Objavljeno vijesti danas: 109
VEČER LIGE PRVAKA

VIDEO Lazio šokirao Bayern na Olimpicu, Talijani iskoristili grubu pogrešku grogiranih Bavaraca

14.02.2024. u 22:53

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Lazio je na Olimpicu pobijedio Bayern Munchen sa 1-0.

Pogodak odluke u susretu igranom na Olimpicu postigao je Ciro Immobile u 69. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Dayot Upamecano i pritom zaradio crveni karton. Uzvrat je 5. ožujka u Munchenu. Pogodak odluke možete pogledati OVDJE.

Prvu priliku su imali gosti, Harry Kane se u sedmoj minuti našao u odličnoj poziciji, ali je loše pucao iznad prečke. U 22. minuti je prvi put zaprijetio i domaćin, Luis Alberto je pucao sa 25 metara, ali pored gola.

U 32. minuti udarac je okušao Leroy Sane, ali ponovo nije bilo prave opasnosti za domaća vrata. Osam minuta kasnije pucao je i Jamal Musiala, ali također neprecizno.

Na otvaranju drugog dijela Lazio je imao sjajnu priliku. Upamecano je pogriješio i izgubio loptu. Alberto je proigrao Gustava Isaksena koji je izbio sam ispred Manuela Neuera, ali je njemački vratar sjajno reagirao.

Ključni trenutak dogodio se u 67. minuti kada je Dayot Upamecano još jednom pogriješio. Ovoga puta je skrivio kazneni udarac zaradivši pritom i crveni karton. Upamecano je oborio Isaksena i za francuskog suca Letexiera nije bilo dvojbe.

Udarac s bijele točke je precizno izveo Ciro Immobile postigavši 206. gol u dresu rimskog kluba. U samoj završnici Lazio je mogao i uvjerljivije slaviti. U 89. minuti Felipe Anderson je imao odličnu priliku, no loše je reagirao. Lijepu priliku u drugoj minuti nadoknade nije iskoristio niti Pedro pa Bavarci naa koncu mogu biti i sretni što napuštaju Rim samo s golom zaostatka.

Zanimljivo, Bayern je prema vratima rimskog kluba putio 15 udaraca, ali niti jedan u okvir gola.