Naslovnica Sport HNL

Infarktna završnica: Krstanović se upisao u povijest, Istra izjednačila u zadnjoj minuti

Nevjerojatna završnica. Slaven je sve imao u svojim rukama, ali prekidi su im prevelika rak rana. Istra je izjednačila iz kornera u 95. minuti susreta
18. rujna 2021. u 19:00 0 komentara 2090 prikaza
Koprivnica: Utakmica 9. kola Prve HNL, NK Slaven Belupo - NK Istra 1961
Pogledajte galeriju 1/11

Prvu domaću utakmicu na klupi Slaven Belupa Zoran Zekić neće tako skoro zaboraviti. Naime, u zadnjoj minuti, gotovo u zadnjoj sekundi susreta su prosuli bodove u Koprivnici. Istra je uspjela izjednačiti iz posljednjeg kornera u 95. minuti utakmice za konačnih 1:1.

IZ BELUPA U BAYERN Čudo iz Koprivnice: Ima 16 godina i ide igrati za Bayern

U prvom dijelu je Istra bila dominantnija. Već u 2. minuti je imala dobru priliku, a nakon toga držala loptu u svojim nogama, iako nije stvarala posebne prilike za gol. Slaven nije bio na svome maksimumu, ali Glavčić je lijepo pokušavao iz slobodnjaka, ali mu je uvijek nedostajalo nekoliko centimetara gola.

U 40. minuti susreta Rafa Navarro ruši Brkovića kao zadnjeg igrača u izglednoj prilici za gol i zarađuje izravan crveni karton nakon pregleda VAR-a.

Rijeka: U 8. kolu 1. HNL sastali se Rijeka i Slaven SLAVLJE NA RUJEVICI Rijeka u furioznom završetku preokrenula protiv Slavena i stigla do pobjede!

Ipak, na pauzu se odlazi s rezultatom 0:0, a onda utakmica 'počinje' u drugom dijelu. Odmah po povratku na travnjak, u 49. minuti Slavenov golgeter Ivan Krstanović zabija s bijele točke za 1:0 čime se izjednačio s Joškom Popovićem. Njih dvojica sad dijele treće mjesto na vječnoj ljestvici strijelaca HNL-a.

Odmah je domaćin 'prodisao', igrao lakše, dominantnije. Statistika se kretala u smjeru domaćina, nizale su se prilike za gol, ali je nedostajalo preciznosti. Istra se samo trudila obraniti kako s igračem manje ne bi primili još golova, ali se onda dogodilo neočekivano u zadnjim trenucima susreta.

NA ZEMLJI Goran Tomić nakon Slavena: Nije to bio naš dan, ali važni su bodovi

Nakon što je Čović hvatao dvije sjajne prilike iz Istrinog slobodnjaka, gosti još imaju korner, a prekidi su poznati kao rak rana Slavena. Druga stativa je prazna, Čović na sredini s igračem na leđima, a domaći braniči ukopani kao da su im noge u živom pijesku. Lak zadatak da u jednom 'fliperu' lopta pronađe put u gol. Upisao se prvijenac Mauru Perkoviću.

JULIJE DOMAC
Intervju s ravnateljem REGEA-e
Julije Domac: “Obnovljivi izvori energije najbolje je što se Hrvatskoj može dogoditi.
  • 41'
    Glavčić iz slobodnog udarca! Opet pored gola!
HNL, 17:00, Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo Krstanović 49' (11m)
1
1
Istra 1961 Perković 90'+5'
  • 90' + 5'

Nevjerojatno! Istra je uspjela izjednačiti. Kraj susreta.

• 90' + 4'

Radi na centru faul Monjac i Istra ima odličnu priliku za gol, a znamo kako je Slaven loš s prekidima. Odličan ubačaj, ali Čović je dva puta zaustavio sjajne pokušaje gostiju.

• 90'+3'

Loše izveden korner. Na kraju je slobodan udarac za Istru.

• 90'+3'

Bila je sada jedna dobra prilika za Slaven koji je mogao sve riješiti da je zabio, ali odlazi lopta van terena. Korner je za domaće.

• 90'

Igrat će se još najmanje četiri minute sudačke nadoknade.

• 86'

Ušli smo u samu završnicu susreta. Slaven pokušava zadržati prednost bez većeg rizika, a Istra žuri kako bi se možda stigla spasiti.

• 75'

Ne odustaje Slaven Belupo. Gol ga je probudio i traže povećanje prednosti. Još je dovoljno vremena za to, ali u šutevima Zekićevih igrača za sada nema dovoljno preciznosti.

• 75'

Izlazi Mahmud, ulazi Lisica, a Paracki će ući kod Slavena, izašao je Brković.

• 68'

Izmjena u momčadi Slaven Belupa. Izlazi Zapata, ulazi Monjac.

• 67'

Nova promjena kod Istre. U igri je Mišković umjesto Drene Belje.

• 57'

Nakon ubačaja s desne strane Krstanović je zabio glavom, ali zbog faula u napadu Lovrić je poništio gol.

