AUDIO Procurila navodna snimka suca Bebeka: 'On je obično smeće, a degutantno mi je što bismo trebali raditi da hajdukovci ne mijauču'

"Pričao sam s pet splitskih novinara i oni kažu da ni njima to nije dovoljno za kazneni udarac. Naravno, oni nemaju muda to napisati. Blaž Duplančić je uvijek bio takav i on će umrijeti takav. To je jedno obično smeće"
29. rujna 2021. u 15:57 26 komentara 11824 prikaza
Osijek: U 7. kolu Prve HNL sastali se Osijek i Dinamo

U javnost je procurila audiosnimka u kojoj navodno HNL sudac Ivan Bebek pokušava pojasniti zašto nije sudio penal za Hajduk protiv Lokomotive. Podsjetimo, sporna situacija dogodila se u 9. minuti susreta kada je Livaja nakon kontakta s De Haasom pao u šesnaestercu. VAR sudac Tihomir Pejin nije pozvao Bebeka da pogleda spornu situaciju, Livaja je protestirao pa zaradio žuti karton, a navijači su vrijeđali Bebeka pa je još i Hajduk kažnjen s 50.000 kuna.

Spornu situaciju možete pogledati OVDJE.

U 10. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Lokomotiva RAZLIČITI POGLEDI Trener Hajduka presretan, trener Lokosa 'pika': Nije se znalo tko je domaćin, tko gost

Prepis audio snimke u kojoj se navodno radi o glasu suca Bebeka donosimo u cijelosti, prema snimci Slobodne Dalmacije:

"To ti je klasika. Prvo taj Blaž Duplančić, to je jedno obično štene koje je bilo oslobođeno tjelesnog. Ta situacija... Livaja se okreće i ovaj digne ruke, dolazi do nekog kontakta po nozi, ali Livaja svoju desnu nogu gura malo u desno dođe do kontakta i onda se ta noga odbije od tog kontakta i onda sam sebi zapne nogu. To što je on sam sebi zapeo nogu, to bi i bio penal da je taj kontakt stvarno bio, da Livaja nije svojom kretnjom jednako došao do suparnika kao i suparnik do njega, navodno je rekao Bebek pa nastavio:

To meni nije kazneni udarac i ne može biti. Odnosno, da ga sviraš može proć, ali mislim da to nije kontakt za prekršaj. A ako ćemo mi ići tako da ćemo zadovoljiti Hajduk i navijački puk Hajdukov, pa da onda oni ne bi mijaukali, onda je najbolje da utakmicu na Poljudu krenemo s 2:0 i da onda možemo normalno suditi. To mi je degutantno.

Pričao sam s pet splitskih novinara i oni kažu da ni njima to nije dovoljno za kazneni udarac. Naravno, oni nemaju muda to napisati. Blaž Duplančić je uvijek bio takav i on će umrijeti takav. To je jedno obično smeće. Tko god je malo duže u nogometu, već je navikao na iste scenarije iz kuhinje dole. Nemam se snage više ni živcirati, da ti budem iskren", kaže na kraju navodno glas suca Bebeka.

U 3. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Sibenik UREDNIČKI KOMENTAR Može li Hajduk do titule već ove sezone? Teško, drugo mjesto ipak je realnost

Podsjetimo, Nogometaši Hajduka svladali su teškom mukom Lokomotivu 1-0 na Poljudu, u utakmici 10. kola Prve HNL. Igrač odluke opet je bio Marko Livaja. Dvoboj na Poljudu započeo je dobrom šansom Lokomotive, u 6. minuti je opasno zaprijetio Maleš. Utakmica je bila takva da je Hajduk držao posjed i kružio oko gostujućeg šesnaesterca, ali su istovremeno Splićani vrlo teško dolazili u prilike. Pokušao je Sahiti u 17. minuti, kasnije su zajedno kombinirali Biuk i Sahiti. Isto tako, Livaja je bio stalna opasnost za goste, no relativno mirno Lokomotiva je dogurala do kraja poluvremena i rezultata 0-0. Sve se nastavilo u drugom poluvremenu po istom receptu. Hajduk je imao inicijativu, no prvu pravu šansu su propustili gosti. Pivarić je bio u savršenoj prilici u 69. minuti, ali je završnica bila vrlo slaba.

U 10. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Lokomotiva PALA LOKOMOTIVA Livaja i Kalinić fenomenalnim reakcijama donijeli tri boda Hajduku!

Pet minuta kasnije raspalio je Marko Livaja s vrha šesnaesterca te je pogodio okvir vrata, a u 81. minuti gosti su ipak kapitulirali. Odličnu loptu je poslao Mlakar, a Livaja se ubacio i glavom pogodio za 1-0. VAR je dugo provjeravao potencijalno zaleđe jer su odlučivali milimetri, no pogodak je priznat. Time se Livaja na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s napadačem Rijeke Drmićem (po 7 golova). Debelo u sudačkoj nadoknadi šansu za 1-1 je imao Kačavenda, ali vratar Hajduka Kalinić je bio na pravom mjestu.

U 10. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Lokomotiva | Autor : Milan Sabic/PIXSELL Foto: Milan Sabic/PIXSELL 26.09.2021., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, HNK Hajduk - NK Lokomotiva. Marko Livaja Photo: Milan Sabic/PIXSELL

Mate Rimac i Christophe Piochon dočekuju francuskog predsjednika Emmanuela Macrona ispred hotela Esplanade
FIZIČKI OBRAČUN
Rasistički ispad u Zagrebu, Rimac: 'Šokiran sam i tužan, napali su naše radnike'