Plinari nisu uspjeli preokrenuti: Prvi put bez PPD Zagreba na Final Fouru

31. kolovoza 2021. u 22:29 0 komentara 1240 prikaza
Zagreb: PPD Zagreb i Vardar 1961 u četvrtfinalu SEHA Gazprom lige
Pogledajte galeriju 1/2

Prvi put u desetogodišnjoj povijesti rukometne SEHA lige hrvatski prvak PPD Zagreb neće sudjelovati na završnom turniru četiri najbolje momčadi, jer 'zagrebaši' u utorak nisu uspjeli u Sutinskim vrelima nadoknaditi četiri pogotka zaostatka (20-24) iz prve utakmice sa skopskim Vardarom pobijedivši u uzvratu s nedostatnih 25-22 (12-10).

Zagreb je u više navrata pred kraj prvog dijela imao tri gola prednosti, ali je Vardar uspio postići pogodak za -2 u zadnjoj sekundi prvog poluvremena.

PROTIV VARDARA Zagrebaši po veliki pothvat: Po pobjedu s pet razlike i polufinale SEHA lige

'Zagrebaši' su ostali bez pogotka punih osam minuta u drugom dijelu, što je Vardar iskoristio i poveo sa 14-12. Skopska momčad je u zadnjih sedam minuta ušla s jednim golom prednosti (20-21), na što je PPD Zagreb odgovorio serijom 5-0 i poveo sa 25-21. Hrvatskom prvaku je u tom trenutku za plasman na Final Four u Zadru trebala pobjeda od pet i više golova razlike, ali je Vardar u svom zadnjem napadu postigao pogodak za konačnih 25-22.

Po četiri pogotka za PPD Zagreb postigli su David Mandić, Sandro Obranović i Csaba Leimeter, a po tri Ivan Čupić, Željko Musa i Zvonimir Srna.

Timur Dibirov je s pet pogodaka predvodio strijelce Vardara, a četiri je postigao Jeremy Toto. Vratar Martin Tomovski sakupio je 12 obrana.

Zagreb: PPD Zagreb i RK Nexe Našice u završnom kolu rukometne Premijer lige SEHA LIGA Veszprem izbacio Nexe, Vardar na dobrom putu da to učini Zagrebu!

Vardar je tako ostao jedina momčad koja će nastupiti na svih deset izdanja Final Foura SEHA lige, a 3. rujna ih u Zadru čeka polufinalni okršaj s bjeloruskim Meškov Brestom. U drugom polufinalu će branitelj prošlogodišnjeg naslova mađarski Telekom Veszprem igrati protiv ukrajinskog Motor Zaporožja.

Pobjedničke momčadi iz tih utakmica će se 5. rujna boriti za naslov prvaka u sezoni 2020./2021.

Vardar je s pet trofeja i još tri finala uvjerljivo najuspješnija momčad u povijesti SEHA lige.

Gužve na graničnom prijelazu s BiH u Slavonskom Brodu
vrijede do 30. rujna
Nacionalni Stožer donio šest odluka. Provjerite koje su nove mjere na snazi
SPAR i INTERSPAR
Kupujmo domaće
Kako uopće prepoznati je li domaće zbilja domaće, te zašto uopće kupovati domaće proizvode? Donosimo odgovore na pitanja