SP-a, 16, Nižnji Novgorod
Urugvaj
0
2
Francuska Varane 40', Griezmann 61'
  • KRAJ

• 90'

Promjena kod Francuske. Griezmann izlazi, Fekir ulazi.

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 87'

Promjena kod Francuza - Mbappe je napustio igru, Dembele je izašao.

• 79'

Promjena kod Francuske - Tolisso je napustio teren, ulazi N'Zonzi.

• 73'

Treća promjena kod Urugvaja - Urreta ulazi, izlazi Nandez.

• 69'

Mpabbe i Rodriguez zaradili su žute kartone nakon naguravanja.

• 69'

Evo trenutka kada je lopta Musleri pobjegla u gol.

Urugvaj - Francuska | Autor : Instagram Dejan Lovren Foto: Instagram Dejan Lovren

• 61'

• 59'

Urugvaj radi dvije zamjene. Ušli su Gomez i Rodriguez, a igru su napustili Stuani i Bentancur.

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Francuska vodi 1:0.

• 45'

Evo trenutka kada je Varane zabio.

• 44'

Kakva obrana Llorisa! Caceres je tukao glavom, a vratar Francuske skočio i loptu koja je išla u kut uspio odbiti u korner.

• 40'

• 33'

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Lucas.

• 27'

Na utakmici nema ozbiljnijih prilika pa evo malo statisike. Francuska ima 61 posto loptu u nogama, pet udaraca prema golu, ali ni jedan u okvir.

• 20'

Prošlo je 20 minuta utakmice, rezultat je još 0:0.

• 14'

U odličnoj prilici sada je bio Mbappe, ostao je sam na šest-sedam metara nakon jedne "svijeće". Tukao je glavom, ali preko gola.

• 4'

Opasna prilika za Urugvaj. Stuani je ubacio s lijeve strane, ali jedan od francuskih braniča otklonio je opasnost.

• 1'

Počela je utakmica u Nižnji Novgorodu.

• Utakmicu u Nižnji Novgorodu sudi Argentinac Néstor Pitana.

• Urugvajski izbornik Tabarez očekivano je iz prvog sastava izostavio Cavanija koji se ozlijedio u osmini finala  protiv Portugala.

• Sastavi

Evo sastava Urugvaja i Francuske

• Urugvajski izbornik Oscar Tabarez prijepodne je odbio potvrditi hoće li napadač Edinson Cavani igrati danas u četvrtfinalu SP-a protiv Francuske, više pročitajte OVDJE.

• Dobar dan. Danas se igraju prva dva susreta četvrtfinala na SP-u u Rusiji. U 16 sati u Nižnji Novgorodu igra se utakmica Urugvaj - Francuska, a u 20 sati u Kazanju počinje dvoboj Brazil - Belgija. Tijek utakmica pratite na portalu Večernjeg lista.