Juventus krasnim golom slavio protiv prvaka Europe

Juventus je s 1:0 svladao Chelsea u drugom kolu skupine H Lige prvaka.
29. rujna 2021. u 22:51 0 komentara 2552 prikaza
Champions League - Group H - Juventus v Chelsea

Dvoboj između Juventusa i Chelsea donio je dva različita poluvremena. Nakon ne pretjerano kvalitetnog prvog dijela, Juve je poveo već u desetoj sekundi nastavka. Torinska stara dama je krenula s centra, lopta je došla do  Bernardeschija koji je proigrao Chiesu, a ovaj zakucao pod gredu za vodstvo domaćina.

Split: Atmosfera na Poljudu uoči početka utakmice Hajduk - Dinamo RAZMIŠLJA O PRAVNOJ ZAŠTITI Novinar kojeg je Bebek navodno izvrijeđao: Nevjerojatno da se koristi takvim rječnikom, vidi se odnos prema Hajduku

U nastavku susreta vidjeli smo nekoliko prilika s obje strane, a najbolju priliku za izjednačenje gosti su imali u 84. minuti, no Romelu Lukaku je bio neprecizan. Za Chelsea je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret.

Zanimljivo, bio je to peti uzastopni poraz londonskog sastava na  čizmi u Ligi prvaka. Bluesi su crnu seriju otvorili protiv Intera (2009/10), zatim su izgubili od Napolija (2011/12), pa Juventusa (2012/13), Rome (2017/18), te sada opet od Juvea.

U drugom susretu iz skupine H Zenit je kao domaćin svladao švedski Malmo s 4:0.

Uvjerljivu pobjedu Zenita najavio je već u 9. minuti 24-godišnji brazilski napadač Claudinho svojim prvim pogotkom u Ligi prvaka. U 49. minuti prednost ruske momčadi udvostručio je ruski reprezentativac Daler Kuzjajev, da bi u 80 minuti 27-godišnji Aleks Sutormin preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je brazilski veznjak Wendel.

Osijek: U 7. kolu Prve HNL sastali se Osijek i Dinamo O SPORNOM PENALU AUDIO Procurila navodna snimka suca Bebeka: 'On je obično smeće, a degutantno mi je što bismo trebali raditi da hajdukovci ne mijauču'

Švedski prvak je od 53. minute igrao s desetoricom igrača, jer je na asistenciju VAR-a grčki sudac Sidiropoulos isključio Anela Ahmedhodžića zbog igranja rukom kojim je spriječio izglednu situaciju za pogodak.

Hrvatski reprezentativac Antonio Mirko Čolak je bio u početnoj postavi švedske momčadi, a igrao je do 63. minute. Dejan Lovren je ostao na klupi za pričuve Zenita.

Na ljestvici vodi Juventus sa šest bodova, Zenit i Chelsea imaju po tri, a na začelju je Malmo bez bodova.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

BOLJE TO NEGO PAUK
VIDEO Dvojac iz Zagreba oduševio Hrvatsku: Zasmetao im auto na putu, pa ga se 'kreativno riješili'
PVMax
Sunce na vašem krovu
Projekt PVMax – REGEA priprema investicijski val u sunčane elektrane
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Juventus je svladao Chelsea s 1:0. Od drugih susreta izdvajamo novi težak poraz Barcelone koja u sudačkoj nadoknadi gubi 3:0 od Benfice nakon što je u prvom kolu izgubila 3:0 od Bayerna.
  • DEBAKL BARCELONE
    Barcelona gubi s 3:0, Benfica je zabila iz penala.
  • BARCELONA GUBI
    Od ostalih utakmica izdvojimo susret Befice i Barcelone u kojem je portugalska momčad povela s 2:0 u 69. minuti. Podsjećamo, Barcelona je u prvom kolu izgubila od Bayerna s 3:0, a sada joj se "smiješi" drugi poraz zaredom.
  • 46' Gol
    Gol za Juventus odmah na početku nastavka. Bonucci je dao dugu loptu za Rabiota koji ju je spustio Bernardeschiju, a ovaj je proigrao Chiesu koji pogađa mrežu. Sjajna akcija Juvea.
  • CHELSEA
    Mendy - Rudiger, Thiago Silva, Christensen - Alonso, Jorginho, Kovačić, Azpiliuceta - Zylech, Havertz - Lukaku
  • JUVENTUS
    Szczesny - Danilo, Bonucci. De Ligt, Alex Sandro - Cuadrado, Betancur. Locatelli, Rabiot - Chiesa, Bernardeschi
Drugo kolo Lige prvaka, 21:00, Torino, Italija
Juventus Chiesa 46'
1
0
Chelsea
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 83'

Chielini je ušao umjesto Bentancura.

• 82'

Lukaku je sada bio u dobroj prilici, no tukao je preko gola!

• 77'

Mijenjaju oba trenera. Kuluševski, McKennie i Kean umjesto Bernardeschija, Rabiota i Chiese kod Juventusa, a Barkley umjesto Christiansena kod Chelseaja.

• 65'

Rudger je dobio žuti karton kod Chelseaja.

• 63'

Bernardeschi je sada promašio sjajnu priliku, nije zabio s nekoliko metara udaljenosti od gola Chelseaja. Mogao je Juventus sada napraviti veliki korak prema pobjedi.

• 62'

Tri promjene kod Chelseaja. Ulaze Hudson-Odoi, Loftus-Cheek i Chalobah, a izlaze Ziyech, Azpilicueta i Jorginho.

• 61'

Ziyech je požutio.

• 53'

Locetelli je sada zamalo zabio sam sebi nakon što je želio blokirati loptu za Kovačića.

• 46'

• 46'

Počeo je nastavak. Chillwell umjesto Alonsa kod Chelseaja.

• 45'

Kraj prvog dijela, nije bilo pogodaka.

• 40'

Gledamo živahnu utakmicu s puno tempa i trke, no još nedostaju golovi.

• 35'

Juventus se oslobodio početnog pritiska Chelseaja i sada se igra uglavnom na sredini terena.

• 31'

Rabiot je tukao s 20-ak metara, ali preko gola.

• 20'

Još je jednom Kovačić pogrešno dodao loptu. Chiesa ju je presjekao i krenuo prema golu Chelseaja. Tukao je malo iskosa, ali pokraj vratnice.

• 18'

Alonso je dobio žuti karton i to poprilično nepotrebno. Udario je Cuadrada kada je lopta nije bila u terenu.

• 16'

Kovačić je sada izgubio loptu, krenula je kontra Juventusa, no Rabiot je katastrofalno dodao i propala je prilika za domaćine.

• 8'

Chelsea je u ovih prvih 10-ak minuta dominantan, od početka je krenuo agresivno i drži loptu u posjedu. No, tek je početak susreta.

• 1'

Počela je utakmica!

• SUDAC

Pravdu će dijeliti španjolska sudačka postava, a glavni sudac je Jesus Gil Manzano.

• TAKTIČKE POSTAVE

Ovako će postave taktički izgledati.

• CHELSEA

• JUVENTUS

• KOVA IGRA

Poznati su i sastavi, a nama je najzanimljivija informacija što Mateo Kovačić od prve minute igre za europskog prvaka Chelsea.

• LJESTVICA

Ovo je susret drugog kola skupine A. U drugom susretu koji je počeo u 18:45 Zenit je blizu pobjede nad Malmom.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka. Pred nama je susret Juventusa i Chelseaja.