Naslovnica Sport Liga prvaka

Real pobijedio u Milanu! Rebić zabio prvi gol karijere u Ligi prvaka, ali ostao je bez pobjede

Manchester City i Leipzig odigrali su 6:3, a posebna priča je pobjeda Ajaxa u Lisabonu nad Sportingom 5:1, uz četiri gola Hallera!
15. rujna 2021. u 22:54 8 komentara 8259 prikaza
UEFA Champions League football match - Inter - FC Internazionale vs Real Madrid
Pogledajte galeriju 1/9

U srijedu je kompletirano prvo kolo nove sezone Lige prvaka uz sjajne utakmice na Anfieldu i Etihadu.

AUT, Testspiel, Real Madrid vs AC Milan APSOLUTNA LEGENDA Luka Modrić večeras ima priliku napraviti što za Real nitko nije u ovom stoljeću!

Zapaženu rolu imao je hrvatski nogometaš Ante Rebić u dvoboju skupine B, u kojem je njegov Milan gostovao na Anfieldu kod Liverpoola. Iako je Rebić bio glavni problem za domaćina, Liverpool je na kraju ipak slavio 3:2.

Liverpool je žestoko otvorio utakmicu. Poveo je u devetoj minuti autogolom Tomorija, dok je vrlo brzo nakon toga Salah propustio realizirati jedanaesterac za 2:0. Milan je taj pritisak izdržao samo s jednim primljenim golom, a na kraju prvog dijela eksplodirao je Rebić. Prvo je u 42. minuti precizno naciljao suprotni kut domaćih vrata za 1:1, a samo dvije minute kasnije sve je pripremio strijelcu Brahimu Diazu koji je zabio za Milanov preokret (2:1).

Liverpool v AC Milan - UEFA Champions League - Group B - Anfield | Autor : Peter Byrne/PA Images/PIXSELL Foto: Peter Byrne/PA Images/PIXSELL Liverpool v AC Milan - UEFA Champions League - Group B - Anfield AC Milan's Ante Rebic celebrates scoring their side's first goal of the game during the UEFA Champions League, Group B match at Anfield, Liverpool. Picture date: Wednesday September 15, 2021. Peter Byrne Photo: PA Images/PIXSELL

Međutim, u nastavku se dogodio novi preokret, ovaj put u režiji igrača Liverpoola. Zabijali su Salah i Henderson za konačnih 3:2. Rebić je igrao do 83. minute te je zabio svoj premijerni pogodak u Ligi prvaka.

U drugom susretu ove skupine Atletico je odigrao tradicionalnu tvrdu utakmicu. Ovaj put s Portom u Madridu i završilo je 0:0. Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko ostao je na klupi Atletica kroz cijelu utakmicu.

U skupini D su se, na San Siru, nadmetali hrvatski nogometaši na suparničkim stranama. Ivan Perišić i Marcelo Brozović su s Interom dočekali Real Madrid i Luku Modrića. Tim nastupom Modrić je postao, pak, tek drugi igrač s 36 godina ili više u povijesti madridskog kluba koji je zaigrao u nekoj utakmici Lige prvaka. Prvi je Chendo.

| Autor : Reuters Foto: Reuters

U prvom poluvremenu je dominirao Inter, u nastavku su se momčadi izmjenjivale u šansama, a jedini je gol pao u samoj završnici. U 89. minuti je Rodrygo dao gol za slavlje gostiju 1:0. Brozović je igrao cijelu utakmicu, Perišić je iz igre izašao u 55., a Modrić u 80. minuti.

Euro 2020 - Group D - Croatia v Scotland UZLAZNA PUTANJA Stiglo je i to vrijeme... Kovačiću u leđa gledaju Modrić, Rakitić i Brozović

U skupini A moćni i pojačani Paris St. Germain je gostovao kod Club Bruggea. Po prvi puta u sezoni, od prve minute su zajedno zaigrali Messi, Neymar i Mbappe, no belgijska momčad je sjajno odolijevala tom atomskom napadu. Završilo je 1:1, a gol za goste nije zabila niti jedna zvijezda već Herrera.

U drugom susretu skupine A bilo je pregršt pogodaka na Etihadu, a Manchester City je bio bolji od Leipziga 6:3. U 16. minuti City je poveo (Ake) i bio je u stalnoj prednosti, makar je njemački sastav konstantno prijetio i smanjivao minus. Dolazili su Nijemci do 2:3 i 3:4, ali City je ipak ostao nedodirljiv. Svakako treba izdvojiti da je sve golove za goste dao Christopher Nkunku. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je zadnjih devet minuta za Leipzig.

Nakon što je dortmundska Borussija slavila u Istanbulu protiv Bešiktaša (2:1) gostujuću je pobjedu upisao i Ajax u Lisabonu protiv Sportinga (5:1) u skupini C. Nizozemci su se poigrali sa suparnikom, a igrač utakmice bio je Sebastien Haller, igrač iz Obale Bjelokosti, s čak četiri pogotka.

BOLJE TO NEGO PAUK
VIDEO Dvojac iz Zagreba oduševio Hrvatsku: Zasmetao im auto na putu, pa ga se 'kreativno riješili'
PVMax
Sunce na vašem krovu
Projekt PVMax – REGEA priprema investicijski val u sunčane elektrane
  • KRAJ Kraj
    Završila je utakmica u Milanu, Real je pobijedio 1:0. Ostale utakmice: Manchester City - Leipzig 6:3 Sporting - Ajax 1:5 Club Brugge - PSG 1:1 Liverpool - Milan 3:2 Atletico - Porto 0:0 Sheriff - Šahtar 2:0 Bešiktaš - Borussia (D) 1:2
  • 90' Gol
    GOOOL!!! Rodrygo je zabio na asistenciju Camavinge!
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Inter nije uspio slomiti Real iako je bio apsolutno bolja momčad. Bez pogodaka je i u Madridu između Atletica i Porta, a mnoštvo golova mogli smo vidjeti na drugim utakmicama: Liverpool - Milan 1:2 Sporting - Ajax 1:3 Manchester City - Leipzig 3:1 Club Brugge - PSG 1:1 Atletico - Porto 0:0 Ranije: Sheriff - Šahtar 2:0 Bešiktaš - Borussia (D) 1:2
  • 1' Početak
  • KRAJ

Završila je utakmica u Milanu, Real je pobijedio 1:0.

