Salah s dva pogotka vodio Liverpool do pobjede u derbiju

24. kolovoza 2019. u 20:26 1 komentara 1484 prikaza
Liverpool - Arsenal
Pogledajte galeriju 1/7

Nogometaši Liverpoola u derbiju su 3. kola engleskog prvenstva na svom Anfieldu svladali Arsenal s uvjerljivih 3-1 (1-0) i tako ostali sami na čelu ljestvice.

Dominik Livaković Livaković na meti Bomba s Otoka! Engleski velikan zagrizao za Dinamova vratara

Liverpool je poveo golom Matipa (41) koji je bio najviši pred gostujućim vratima nakon udarca iz kuta, da bi početkom nastavka Salah (49-11m, 59) s dva pogotka riješio pitanje pobjednika. Na konačnih 3-1 smanjio je Torreira (85).

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola.

Liverpool je na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, tri više od drugog Arsenala.

Dinamo - Rosenborg Namučio se Dinamov suparnik u doigravanju za LP preokretom stigao do pobjede

Ranije je Crystal Palace napravio veliko iznenađenje 2-1 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Manchester Uniteda na Old Traffordu.

To je prva pobjeda Palacea na Old Traffordu u prvenstvu nakon 30 godina, a do nje je sastav iz Londona stigao pogotkom Patricka Van Aanholta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Kik
Prolistajte novi KiK katalog i ne propustite super akcije!
Engleska liga, 18.30, Anfield
Liverpool Matip 41', Salah 49' - 11m, 59'
3
1
Arsenal Torreira 85'
  • Kraj

U derbiju 3. kola engleske lige nogometaši Liverpoola su na svom Anfieldu pobijedili Arsenal s 3:1. Redsi su poveli u 41. minuti pogotkom Matipa, a u nastavku je Salah s dva pogotka slomio topnike. Egipćanin je prvi gol zabio u 49. minuti iz jedanaesterca za 2:0, a onda i u 59. minuti kada je nakon solo akcije pogodio mrežu gostujuće momčadi. Poraz je u 85. minuti ublažio Torreira.

• 90'

Igra se četiri minute sudačke nadoknade.

• 85'

Gooool! Arsenal je uspio zabiti gol. Lopta se odbila do Torreire koji je pogodio lijevi kut Liverpoolovih vrata.

• 77'

Liverpool kontrolira igru i više ne igra napadački.

• 70'

Salah je probio Arsenalovu obranu i tražio Manea na drugoj vratnici. Sokratis je otklonio opasnost.

• 61'

Pokušao je Firmino s vrha šesnaesterca, ali je Leno zaustavio njegov udarac.

• 59'

Gooool! Liverpool vodi protiv Arsenala s 3:0. Salah je dobio sjajnu loptu na desnoj strani i sjurio se u šesnaesterac topnika, oslobodio se čuvara i pogodio u nebranjeni dio mreže vratara Lena za još jedan pogodak.

• 52'

Sjajna prilika za Aubameyanga. Napadač Arsenala sjajno je primio loptu i povukao po sredini. No dugo se namještao, pa je njegov udarac blokiran. Arsenal je bio blizu izjednačenja.

• 49'

Gooool! Salah je zabio iz jedanaesterca i povećao vodstvo Liverpoola na 2:0. Prethodno je David Luiz povlačio Egipćanina za majicu, a sudac Taylor je pokazao na bijelu točku.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta dvoboja na Anfieldu. Nogometaši Liverpoola vode protiv Arsenala s 1:0. Strijelac za Redse je u 41. minuti bio Matip.

• 45'+1

Liverpool je još jednom zaprijetio iz prekida. Nakon udarca iz kuta Mane je prvi stigao na loptu i pucao glavom, ali je njegov pokušaj otišao iznad vrata.

• 41'

Gooool! Liverpool je stigao do vodećeg pogotka. Nakon ubačaja iz kuta najviši je bio Matip i glavom ubacio loptu u mrežu. Liverpool - Arsenal | Autor : PA/Pixsell Foto: PA/Pixsell

• 39'

Liverpool ponovno prijeti. Salahov pokušaj otišao je kraj vrata.

• 34'

Arsenal je bio blizu pogotka. Najbolju priliku na utakmici promašio je Pépé. Naime, Henderson je izgubio loptu na centru, a napadač topnika je sam krenuo prema golu Liverpoola. Prošao je Robertsona i pucao ravno u Adriana.

• 31'

Aubameyang je odlično ostavio loptu za Pepea koji gađa gornji kut, ali lopta odlazi malo kraj vrata.

• 23'

Firmino se u šesnaestercu oslobodio Willocka, ali David Luiz je blokira njegov udarac.

• 21'

Prava prilika za Liverpool. Arsenalov veznjak Dani Ceballos neobjašnjivo je loptu dodao Maneu. Senegalac je sjajno prihvatio poklon i pokušao prevariti gostujućeg vratara, ali Leno je obranio.

• 11'

Kakva šansa za Arsenal. Adrian je istrčao sa svojih vrata u želji da izbije loptu, ali ona se odbila do Aubameyanga na 40-ak metara. Topnik je gađao prazan gol, ali nije pogodio.

• 6'

Domaćin steže obruč oko Arsenalovih vrata, dosti se grčevito brane.

• 2'

Liverpool je odmah zaprijetio. Robertson je probio po lijevoj strani i ošto ubacio na drugu vratnicu, ali je Firmino malo zakasnio.

• 1'

Počela je utakmica.

• Utakmicu na Anfieldu sudi Anthony Taylor.

• Sastavi

Evo sastava za utakmicu Liverpool - Arsenal:

• - Trebamo biti ljuti, opasni i ostati pohlepni. Želimo da nas se plaše - poručio je menadžer Liverpoola Jürgen Klopp.

• Dobar dan. Derbi 3. kola engleske lige igra se na Anfieldu gdje Liverpool igra protiv Arsenala. Topnici su na tri zadnja gostovanja kod Liverpoola primili 12 golova.

Tijek dvoboja pratite na portalu Večernjeg lista.