Naslovnica Sport Liga prvaka

Dinamu nevjerojatno griješio u završnici, Valur mu u dvije minute zabio dva gola

Dinamo je u prvoj utakmici prvog pretkola Lige prvaka na Maksimiru svladao Valur s 3:2.
07. srpnja 2021. u 20:55 15 komentara 14584 prikaza
Utakmica 1. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - Valur
Pogledajte galeriju 1/7

U prvom susretu prvog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru pobijedio islandskog prvaka Valur sa 3-2 primivši dva gola u posljednjim minutama susreta.

Zagreb: Navijači ponovno na tribinama na utakmici GNK Dinamo - Valur NOVA SEZONA FOTO Navijači se vratili na maksimirske tribine: Istok i Jug i dalje van upotrebe

Dinamo je imao 3-0 i kazneni udarac u 82. minuti koji Ademi nije realizirao nakon čega je uslijedio šok. U samoj završnici susreta gosti su zabili dva gola i potpuno zakomplicirali situaciju uoči uzvrata koji je idućeg tjedna.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Arijan Ademi (8, 72) i Lovro Majer (42-11m), a za goste Kristinn Sigurdsson (88) i Andri Adolphsson (90). Dinamo je u 82. minuti imao i kazneni udarac kojeg kapetan Ademi nije uspio realizirati.

Uzvratni susret je 13. srpnja u Reykjaviku, a plavi će u slučaju prolaza u drugom pretkolu igrati protiv ciparske Omonije.

Dinamo nikada ovako rano nije počeo europsku sezonu, a protiv Islanđana bio je oslabljen neigranjem najboljih igrača koji su dobili slobodno zbog nastupa na Europskom prvenstvu.

Nakon visemjesečne pauze na Maksimir su se vratili i navijači. Na stadion su mogli samo oni s covid potvrdom, a bilo je tek nešto više od 1.000 gledatelja.

Damir Krznar je na teren poslao sastav: Zagorac na golu, stoperi su bili Lauritsen i Theophile-Catherine, desno Stojanović, a lijevo Štefulj. U vezi su igrali Ademi, Mišić, i Jakić, na krilima Majer i Menalo, a u napadu je od prve minute igrao Čop.

Međutim, i u šarenom sastavu Dinamo nije imao problema protiv islandskog prvaka. Plavi su od prve minute dominirali i mogli su daleko uvjerljivije slaviti.

Dinamo je poveo već u osmoj minuti. Majer je ubacio iz kornera, a Ademi primrio loptu prsima i potom zabio za 1-0. U 15. minuti sjajnu priliku je imao Duje Čop, no pucao je ravno u islandskog vratara.

Četiri minute kasnije u izglednoj prilici je bio i Menalo, no njegov udarac je uspio blokirati gostujući branič.

Italy v Spain - UEFA Euro 2020 - Semi Final - Wembley Stadium Sjajna lažna devetka Bivši dinamovac oduševio svjetske medije: Bio je briljantan, MVP polufinala!

U 42. minuti Dinamo je stigao i do drugog gola. Hedlund je srušio Čopa skrivivši kazneni udarac koji je Majer sigurno realizirao.

Na otvaranju drugog dijela ritam igre je malo pao, no u 72. minuti je sijevnula Dinamova kontra. Majer je sjajno proigrao Kastratija na desnoj strani, ova je sjurio prema kaznenom prostoru poslavši loptu na drugu stranu gdje je natrčao Ademi i pogodio za 3-0.

Najbolju priliku gosti su imali u 79. minuti, Adolphsson je opasno zaprijetio, no Zagorac je odlično reagirao.

Najbolji igrač utakmice Arijan Ademi u 82. minuti je mogao upisati i "hat-trick", no nije uspio realizirati jedanaesterac. Slabo je pucao i Hannes Halldorsson je zaustavio njegov udarac.

Pet minuta kasnije jedanaesterac su dobili i gosti. Stojanović je oborio Tryggvasona, a kosovski sudac Nuza pokazao na bijelu točku. Zagorac je obranio udarac Sigurdssonu, no gostujući napadač je pospremio odbijanac u mrežu.

Samo dvije minute kasnije Valur je zabio i drugi gol smanjivši na 2-3. Gosti su iskoristili veliku pogrešku Lauritsena koji je želio ispucati loptu, no pogodio je sam sebe u glavu gurnuvši loptu prema Adolphssonu koji je prebacio istrčalog Zagorca za 3-2.

Algebra
NEKI NOVI KLINCI
To kako se vaše dijete igra danas, imat će presudnog utjecaja na budućnost sutra: Upoznajte generaciju Z
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Dinamo je vodio 3:0, imao sve u svojim rukama i promašio penal. Na kraju je završilo 3:2.
  • 88' Gol
    Gol za Valur! Kristinn Sigurdsson je zabio uz puno sreće. Zagorac mu je obranio udarac, a igrač Sigurdsson je dočekao odbijenu loptu i glavom je proslijedio u mrežu. Zagorac je bio jako blizu.
  • 72' Gol
    Gol za Dinamo! Prekrasna lopta Majera za Kastratija koji je dao povratnu, a ona se sretno odbila do Ademija. Kapetan Dinama je siguran i ljevicom gađa za 3:0.
  • 41' Gol
    Gol za Dinamo! Majer je siguran i plavi vode 2:0.
  • VALUR
    Halldorsson; Saevarsson, Starke Hedlund, Omarsson, Christiansen;  Heimisson, H. Sigurdsson; Larusson, K. Sigurdsson, Tryggvasson; Pedersen
1. prekolo Lige prvaka, 19:00, Maksimir, Zagreb
Dinamo Ademi 8', 72', Majer 11m 41'
3
2
Valur K. Sigurdsson 88', Adolphsson 90'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 90'

Gol za Valur! Adolphsson je zabio nakon što je Laurittsen sam sebe pogodio u glavu.

