Objavljeno vijesti danas: 26
Autori: Vecernji.hr, Hina
SLAVLJE NA MAKSIMIRU

Dinamo pobjedom nad Hajdukom potvrdio naslov prvaka, Oršić i Baturina zabili u nadoknadi

21.05.2022. u 22:06
Dinamo
3-1
Hajduk
36. KOLO HNL-A, 20:00, Maksimir, Zagreb
KRAJ

Kraj utakmice! Dinamo je slavio s 3:1. Evo konačnog poretka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

90+10'

Gol za Dinamo! Mladi Baturina je strijelac i Dinamo vodi 3:1.

90+9'

Gol za Dinamo! Oršić je zabio na asistenciju mladog Baturine koji je ušao pred kraja susreta. Plavi će ipak upisati pobjedu u derbiju.

90+8'

Oršić je tukao iz slobodnjaka, bilo je vrlo blizu.

90+8'

Grgić je tukao glavom, pored gola.

90+4'

Gol za Hajduk! Zabio je Livaja i sada je 1:1. Napadač Hajduka dignuo je momčad nakon što je ušao u igru, a ovo mu je 28. gol ove sezone u HNL-u.

91'

Mlakar je bio u sjajnoj poziciji, tukao je s 11 metara, ali je Šutalo to odbio s gol-crte.

90'

Igrat će se 10 minuta sudačke nadoknade.

89'

Biuk je prošao po lijevoj strani i dao za Mlakara čiji je udarac prošao pored gola.

85'

Evo prilike Hajduka, Biuk je snažno tukao, ali preko gola.

84'

Mijenjaju oba trenera. Gojak umjesto Ademija kod Dinama, a Mlakar umjesto Ljubičića kod Hajduka.

80'

Situacija se konačno primirila, sve je u redu i utakmica je nastavljena.

76'

Još traje prekid zbog bakljade Boysa, jedna je baklja zamalo pogodila Livakovića.

74'

Špikić je ušao kod Dinama, a izašao je Menalo. Kod Hajduka su u igri Simić i Čolina, umjesto Ferra i Melnjaka.

73'

Boysi su slučajno zapalili svoj veliki transparent pa vatreogasci imaju posla.

72'

Boysi su zasuli teren bakljama, ništa se ne vidi i susret je prekinut dok se situacija ne smiri.

68'

Livaja je sada zabio nakon kornera, no gol je poništen. Napdač Hajduka igrao je rukom prije nego što je ugurao loptu u mrežu.

64'

Špikić je imao zicer koji mu je obranio Kalinić, no svirano je zaleđe nakon toga.

61'

Evo prvih izmjena na utakmici. Na terenu je Marko Livaja, prvi strijelac lige, koji je ušao umjesto Sahitija. U igri je i Grgić koji je zamijenio Vukovića.

56'

Na utakmici je 18,353 gledatelja.

54'

Gol za Dinamo! Zabio je Petković. Ivanušec je tukao i pogodio vratnicu. Lopta se odbila do Moharramija koji je dao za Petkovića na drugu vratnicu, a napadač Dinama pogodio na 1:0.

46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, rezultat je 0:0.

45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

39'

Susret je opet prekinut zbog bakljade.

38'

Susret je nakratko prekinut jer su BBB-i bacili baklje ispred gola Hajduka.

35'

Utakmica se malo primirila, sada se igra uglavnom na sredini terena.

29'

Hajduk je u zadnjih 10-ak minuta preuzeo inicijativu i dominira na terenu.

25'

Hajduk je imao slobodnjak u opasnoj zoni. Loptu je uzeo Krovinović koji je mogao izravno pucati. No, odlučio se dodati Mikanoviću kojeg je lopta iznenadila i propala je akcija.

19'

Bilo je sada gužve u šesnaestercu Dinama, Biuk je bio s loptom, no Šutalo je to izbio.

17'

Bočkaj je pokušao iz dalekometnog slobodnjaka, no Kalinić je imao vremena postaviti se na mjesto na koje dolazi lopta, a onda je uhvatiti.

14'

Hajduk je odmah uzvratio! Tukao je Sahiti, a Livaković to brani iako je bila jako nezgodna lopta.

13'

Prilika za Dinamo! Moharrami je ubacio s desne strane, a Petković iz voleja tukao preko gola.

9'

Sahiti je pokušao iz slobodnjaka i zakačio nekoga u živom zidu. Livaković je to obranio.

6'

Pet minuta utakmice je iza nas, još nije bilo ozbiljnijeg pokušaja. No, ako možemo ovako rano suditi, Hajduk je bolje otvorio susret.

TORCIDA ISPRED STADIONA

Torcida je iz protesta ostala ispred stadiona i nije ušla na Maksimir. Naime, navijačima Hajduka nije dozvoljeno unošenje transparenata zbog čega su oni odlučili da neće na južnu tribinu. Opširnije OVDJE.

SUDAC

Najveći hrvatski derbi sudit će jedan jako mlad sudac. Ta je čast pripala Patriku Kolariću, sucu iz okolice Čakovca.

Do sada je kao glavni sudac vodio tek dvije utakmice u Prvoj HNL, a u Drugoj je sudio od 2019. godine. Osim toga, na prvoligaškim terenima bio je uglavnom četvrti sudac, no smatra ga se velikom nadom.  Pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica i Marjan Tomas, a u VAR sobi sjedi Tihomir Pejin uz asistenciju Gorana Patakija.

TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

HAJDUK

Kalinić; Mikanović, Ferro, Elez, Melnjak; Fossati, Vuković; Sahiti, Krovinović, Biuk; Ljubičić.

DINAMO

Livaković; Moharrami, Lauritsen, Šutalo, Bočkaj; Mišić, Ademi; Špikić, Ivanušec, Oršić; Petković.

STIGLI SASTAVI

Stigli su sastavi momčadi. Kod Dinama je sve više-manje očekivano, dok je kod Hajduka Livaja na klupi.

UŽIVO S MAKSIMIRA

Uživo s Maksimira se javlja naša kolegica Eva Grgić. Pogledajte kakva je situacija ispred stadiona.

MAKSIMIR RASPRODAN

Ulaznice za današnji veliki derbi rasprodane su, u Maksimiru bi trebalo biti oko 20.000 gledatelja i navijača. Dugo, dugo se za domaću utakmicu plavih nije tražila ulaznica više. Lijepo je što će i južna tribina biti dobro popunjena, navodno je do danas prodano više od 1500 ulaznica navijačima Hajduka. Ma, bit će to spektakl uz sjajan program koji je priredio Dinamo.

POREDAK

Ovo je stanje na ljestvici.

Naslov je izboren u jako neizvjesnom prvenstvu, u kojem su Dinamo, Hajduk, Osijek i Rijeka dugo vodili ravnopravnu borbu, a na kraju je zagrebačka momčad kolo prije kraja osigurala naslov prvaka. Zasluženo, iako nije bilo tako uvjerljivo kao u prijašnjim sezona. No, slatko je i zato što će taj naslov prvaka proslaviti velikim derbijem protiv, ispostavilo se, ipak najvećeg suparnika u ovoj sezoni, nakon deset godina Hajduk se popeo do drugog mjesta i to nam jamči pravu utakmicu i danas, tim prije jer Dinamo u ovoj sezoni s bijelima ima dva poraza i jedan remi, plavi Hajduku nisu zabili niti jedan pogodak.

DINAMU NASLOV

Po 23. put otkako je naše nogometne lige Dinamo će proslaviti naslov prvaka, kapetan Arijan Ademi ponovno će podignuti taj trofej i bit će sladak kao rijetko kada.