Naslovnica Sport HNL

Osijek obavio sjajan posao u Šibeniku: Fiolić eurogolom "otključao" vrata domaćih

25. rujna 2021. u 20:57 2 komentara 2314 prikaza
Šibenik i Osijek susreli se u 10. kolu HT Prve lige
Pogledajte galeriju 1/2

Nogometaši Osijeka preueli su vodstvo na ljestvici Prve HNL 2:0 (1:0) gostujućom pobjedom protiv Šibenika u susretu 10. kola.

EKSKLUZIVNO IZ ROVINJA Dalić za Večernji list otkrio hoće li Modrić ostati dio reprezentacije i kad završi karijeru

Strijelci za Osijek bili su Ivan Fiolić (18) i Mihael Žaper (82).

Osječani su na Šubićevcu poveli spektakularnim pogotkom Fiolića u 18. minuti. Veznjak gostiju prsima je presjekao neoprezno paralelno proigravanje domaćih obrambenih igrača, a onda je ne čekajući da lopta odskoči s otprilike 25 metara iz voleja pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Rogića.

Pobjedu je Osijek osigurao u 82. minuti kada su na rubu kaznenog prostora domaćih lijepo kombinirali Pilj i Žaper, a potonji je zatim prevario i svog čuvara te s pet metara zatresao mrežu. Linijski je sudac po završetku akcije označio zaleđe, ali provjera putem VAR-a ga je demantirala te je pogodak priznat.

KAKVA NESREĆA! Marko Pjaca nam je rekao da se nada Dalićevom pozivu, a onda se opet ozlijedio...

Ovom pobjedom Osijek je preskočio Dinamo na vrhu ljestvice, sada ima 20 bodova, jedan više, ali i dvije utakmice više od Zagrepčana koji su ranije u subotu s uvjerljivih 4:1 (2:0) kao gosti svladali Slaven Belupo u Koprivnici.

Šibenik je ostao sedmi sa 10 bodova.

Zagreb: Dani hrvatskih tržnica
Što i od koga građani kupuju
Inspektori 'češljaju' tržnice i kreću u kontrolu OPG-ova, evo što su dosad otkrili
Dacia Duster
Pošumljavanje Dalmacije
Sađenje borova, off road vožnja i iskustvo kakvo se događa jednom u životu
  • KRAJ Kraj
    Gotova je utakmica u Šibeniku, Osijek je upisao pobjedu i tri boda!
  • GOOL! Gol
    Ipak je potvrđen gol! Nije bilo zaleđa, Žaper se lijepo ubacio u prostor.
  • 46'
    Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Šibeniku.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Nije bilo sudačke nadoknade, odmah Čuljak šalje igrače u svlačionice.
  • 18' Gol
    GOOOL!!! Fiolić! Snažno je opalio s više od 25 metara i pogodio na nevjerojatan način. I neobranjiv!
  • 1' Početak
    Počela je utakmica u Šibeniku.
  • SASTAVI
    ŠIBENIK: Rogić - A. Jakoliš, Perić, Batarelo, Mina - Ćurić, Rak - M. Jakoliš, Sahiti, Marin - Delić. OSIJEK: Ivušić - Bartolec, Lončar, Škorić - Bočkaj, Fiolić, Nejašmić, Kleinheisler, Jugović - Hiroš, Topčagić.
Prva HNL, 10. kolo, 19:05, Šibenik
ŠIBENIK
0
2
OSIJEK Fiolić 19', Žaper 85'
  • KRAJ

• 90'+3

Jakoliš dobiva žuti karton.

• 90'

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

• GOOL!

• 82'

Žaper zabija, ali zaleđe je! Iako, nije izgledalo tako u usporenoj snimci.

• 70'

Zaredalo se nekoliko prilika Šibenika, ali ništa opasno za Osijek.

• 60'

Utakmica je ušla u blagu kolotečinu, Šibenik nema moć naštetiti Osijeku.

• 50'

Osijek djeluje kao da je bliži pogotku.

• 46'

• POLUVRIJEME

• 44'

Nakon kornera Lončar ostaje sam na desetak metara, ali puca visoko preko gola.

• 40'

Osijek ima sve više prostora i to bi mogao iskoristiti na kraju poluvremena.

• 35'

Šibenik se bori kako bi stigao do izjednačenja, ali nema prostora.

• 30'

Topčagić je žestoko ušao u Marina i vrlo lako je mogao dobiti i drugi žuti karton, ali sudac Čuljak ga je poštedio.

• 29'

Topčagić je prepoštro ušao u Rogića i dobio žuti karton.

• 25'

Lakše dišu Osječani nakon gola "ni iz čega" jer domaćin sad mora "loviti" zaostatak.

• 18'

• 18'

Lopta se u kaznenom prostoru odbila do Marina koju snažno puca, ali Ivušić brani.

• 16'

Nakon kornera snažno s 15 metara puca Rak i pogađa Bočkaja u glavu pa se lopta odbija u novi korner.

• 15'

Nenad Bjelica nakon dugo vremena nema nikakvih problema s ozljedama.

• 10'

Još uvijek se čeka neka ozbiljnija prilika.

• 5'

Čini se da ćemo gledati zanimljivu utakmicu jer su obje momčadi krenule otvoreno u susret.

• 1'

• SASTAVI

ŠIBENIK: Rogić - A. Jakoliš, Perić, Batarelo, Mina - Ćurić, Rak - M. Jakoliš, Sahiti, Marin - Delić.

OSIJEK: Ivušić - Bartolec, Lončar, Škorić - Bočkaj, Fiolić, Nejašmić, Kleinheisler, Jugović - Hiroš, Topčagić.

• Glavni sudac na današnjem susretu bit će Ante Čuljak iz Zagreba. Pomoćnici će mu biti Anto Marić i Ivan Mihalj.

Za VAR kontrolu zaduženi su Fran Jović i Igor Krmar.

• Šibenik je trenutno sedmi s deset bodova, a Osijek treći sa 17 bodova, isto koliko ima drugoplasirana Rijeka, odnosno, dva boda manje od prvoplasiranog Dinama.

• Nenad Bjelica prije utakmice je rekao da ima toliko dobrih igrača da ne zna koga bi stavio u kadar no Šibenčani jako dobro znaju s kojom momčadi će istrčati i tražiti tri boda.