Bešiktaš - Borussia (D) 1:2

• 90'

• TOČKA NA I

Gabriel Jesus zabija za 6:3 Cityja protiv Leipziga u 86. minuti.

• 80'

Modrić napustio igru, mijenja ga Camavinga.

• CITY DO "PETARDE"

Nevjerojatno, Cancelo je zabio samo minutu nakon Nkunkua i City ponovno vodi dva razlike protiv Leipziga. Sad je 5:3!

• LEIPZIG U ZANOSU

Nkunku u 74. zabija za 3:4, City sad mora braniti vodstvo!

• LIVERPOOL OPET VODI

Henderson je u 69. donio novi preokret, sad Liverpool vodi protiv Milana, 3:2 je.

• HALLER BRILJIRA

Ajax od 63. minute vodi 5:1 u Lisabonu, a četiri gola zabio je Haller!

• CITY BJEŽI

Grealish je zabio za 4:2 Cityja protiv Leipziga u 56. minuti.

• 57'

Benzema je vidio Vazqueza kako utrčava s desne strane u kazneni prostor i omogućio mu veliku priliku, ali njegov udarac brani Handanovič.

• 54'

Nažalost, Ivan Perišić je napustio igru.

• 54'

Courtois radi prava mala čuda! Nevjerojatno što je obranio Džeki i Škriniaru.

• HAT-TRICK HALLERA

Nevjerojatna večer za Hallera, zabio je tri gola, Ajax protiv Sportinga vodi 4:1.

• NADA ZA LEIPZIG

Nkunku u 51. minuti smanjuje na 2:3 u susretu Manchester Cityja i Leipziga.

• Paulinho je ponovno zabio za Sporting i to je 2:3 protiv Ajaxa od 47. minute! Ne, ipak je VAR poništio pogodak!

• REDSI IZJEDNAČILI

Salah je u 49. minuti postavio 2:2 na utakmici Liverpoola i Milana.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• POLUVRIJEME

Inter nije uspio slomiti Real iako je bio apsolutno bolja momčad. Bez pogodaka je i u Madridu između Atletica i Porta, a mnoštvo golova mogli smo vidjeti na drugim utakmicama:

Liverpool - Milan 1:2

Sporting - Ajax 1:3

Manchester City - Leipzig 3:1

Ranije:

• MILAN PREOKRENUO

Samo dvije minute nakon Rebića, zabio je Diaz i Milan u Liverpoolu ide na odmor s prednosti 2:1.

• REBIĆ ZABIO

Milan je izjednačio u Liverpoolu na 1:1, a gol je u 42. minuti zabio Rebić. To mu je prvi pogodak u Ligi prvaka! I to u prvom nastupu!

• AJAX OPET ZABIJA

Berghuis je u 39. minuti vratio na dva gola prednosti u Lisabonu. Ajax vodi 3:1 protiv Sportinga!

• 37'

Brozović igra fenomenalno i sad je umalo zabio gol. Pucao je s ruba kaznenog prostora, lopta je prošla kroz noge Alabi i tik uz desnu vratnicu Courtoisova gola.

• SPORTING SMANJIO

U 33. minuti Paulinho je smanjio na 1:2 protiv Ajaxa.

• CITY VODI 2:0

Mukiele je u 28. minuti zabio autogol i City vodi 2:0 protiv Leipziga.

• BRUGGE IZJEDNAČIO

Club Brugge je uspio izjednačiti protiv PSG-a, zabio je u 27. minuti Vanaken.

• 19'

Fenomenalan ubačaj Perišića s lijeve strane, ali Martinez nije realizirao sjajnu šansu.

• 15'

Inter i Real još uvijek se "traže" no domaćin izgleda bolje, kraljevi još uvijek nemaju rješenja kako normalno iznijeti loptu preko centra.

• MAN. CITY VODI

Ake donosi vodstvo za City protiv Leipziga u 17. minuti.

• PSG POVEO

Ander Herrera u 15. minuti donio je vodstvo Parižanima u Belgiji protiv Bruggea.

• LIVERPOOL VODI

Trent-Alexander zabio je u devetoj minuti za Liverpool protiv Milana, a u 13. Salah nije realizirao jedanaesterac.

• AJAX VODI 2:0

Haller je u devetoj minuti zabio i drugi gol Sportingu!

• 9'

Sjajna akcija Intera, Džeko je završio ispred Courtoisa, ali mu belgijski vratar dovoljno dira loptu da ne završi u golu.

• AJAX VODI

Već u drugoj minuti Ajax je poveo protiv Sportinga u Lisabonu. Zabio je Haller.

• 1'

• Luka Modrić upisao se u povijest. Više čitajte OVDJE.

• SASTAVI

INTER: Handanovič - Škriniar, De Vrij, Bastoni - Darmian, Barella, Brozović, Calhanoglu, Perišić - Džeko, Martinez.

REAL MADRID: Courtois - Carvajal, Militao, Nacho, Alaba - Modrić, Casemiro, Valverde - Lucas Vazquez, Benzema, Vinicius Jr.

• Luka Modrić za Real Madridi te Ivan Perišić i Marcelo Brozović startaju za svoje momčadi.