Autori: Edi Džindo, Hina
PLAVI RUTINIRANO

Dinamo u 25 minuta riješio sve protiv Belupa i pretekao Hajduk na ljestvici

12.12.2021. u 18:56

U posljednjem susretu 19. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Slaven Belupo 3-0.

Slaven Belupo je u 1. kolu nove sezone senzacionalno pobijedio Dinamo sa 2-0 i došao do prve pobjede na Maksimiru nakon gotovo 17 godina. No, ovoga puta gosti su bili bez izgleda.

"Modri" su sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješili u prvih 25 minuta postigavši tri gola.

Za 1-0 zabio je Komnen Andrić u 13. minuti. Ristovski je ubacio, a Andrić glavom zabio za vodstvo Dinama. Šest minuta kasnije među strijelce se upisao i Mislav Oršić na asistenciju kapetana Arijana Ademija. Sve je bilo gotovo u 25. minuti kada je Oršić zabio svoj drugi pogodak na utakmici, a drugi put je asistirao Ristovski.

Najbolju priliku gosti su imali u 76. minuti kada je Marin Laušić pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši vratnicu.

Na ljestvici vodi Osijek sa 39 bodova, Rijeka ima 37, a Dinamo i Hajduk po 34 boda. S tim da Dinamo i ma dva, a Hajduk jedan susret manje. Na začelju je Hrvatski dragovoljac sa sedam bodova.