Tako je! Pobjeda Nexea u prvom kolu kvalifikacija

Uzvrat je na rasporedu već u srijedu, ponovno u Našicama
31. kolovoza 2021. u 23:03 0 komentara 474 prikaza
Našice: Prva četvrtfinalna utakmica SEHA lige, RK Nexe - Veszprem

Rukometaši našičkog Nexea pobijedili su poljsku momčad Grupa Azoty Unia iz Tarnowa sa 28-23 (17-6) u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za EHF Europsku ligu, koja je odigrana u Našicama, iako su Poljaci formalno bili domaćini.

Zagreb: PPD Zagreb i Vardar 1961 u četvrtfinalu SEHA Gazprom lige SEHA liga: Plinari nisu uspjeli preokrenuti: Prvi put bez PPD Zagreba na Final Fouru

Uzvrat je na rasporedu već u srijedu, ponovno u Našicama.

Nexe je nakon prvog poluvremena imao velikih 11 pogodaka prednosti (17-6), koju je još i povećao početkom nastavka do najvećih +12 (20-8). No, u sljedećih šest minuta Poljaci su postigli sedam, a Nexe samo jedan pogodak pa je prednost Našičana prepolovljena.

Momčad iz Tarnowa je u 57. minuti uspjela smanjiti zaostatak na samo tri pogotka (25-22), ali su Našičani ipak uspjeli doći do pet golova zalihe za uzvratni dvoboj.

Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević održao konferenciju za medije NA KONFERENCIJI Tomašević otkrio kada će Zagreb dobiti novi stadion: "Jasno smo rekli uvjete"

Po pet pogodaka za Nexe postigli su Predrag Vejin i Marin Jelinić, a po četiri Halil Jaganjac i Mario Tomić. Strijelce poljske momčadi je sa sedam golova predvodio Ukrajinac Taras Minockij.

U kvalifikacijama EHF Europske lige nastupit će i Poreč koji za suparnika ima islandski Valur. Dogovorom klubova obje će utakmice biti odigrane u Poreču, prva 3. rujna, a druga dan poslije.

Mjesto u grupnoj fazi natjecanja izborit će momčadi koje prođu dva kvalifikacijska kruga.

Gužve na graničnom prijelazu s BiH u Slavonskom Brodu
vrijede do 30. rujna
Nacionalni Stožer donio šest odluka. Provjerite koje su nove mjere na snazi
SPAR i INTERSPAR
Kupujmo domaće
Kako uopće prepoznati je li domaće zbilja domaće, te zašto uopće kupovati domaće proizvode? Donosimo odgovore na pitanja