Naslovnica Sport Tenis

Ćorić poražen nakon drame! Propustio dvije meč-lopte i izgubio od Federera

Borna Ćorić u trećem kolu Mastersa u Rimu izgubio je od Rogera Federera sa 6:2, 4:6 i 6:7. Bio je to dramatičan susret u kojem je naš tenisač imao dvije meč-lopte.
16. svibnja 2019. u 20:10 4 komentara 5133 prikaza
Federer - Ćorić
Pogledajte galeriju 1/7

Borna Ćorić izgubio je u trećem kolu ATP Masters turnira u Rimu od Švicarca Rogera Federera s 6:2, 4:6, 6:7 (7) nakon dva i pol sata velike borbe u kojoj je propustio dvije meč-lopte.

Dejan Lovren Vratio se u BiH Lovren oduševio svijet fotografijama rodnoga kraja, nekadašnjim sjedištem kraljeva

Ćorić je bio na pragu svoje treće pobjede protiv Federera, uzeo je prvi set, a u tie-breaku trećeg je propustio vodstvo od 5:2 i dvije vezane meč-lopte kod 6-4.

Federeru (37) je ovo bio drugi meč dana jer je ujutro slavio protiv Portugalca Souse.Ćorić je igrao još prekjučer i bio je u očitoj prednosti što se tiče energije, pa je "prohujao" prvim setom s 6:2, zahvaljujući dva oduzimanja Rogerova servisa na samom početku za vodstvo od 4:0. No, u drugom setu Federer je zaigrao puno bolje i u šestoj igri dolazi do prve "break-lopte" u meču i odmah je koristi za vodstvo od 4:2. Borna je u sljedećem gemu propustio 0:40 na servis Federera, no u devetom gemu Borna vraća "break" i činilo se da se vraća u igru, Ipak, Borna ne uspijeva zadržati svoj servis kod 4:5, dva vrlo loše izvedena forehand udarca koštala su ga seta.

Nick Kyrgios i Novak Đoković IZJAVA O ĐOKOVIĆU Nakon Ivaniševića i on šokirao Srbe: Ovo je bolesno, prešao je sve granice

U odlučujućem setu Ćorić je propustio po jednu break-lopte u petom i devetom gemu, a set je bez oduzimanja servisa otišao u tie-break. Borna je prvi došao do prednosti povevši s 3:1 i 5:2, Federer smanjuje na 5:4 i Borna ima dva svoja servisa za pobjedu. Sjajnim forehandom Ćorić stiže do dvije meč-lopte, kod prve je na svoj servis Zagrepčanin poslao loptu u mrežu, a i kod druge je njegov bekhend ostao na vrhu mreže. Poenom za 7:6 Federer dolazi do meč-lopte koju Borna rješava odličnim prvim servisom, ali u sljedećem poenu opet griješi i Federer dolazi do druge meč-lopte koju iskorištava nakon što Ćorić volej šalje u mrežu.

Ćorić je do danas od pet međusobnih mečeva protiv Federera dobio dva, a izgubio triput. Lani je slavio u finalu Hallea, kao i polufinalu Šangaja. Bio je ovo njihov prvi meč na zemlji.

rafting
Blic intervju
Rafting instruktor i bivši reprezentativac Kelemen: Što sve treba znati o pustolovinama na rijekama
  • POBJEDA FEDERERA
    Pobjeda Federera! Ćorić nije iskoristio dvije meč-lopte od čega jednu na svoj servis i izgubio je od Federera u tie-breaku.
  • SET FEDERERU
    Nažalost, Ćorić je izgubio svoj servis i Federer ima set (6:4). Naš je tenisač napravio dvije neprisiljene pogreške i to ga je skupo koštalo. Idemo u treći set.
  • 4:5
    Bravo za Ćorića! Uzeo je servis Federeru koji u ovom gemu nije osvojio ni poen.
  • 1:0
    Odmah break Ćorića na početku! Federer je poveo 40:15, no naš se tenisač nije predavao i uzeo je servis protivniku.
Treće kolo Mastersa u Rimu, 17:30, Rim, Italija
Borna Ćorić 6:2, 4:6, 6:7
6
7
Roger Federer

• 6:6

Borna je osvojio gem bez izgubljenog poena, igrat će se tie-break.

• 5:6

Federer ne posustaje, slijedi gem na servis Ćorića.

• 5:5

Ne da se Borna. Federer je stigao do 30:30, no Ćorić se izvukao odličnim servisima.

• 4:5

Ćorić je imao drugu break-loptu u setu, ali je opet promašio. Federer vodi 5:4, naš tenisač će servirati za ostanak u meču.

• 3:4

Oba tenisača u trećem setu zasad drže svoje servise.

• 2:3

Ćorić je imao break-loptu, prvu u trećem setu kod, ali je Federer odbio njegov napad.

• 1:1

Oba tenisača drže svoj servis na početku.

• 4:5

• 3:6

Borna je osvojio gem, ali sada mora napraviti break ili će Federer izjednačiti na 1:1.

• 2:5

Ćorić se sada imao 40:0 na servis Federera, no Švicarac se uspio izvući. Borna servira za ostanak u setu.

• 2:4

Nažalost, Federer je prvi put u meču napravio break. No, najgore je što se čini da se Švicarac diže i igra sve bolje.

• 2:2

Zasad oba tenisača drže svoje servise.

• 1:1

Ćorić mu je uzvratio na isti način.

• 0:1

Federer je bez većih problema osvojio prvi gem u drugom setu.

• ĆORIĆU PRVI SET

Borna Ćorić osvojio je prvi set protiv Federera (6:2). Za to su mu bile potrebne 43 minute.

• TIME OUT

Federer je zatražio medicinski time-out, čini se da ima problema sa žuljevima na desnoj ruci.

• 5:2

Ćorić će sada servirati za prvi set. Bio je na dva poena od seta, no kod 30:30 je promašio nemoguće i Federer je osvojio gem.

• 4:1

Evo prvog gema u setu za Federera.

• 4:0

Ćorić nastavlja dalje, Federer je u ovom gemu stigao do izjednačenja, ali više od toga nije mogao.

• NEZADOVOLJAN

Federer je pauzu između gemova iskoristio da sucu iskritizira gledatelje koji se šeću dok se igra na što je sudac zamolio publiku da se smiri.

• 3:0

Odlično otvaranje Ćorića, napravio je drugi break i poveo 3:0!

• 2:0

Borna je osvojio gem na svoj servis i potvrdio break.

• 1:0

• DOSADAŠNJI SUSRETI

Borna Ćorić i Roger Federer sastaju se u meču trećeg kola Mastersa u Rimu. Naš tenisač do sada se pet puta susreo s velikim Švicarcem i do sada je upisao dvije pobjede uz dva poraza