Game, set, match, City! Chelsea deklasiran kod 'građana'

Mateo Kovačić je za goste igrao od 52. minute
10. veljače 2019. u 19:10 5 komentara 2719 prikaza
Manchester City - Chelsea
Pogledajte galeriju 1/5

U derbiju kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na stadionu Etihad pobijedio Chelsea sa 6-0 ostvarivši rekordnu pobjedu protiv 'Bluesa'.

Kolo iznenađenje Bournemouth pregazio Chelsea, Liverpool također prosuo bodove

City je do sada najveću pobjedu protiv Chelsea ostvario u studenom 1977. pobijedivši 6-2. 'Građani' su ovom pobjedom uzvratili 'Bluesima' za poraz 0-6 u prvenstvu u listopadu 2007. godine, a bio je to ujedno i najteži poraz 'Bluesa' u svim natjecanjima od travnja 1991. godine kada su izgubili od Nottingham Forest s 0-7.

"Građani" su fantastično ušli u susret i već nakon 25 minuta su vodili s 4-0 golovima Raheema Sterlinga (4), Sergia Aguera (13, 19) i Ilkaya Gündogana (25). Aguero je u 56. minuti zabio iz jedanaesterca svoj treći gol na utakmici, a do kraja susreta među strijelce se još jednom upisao Sterling u 80. minuti. Mateo Kovačić je za goste igrao od 52. minute.

Ante Palaversa SAD JE I SLUŽBENO Potvrđeno: Man. City kupio kapetana mlade hrvatske reprezentacije!

Za Aguera je to bio 11. 'hat-tick' u Premiershipu čime se izjednačio s rekorderom Alenom Shearerom.

Detonantno izgaranje
Neželjeno detonantno izgaranje
Što je famozni „misfire“ koji često spominju u Top Gearu i The Grand touru
  • 80' Gol
    GOOOOOL! Zinčenko je ubacio u sredinu po podu, a na par metara od gola sam kao duh stoji Sterling koji zabija za 6:0. Teniskim riječnikom, prvi set za City.
  • 77' Žuti karton
    Žuti karton za Gundogana.
  • 68' Zamjena
    Izlazi i De Bruyne kod Cityja, a ulazi Mahrez.
  • 66' Zamjena
    Izašao je nevidljivi Pedro kod gostiju, a ušao je Ruben Loftus-Cheek.
  • 65' Zamjena
    Lakše diše obrana Chelseaja. Izašao je Aguero, a u igru je ušao Gabriel Jesus.
  • 60' Žuti karton
    Veznjak Chelseaja Jorginho zaradio je prvi žuti karton na utakmici.
  • 56' Gol
    GOOOOOL! Nastavljaju City i Aguero tamo gdje su stali u prvom poluvremenu. Siguran je s bijele točke bio Argentinac za velikih 5:0. Treći pogodak Aguera.
  • 55' Penal
    Cesar Azpilicueta srušio je Sterlinga i skrivio jedanaesterac.
  • 53' Zamjena
    Izašao je Ross Barkley kod Chelseaja. U igru ulazi naš Mateo Kovačić.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Kraj prvog poluvremena, rezultat je 4:0.
  • 25' Gol
    GOOOOOOOOL! Novi pogodak Cityja. Domaća momčad dominira nad nemoćnim gostima. S 20 metara sjajno je po podu pogodio Gundogan. 4:0 za City.
  • 19' Gol
    GOOOOOL! 3:0 vodi City. Barkley je nejasno išao vraćati glavom loptu sa vrha svog šesnaesterca, a lopta dolazi do neometanog Aguera na par metara koji je ovaj put siguran i zabija svoj drugi pogodak na utakmici.
  • 13' Gol
    GOOOOOL! Aguero ne može zabiti s dva metra, ali može s 25 metara. Sjajno je potegnuo Argentinac i zabio kut iza leđa Kepe.
  • 8'
    Kakav promašaj Aguera! Bernardo Silva šetao je po šesnaestercu gostiju i uspio dodati do Argentinca koji s dva metra promašuje prazna vrata.
  • 4' Gol
    GOOOOL! City vodi 1:0. Bernardo Silva s desne strane je sjajno ušao iza obrane gostiju te je ubacio na drugu stranu gdje s pet metara zabija Raheem Sterling.
Manchester City - Chelsea, 17:00, Manchester
Manchester City Sterling 4', 80', Aguero 13', 19', 56', Gundogan 25'
6
0
Chelsea
  • Kraj

Završena je utakmica između Manchester Cityja i Chelseaja. City je slavio s ogromnih 6:0.

• 91'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

• 90'

Aguero je proglašen igračem utakmice, poručio je spiker na stadionu.

• 80'

• 77'

• 75'

Ušao je David Silva za domaće, a igru je napustio Fernandinho.

• 74'

Odlična prilika za City. Gabriel Jesus povukao je po lijevoj strani, ali je pogodio Kepu od kojeg lopta odlazi u korner.

• 72'

Izlazi Marcos Alonso kod Chelseaja, a ulazi Emerson.

• 68'

• 66'

• 65'

• 64'

I napokon je Chelsea pogodio mrežu Cityja, ali nažalost po njih, s krive strane. Pucao je Hazard, ali bezopasno po Edersona.

• 60'

• 58'

S 20 metara iz slobodnog udarca pucao je De Bruyne, a Kepa na vratima Chelseaja napokon brani jednu loptu.

• 56'

• 55'

• 53'

• 51'

Aguero je sjajno pucao glavom s pet metara, ali greda spašava Chelsea "petarde" u mreži.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

• 46'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

• 38'

Odlučio je Higuain malo razgibati Edersona koji se dosađuje na vratima Cityja. Odlično je pucao s 20-ak metara, ali Brazilac efektno brani.

• 35'

Umirio se City. Već deset minuta nisu zabili pogodak.

• 28'

Prva ozbiljnija prilika za Chelsea. Pedro je s 15-ak metara pucao, ali Ederson je obranio udarac. Ne ide igrače londonskog kluba danas.

• 25'

• 19'

• 13'

• 8'

• 4'

• 1'

Počela je utakmica.

• Michael Dean sudit će susret.

• Pobjedom nad Chelseajem bodovno bi se izjednačili s vodećim Liverpoolom, ali bi imali i utakmicu više. Chelsea je trenutno peti i bori se za mjesto koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone.

• Kod kuće City igra sjajno. Upisali su 12 pobjeda i samo jedan poraz od Crystal Palacea. Imaju čak 43 zabijenih pogodaka uz 11 primljenih.

• Londonski klub stiže na noge moćnom stroju Pepa Guardiole koji je u posljednjih 11 susreta slavio čak deset puta.  Jedini poraz doživjeli su od Newcastlea (2:1).

• Manchester City i Chelsea odigrat će derbi 26. kola u engleskoj Premier ligi.