Naslovnica Sport HNL

Rijeka u furioznom završetku preokrenula protiv Slavena i stigla do pobjede!

Dinamo je na vrhu sa 16 bodova, kao i druga je Rijeka, ali s utakmicom manje, Hajduk, Osijek i Gorica imaju po 13 bodova, a Slaven Belupo je predzadnji sa pet bodova.
11. rujna 2021. u 21:43 0 komentara 608 prikaza
Rijeka: U 8. kolu 1. HNL sastali se Rijeka i Slaven

U susretu 8. kola Prve HNL Rijeka je u subotu na domaćem terenu nakon preokreta svladala Slaven Belupo 2:1. Oba gola za Rijeku postigao je Josip Drmić (78, 85), a strijelac za goste bio je Nedim Hadžić (64).

Zagreb: U 8. kolu HT Prve lige na Maksimiru se sastali Dinamo i Šibenik PRVA HNL Ranjeni Dinamo uspio slomiti neugodne Šibenčane i upisati vrijednu pobjedu

Prvu priliku imao je Slaven u 10. minuti, kada se Brković našao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, ali njegov udarac prošao je uz vratnicu.

Na novu prigodu čekalo se 20 minuta. Napadač Rijeke Prince Ampem je ubacio s lijeve strane, a Čerin sa 12 metara puca pored gola. U 37. minuti gosti su zaprijetili preko Grgića, ali njegov pokušaj iskosa bio je neprecizan.

Najveću priliku Rijeka je imala 40. minuti kada se Tomečak probio po desnoj strani i prizemnim ubačajem u kaznenom prostoru pronašao Abassa, ali on je neprecizan.

U sudačkoj nadoknadi (45+1) umalo pogodak za Slaven. Jednu visoku loptu u domaći 16-erac dočekao je Hadžić, ali odlično je reagirao vratar Prskalo.

Drugo poluvrijeme, u 46. minuti, započelo je prilikom za Rijeku, ali ubačaj s desnog boka u peterac Abass je loše zahvatio glavom

Gosti dolaze u vodstvo u 64. minut nakon lijepe akcija u kojoj su izigrali obranu Rijeke, a Nedim Hadžić je izbio sam pred golmana i zatresao mrežu.

No, onda je uslijedio preokret u režiji Josipa Drmića. U 78. minuti nakon kornera Velkolvski je prebacio na drugu vratnicu, a Drmić je neumoljiv.  I Drugi Rijekin gol pao je nakon prekida, a bilo je to u 85 minuti. Nakon slobodnog udarca Krešić je prebacio loptu glavom, a Drmić ponovno zabija za pobjedu 2:1.