Bišćanova Hrvatska deklasirala Azerbajdžan na krilima sjajnog Roka Šimića

12. listopada 2021. u 20:20 6 komentara 6800 prikaza
Hrvatska U21 reprezentacija u Varaždinu u kvalifikacijama za EP igra protiv Norveške
Pogledajte galeriju 1/3

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti ubilježila je i četvrtu uzastopnu pobjedu u skupini A kvalifikacija za EURO svladavši Azerbajdžan s 5-1 (4-0).

Tri je pogotka za Hrvatsku dao Roko Šimić (9, 13, 44-pen), a po jednom su zabili Nikola Soldo (25) i Josip Šutalo (81), dok je strijelac za Azerbajdžan bio Musa Gurbanli (55pen).

Mlada, U21 vrsta Hrvatske lakše od očekivanoga  je došla do pobjede u Bakuu, a već nakon prvog dijela bilo je 4-0, s tri pogotka napadača Lieferinga Roka Šimića. Sin bivšega Vatrenoga Darija Šimića pogodio je već u 9. minuti na dodavanje Kačavende, a samo četiri minute kasnije postigao je i četvrti pogodak u svom četvrtom nastupu za U-21 reprezentaciju nakon šuta Čoline i loše intervencije vratara Merbalijeva.

U 24. kolu HT Prve lige sastali se Inter Zaprešić i Lokomotiva BIŠĆANOVI ADUTI Dario Šimić otkrio posebnu povezanost dva mlada vatrena: Ovo još niste znali

U 25. minuti veznjak Lokomotive Soldo je iz voleja povećao na 3-0 nakon slobodnog udarca Palaverse. Minutu prije kraja poluvremena Valizada je igrao rukom u šesnaestercu domaćina, a Roko je iz penala došao do hat-tricka već u prvom dijelu.

Azeri su smanjili u 55. minuti kada je Šutalo napravio prekršaj nad Gurbanliju, a isti igrač je bio precdizan s bijele točke. U 68. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon isključenja Valizada, a u 81. minuti branič Šutalo je glavom pogodio mrežu nakon kornera Bulata za konačnih 5-1.

U ostalim dvobojima skupine Norveška je u Drammenu svladala Estoniju s 3-0, dok je Finska u Tampereu porazila Austriju s 3-1.

Hrvatska vodi na ljestvici s maksimalnih 12 bodova i gol-razlikom 12-3, a druga je Norveška sa 9 bodova, koliko ima i Austrija s utakmicom više.

Sarajevo: Umirovljenici unatoč pandemiji koronavirusa svakodnevno uživaju u partijama šaha
VEČERNJI DOZNAJE
Radnici stariji od 65 zbog novog zakona ostaju bez prava na otpremninu, donosimo detalje
INA Klub volontera
Volontiranje u Hrvatskoj
Deseti im je rođendan otkako su svoje vrijeme nesebično počeli ulagati u dobrobit zajednice
Kvalifikacije za Euro U21, 18:30, Azerbajdžan
Azerbajdžan Qurbanli 55' (11m)
1
5
Hrvatska Šimić 9', 13', 45' (11m), Soldo 25', Šutalo J. 81'
  • 90' + 3'

Kraj rapsodije u Azerbajdžanu!

• 90'

Igrat će se još tri minute.

• 81'

GOOOOL! Nebeski skok Josipa Šutala na asistenciju Marka Bulata i gol od grede u mrežu za 'petardu' vatrenih!

• 68'

Turan Valizada je zbog faula dobio i drugi žuti, odnosno, crveni karton pa će domaćini biti s igračem manje u ovoj, ionako teškoj utakmici za njih.

• 55'

GOL! Azerbajdžan smanjuje na 4:1 iz penala.

• 54'

Pandur kasni na loptu, radi prekršaj i evo prilike za Azerbajdžan s bijele točke!

• 46'

Počeo je drugi dio.

• 45' + 1'

Kraj je prvoga dijela!

• 45'

GOOOOOL! Roko Šimić zabija gol i s bijele točke!! Hrvatska ima velikih, ogromnih 4:0, a još nije niti pola utakmice gotovo!

• 44'

Taman kada se učinilo da smo usporili tempo i samo čekamo kraj prvog dijela s velikom prednošću, evo prilike za novu. Igač domaćih napucao je svog suigrača u ruku u kaznenom prostoru. Hrvatska ima penal, a Roko Šimić priliku za hattrick.

• 30'

Pršir je zaradio žuti karton.

• 25'

GOOOL! Nikola Soldo u maniri velikog Zidanea upućuje volej za velikih 3:0 u Azerbajdžanu.

• 13'

GOOOOOL! Šimić za 2-0! Koliko će samo tata Darijo biti ponosan! Bravo, Roko, bravo vatreni!

• 9'

GOOOL! Roko Šimić zabija za rano vodstvo Hrvatske!

• 1'

Počela je utakmica.

• SASTAVI

Azerbajdžan (4-3-2-1): Mehbalijev - Aghjabajov, Husejnov, Rzajev, Karakoc - R. Abdullazade, Valizada, S. Abdullazade, Zulfugarli, Alekperov - Yildirim

Hrvatska (4-3-3): Pandur - B. Šutalo, Soldo, J. Šutalo, Čolina - Baturina, Palaversa, Pršir - Marin, Šimić, Kačavenda

• NAJAVA

Nakon pobjede protiv Norveške, hrvatska U-21 reprezentacija gostuje u Azerbajdžanu bez Luke Sučića u potrazi za svojom četvrtom pobjedom u kvalifikacijama za Euro.

Za sada je u tri kola upisala i tri pobjede, a u njima je Luka Sučić postigao tri gola i bio naš najbolji strijelac, no njega sada nema jer se priključio A reprezentaciji u  jučerašnjem remiju sa Slovacima u Osijeku.