NBA LIGA

Ukiću šest koševa u porazu Toronta

19.11.2008.
u 09:14

Na NBA parketima odigrano je deset utakmica, a momčad hrvatskog košarkaša Roka-Lenija Ukića, Toronto, poražena je na gostovanju kod Orlanda 103-90.

Kako je utakmicu propustio španjolski razigravač Jose Calderon zbog ozljede zadnje lože, Ukić je dobio malo veću minutažu i za šesnaest minuta na parketu ubacio je šest koševa (šut za dva 2/6, trice 0/2, sl. bacanja 2/3), uz jedan skok i jednu asistenciju.

U njegovoj momčadi izvrsnu utakmicu odigrao je Chris Bosh koji je ubacio 40 koševa (šut za dva 14/19) uz 18 skokova, dok je Jermaine O'Neal uz 16 koševa upisao i deset skokova. Međutim ni sjajan učinak igrača pod košem nije bio dovoljan za pobjedu Toronta, budući da je Orlando imao čak petoricu dvoznamenkastih po broju koševa.

Po 22 koša tako su ubacili Rashard Lewis, Jameer Nelson i Hedo Türkoglu, dok je Dwight Howard uz 18 koševa dodao i devet skokova.

Predvođeni sjajnim LeBronom Jamesom Cleveland Cavaliersi upisali su i osmu uzastopnu pobjedu na gostovanju kod New Jersey Netsa 106-82. James je ubacio 31 koš, uz osam skokova i četiri asistencije, a dobru pomoć imao je u Delonteu Westu i Mou Williamsu, koji su ubacili po 16 koševa.

U redovima Netsa najefikasniji je bio Devin Harris s 23 koša.

Boston Celticsi su na domaćem parketu i bez Kevina Garnetta u sastavu pobijedili New York Knickse 110-101. Garnett je odrađivao utakmicu suspenzije jer je u subotnjem gostovanju kod Milwaukeeja pred kraj utakmice udario protivničkog centra Andrewa Boguta u lice.

Do desete pobjede ove sezone u dvanaest odigranih utakmice Celticse je predvodio Paul Pierce s 22 koša i osam skokova, dok je Kendrick Perkins ubacio 16, a Ray Allen 15 koševa.

Kod Knicksa, kojima je ovo peti poraz u sezoni, najefikasniji je bio Wilson Chandler s 23 koša.

Do osme pobjede ove sezone u devet odigranih utakmica Los Angeles Lakersi došli su u svojem Staples Centru protiv Chicago Bullsa 116-109. Izvrsnu utakmicu odigrao je španjolski centar Pau Gasol, koji je zabio 34 koša, od čega čak 24 u prvom poluvremenu. Kobe Bryant dodao je 21 koš, pet skokova i šest asistencija, dok je Andrew Bynum uz 18 koševa imao i osam skokova.

Chicago, koji je doživio i četvrti poraz na gostovanju ove sezone u isto toliko utakmica, je predvodio Derrick Rose s 25 koševa i devet asistencija.