Njemačka pregazila Slovačku, čeka pobjednika susreta Španjolska - Italija

Na stadionu Pierre Mauroy u Liileu Nijemci su svladali Slovačku s 3:0 u utakmici u kojoj Slovaci nisu stvorili veliku šansu za gol.
26. lipnja 2016. u 20:00 15 komentara 2118 prikaza
Njemačka - Slovačka
Pogledajte galeriju 1/20

Njemačka nogometna reprezentacija bez većih je problema prošla u četvrtfinale Europskog nogometnog prvenstva u Francuskoj. Na stadionu Pierre Mauroy u Liileu svladali su Slovačku s 3:0 u utakmici u kojoj Slovaci nisu stvorili veliku šansu za gol.

Slovačku mrežu zatresao je Jerome Boateng već u osmoj minuti susreta, kada je nakon odbijene lopte pogodio volejem Kozacikov gol s dvadesetak metara za vodstvo Njemačke 1:0. Mesut Ozil dobio je priliku za povećanje njemačkog vodstva u 14. minuti, kad nije iskoristio jedanaesterac. Kozacik je obranio njegov udarac.

Nekoliko minuta prije odlaska na odmor, Mario Gomez je povisio na 2:0. Julian Draxler prošao je po lijevoj strani i dodao Gomezu koji je poentirao sa svega par metara. Gomez se ovim golom izjednačio s Jurgenom Klinsmannom po broju golova za Njemačku na europskim prvenstvima.

U drugom poluvremenu nastavila se njemačka dominacija koju je golom u 63. minuti okrunio Draxler nakon ubačaja Tonija Kroosa iz kornera i asistencije Hummelsa.

Njemačka će se u četvrtfinalu obračunati s pobjednikom susreta između Španjolske i Italije, koji se igra sutra u 18 sati na Saint-Denisu.

>>> Didier Deschamps: Nitko nam ne smije prigovarati, pogledajte samo Hrvate

>>> Sjajni Griezmann zabio dva gola u tri minute, Francuska nakon preokreta u četvrtfinalu

>>> Naš mentalitet! Prerano smo bili prvaci, a nismo tako dobri

POSLOVNA RJEŠENJA
Pogledajte kako je karlovački slatkovodni akvarij postao primjer uspješnog poslovanja

A1 izdvaja za Vas

• virkom:

Elf polako ulazi u formu...

• ????:

virkom.... da kažeš vidite što je trener i onda odmah u svom razmišljanju napišeš golu istinu da mi jednostavno nemamo kvalitetnog trenera. A ako stavimo stranca kao Löwa onda opet ne bu dobro jer će stranac igrače "zamarati s taktičkim ... prikaži još! glupostima", kako kažu naši mediji, i onda oni neće s osmjehom na licu dolazit na okupljanja jer će im raditi analize krvi na pripremama. Dakle dok ne proizvedemo kvalitetnog trenera nećemo ništa osvojit. A naš zadnji kvalitetni trener je bio Tomislav Ivić.

• virkom:

Evo šta je trener!? Löw je maknuo Götzea iz prvih 11 iako ga je protiv svake logike non-stop držao u igri. Indirektno je dignuo ruke od njega, umjesto njega igra Draxler. Što vrijeme od poraza protiv Portugala sve dalje prolazi ... prikaži još! to mi je sve jasnije da nas je prolaza dalje koštao trener. Kao i prije dvije godine u Brazilu. Kao i loše igre u kvalifikacijama iz za Francusku i za Brazil. Kao i ne odlaska u Južnu Afriku. Uvijek trener. Uvijek taj trener. Tudor je skupio nešto iskustva. Možda on, pošto neki strani trener ne dolazi u obzir. Ali Tudor nije "mamićevac". Prosinečki je zauzet, Ivanković je mlohav, Jurčić , šta ja znam bolje ne. To je naš problem koji generacije dobrih i vrlo dobrih nogometaša uskrati za neki zapaženi međunarodni uspjeh.