• 88'

• 87'

Penal za Valur! Stojanović je uklizao i srušio protivnika, kosovski sudac je pokazao na bijelu točku.

• 85'

Mladi Martin Baturina je ušao umjesto Jakića.

• 83'

Promašen penal! Ademi je izveo jedanaesterac, no vratar Valura mu je obranio. Bacio se i uhvatio loptu.

• 82'

Jedanaesterac za Dinamo! Ademi je srušen i to će biti penal. Kohler je dobio žuti zbog prekršaja.

• 76'

Valur je imao najbolju priliku na utakmici, no Zagorac odlično brani!

• 76'

Mijenjaju oba trenera. Kod Dinama su u igri Kulenović i Tolić, a izašli su Čop i Majer. Kod Valura su ušli Vall i Ormarsson, a izašli Omarsson i Heimisson.

• 72'

• 70'

Novi kratki prekid za osvježenje igrača.

• 67'

Tri promjene kod Valura. Izlaze Larusson, Pedersen i Sigurdsson, ulaze Adolphsson, Hjaltested i Kohler.

• 65'

Lijepa kombinacija Kastratija i Stojanovića čiji udarac ide pored gola.

• 60'

Valur je sada malo pritisnuo, tražili su gosti i jedanaesterac tvrdeći da je Stojanović igrao rukom, no sudac je pokazao da se igra nastavi.

• 59'

Dvije promjene kod Dinama. Ušli su Kastrati i Ćuže, a izašli Mišić i Menalo.

• 52'

Žuti karton dobio je trener Valura Gudjonsson jer je klupa gostiju ometala igru.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Dinamo vodi 2:0.

• 45'

Igrat će se dvije minute nadoknade.

• 44'

Sjajan pokušaj Majera, vidio je istrčalog Halldorssona i pokušao ga iznenaditi. No, pogodio je gredu.

• 41'

• 38'

Čop je tukao, no vratar Valura brani. Napadač Dinama prvi je stigao na odbijenu loptu, no srušen je i plavi će imati kazneni udarac. Pucat će Majer.

• 28'

I dalje gledamo dominaciju Dinama, Zagorac je sasvim besposlen.

• 23'

Sudac je nakratko zaustavio utakmicu kako bi se igrači mogli osvježiti.

• 20'

Stojanović je tukao, ali vratar Halldorsson nije imao težak posao.

• 19'

Nova prilika za Dinamo. Menalo je pobjegao obrani gostiju, no sporo je reagirao i dok je uputio šut igrači Valura su se stigli vratiti i blokirati njegov udarac.

• 15'

Prilika za Dinamo! Ademi je lijepo ostavio za Čopa koji je tukao ravno u golmana.

• 8'

Gol za Dinamo! Lopta se nakon kornera odbila do Ademija koji ju je primio na prsa, a onda snažnim udarcem zakucao u mrežu.

• 5'

Dinamo je od prve minute zagospodario terenom.

• 1'

Počela je utakmica! Dinamo ima prvi napad.

• Maksimir je jako slabo popunjen, a u Zagrebu su 34 stupnja celzija.

• Evo i navijača na tribinama.

Zagrijavanje igrača prije početka utakmice pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - Valur | Autor : Igor Kralj/PIXSELL Foto: Igor Kralj/PIXSELL 07.07.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Utakmica 1. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - Valur. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

• DAMIR KRZNAR

– Naš je cilj uvijek ulazak u skupinu europskog natjecanja, naravno da bismo rado da to bude Liga prvaka, ali nećemo plakati budemo li igrali u skupini Europske lige – kazao je trener Dinama Damir Krznar.

• Evo kako će Dinamo taktički izgledati.

Dinamo | Autor : uefa.com Foto: uefa.com

• TRAVNJAK U LOŠEM STANJU

Maksimirski travnjak nije u najboljem stanju, no u Dinamu kažu da će sve biti u redu i da će se moći normalno igrati.

• Ako Dinamo prođe u drugo pretkolo (a trebao bi), idući protivnik bit će ciparska Omonia.

• SUDAC

Pravdu će danas dijeliti u Europi gotovo nepoznati sudac s Kosova Genc Nuza.

Riječ je o 32-godišnjem sucu koji dosad nije puno sudio u Europi iako je međunarodni sudac postao 2017. godine. Sudio je u samo tri kvalifikacijske utakmice Europske lige te u kvalifikacijama za europska prvenstva reprezentacija do 17 i do 21 godine.

No iza sebe na Kosovu ima jako puno odrađenih utakmica, 127 prvoligaških susreta i 24 kup-utakmice.

Bio je proglašen i najboljim sucem Kosova, nadamo se da nakon utakmice u srijedu s Valurom neće biti potrebe pisati o suđenju i sucu, da će svoj posao dobro obaviti.

• VALUR

• DINAMO

Zagorac; Stojanović, Theophile, Lauritsen, Štefulj; Mišić, Jakić, Ademi; Majer, Čop, Menalo

• Stigli su i sastavi. Za Dinamo će krenuti neobična početna postava.

• Nakon dugo vremena na Maksimir se vraćaju i gledalji koji mogu ući s covid-potvrdama.

• Protivnik je islandski Valur s kojim ne bi trebalo biti problema. Prvi susret se na Maksimiru igra od 19 sati, uzvrat je idućeg tjedna na Islandu.

• POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na početak europskog puta Dinama. Modri nikad ranije nisu igrali u Europi, zbog promjena i uvođenja Konferencijske lige plavi počinju u prvom pretkolo Lige prvaka.