• 52'

Živnula je utakmica! Činilo se kao da je Istra imala fenomenalnu priliku upravo pred vratima domaće momčadi, ali sudac podiže zastavicu i kaže da je bilo zaleđe, koje se, moramo priznati, baš i nije vidjelo preko malih ekrana.

Koprivnica: Utakmica 9. kola Prve HNL, NK Slaven Belupo - NK Istra 1961 | Autor : Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL 18.09.2021., Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, NK Slaven Belupo - NK Istra 1961. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

• 49'

GOOOL! Krstanović je precizan s bijele točke. Svoj 111. pogodak u HNL-u i osmi Istri u dresu Slaven Belupa zabio je duvanjski golgeter.

• 47'

Evo penala za Slaven Belupo!

• 46'

Početak drugog dijela. Serderov izlazi, ulazi Hujber u redoima Istre.

• 45' + 3'

Kraj je prvoga dijela u Koprivnici. Brković je poslao loptu iz slobodnjaka u ruke Lučića, ali nedovoljno jako da bi ušla u mrežu. Statistički gledano, Slaven je imao sedam udaraca, dva u okvir, a Istra dva udarca od toga jedan u okvir. Svejedno, čini se da ne gledamo najbolji nogomet niti s jedne strane ovoga susreta.

• 45'

Igrat će se još tri minute.

• 41'

• 40'

I evo promjene odluke! Poništen je žuti i 'darovan' crveni izravni karton. Zadnji igrač obrane faulirao je zadnjeg igrača u napadu. Istra je s igračem manje.

• 38'

Ipak provjerava Lovrić je li ovo bilo za crveni karton. Vidjet ćemo što kaže VAR.

• 37'

Odlična kontra Brkovića nakon što je Zapata uzeo loptu. Traži Krstanović i crveni karton jer je to bio posljednji Slavenov igrač, ali Lovrić se ne hvata za džep. Bit će slobodni udarac i žuti karton za Navarra.

• 35'

Stanjio se posjed lopte Istre. Bio je 60:40, a sada je 55:45. Ostalo je manje od 10 minuta do kraja poluvremena, a promjene rezultata nema. Čuje se klupa Slavena kako viče: Ajde, više agresivnosti, ajmo igrat, ajde!

• 28'

Puca Zapata s lijeve strane, ali nije bilo opasnosti za Lučića. Lopta je otišla predaleko, a uz to je bila i slaba.

• 26'

Lijepu je priliku iz slobodnog udarca imao Glavčić, ali je lopta očešala desnu vratnicu s vanjske strane. Ostaje 0:0 u Koprivnici. Čini se da se Slaven napokon budi.

• 20'

I u posljednjih 10 minuta inicijativu i dalje ima Istra. Bez konkretnijih prilika na obje strane...

• 12'

Traže domaćini sada penal, ali Lovrić kaže - ništa od toga. Bande je imao jako visoko podignutu nogu u skoku dok je ususret njemu išao Goda i tako dobio udarac po glavi. Iako se srušio i iako je domaća klupa odmah skočila, nisu farmaceuti dobili priliku pucati s bijele točke.

• 10'

Slaven Belupo nije uspio nametnuti jak presing.

• SLUŽBENI SASTAVI

• 2'

Imala je Istra odma jednu opasnu prilliku, ali je sve očistio golman domaće momčadi.

• 1'

Počeo je susret u Koprivnici. Prvi domaći za Zorana Zekića kao trenera faramaceuta.

• GONZALO GARCIA

- Sutra nas očekuje teška utakmica protiv teškog protivnika. Imaju jaku ekipu i novog trenera, sigurno će se boriti za bodove. Mislim da će biti fizički jaka utakmica, no s naše strane želimo imati jak fokus i kontrolirati utakmicu, biti agresivni i napadati, poručuje Gonzalo Garcia.

• KAZNA ISTRI

NK Istra 1961 kažnjen je s 5.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Hajduk. Gostujući navijači, smješteni na južnoj tribini, u 58. minuti koriste jednu petardu poslije pogotka, od 73. do 74. minute zapaljene su tri baklje, od 81. do 82. minute zapaljeno je 9 baklji, od čega su u teren za igru ubačene tri i jedna dimna naprava. U 82. minuti dogodio se jednominutni prekid igre.

• SUCI

Suci: Zdenko Lovrić, Dino Knez, Kristijan Novosel
    Četvrti sudac: Andrej Burilo

• ZORAN ZEKIĆ

– Želim da budemo još bolji, brži, okomitiji i da pokažemo da je ovo naš teren. Moramo uživati u nogometu, a uživaš kada ga igraš odgovorno, napadački, s presingom… Svaki igrač mora razmišljati i živjeti svoju ulogu, ne samo onaj u prvoj momčadi nego apsolutno svi.

• NAJAVA

Zoran Zekić solidno je otvorio svoj mandat na klupi Slavena. Prvi ispit bio je težak - Rijeka, gostujući teren. Farmaceuti su poveli, ali u drugom poluvremenu otkrili svoju najveću boljku - prekide. Navijači iz Koprivnice nadaju se da je Zekić to uspio ispraviti i da će protiv, ipak lakšeg protivnika, Istre, biti moćniji i uzeti tri boda.