Curry ubacio 42 koša u pobjedi Golden Statea kod Miamija

Golden State - Miami
1/6
25.02.2016.
u 10:27

Curry je pogodio dvije trice preko najboljeg blokera NBA Miamijevog centra Hassana Whitesidea 38 sekundi prije kraja za pobjedu Golden Statea u utakmici u kojoj je samo u zadnjoj četvrtini bilo 13 promjena vodstva.

Golden State Warriorsi sinoć su u NBA ligi sa 118:112 pobijedili Miami Heat na njihovom terenu, a Stephen Curry je zabio 42 koša. Curry je pogodio dvije trice preko najboljeg blokera NBA Miamijevog centra Hassana Whitesidea 38 sekundi prije kraja za pobjedu Golden Statea u utakmici u kojoj je samo u zadnjoj četvrtini bilo 13 promjena vodstva.

Klay Thompson koji je utakmicu završio sa 33 pogotka u zadnjoj je četvrtini zabio 15 uzastopnih koševa za Golden State. Dwyane Wade je bio najbolji strijelac Miamija sa 32 pogotka i sedam asistencija. Whiteside je zabio 21 koš uz 13 skokova za Miami, a Luol Deng 16.Miami je ograničio Golden State na 35 posto šuta iz igre u prvoj četvrtini, vodio je 55:51 na poluvremenu i na početku zadnje četvrtine 83:80. Heat je vodio 108:107 nakon što je Wade pogodio dva slobodna bacanja 56.5 sekundi do kraja. Poslije toga je Whiteside blokirao pokušaj trice Draymonda Greena, ali je lopta našla put do Curryja koji je učinio ono što najbolji strijelac lige i treba učiniti.

Druga momčad NBA San Antonio Spursi nastavili su s pobjedama s dvoznamenkastom razlikom. Tony Parker je postigao 10 od ukupno 23 pogotka u zadnjoj četvrtini i Spursi su sa 108:92 pobijedili Sacramento Kingse. Spursi imaju najbolji početak sezone sa 48 pobjeda i devet poraza. Sinoć su imali šut iz igre gotovo 52 posto. Najbolji strijelac Spursa Kawhi Leonard, koji je propustio zadnje tri utakmice zbog ozljede mišića, ubacio je 18 koševa, a Danny Green 16. Kod Sacramenta je najučinkovitiji bio De Marcus Cousins sa 22 pogotka, od kojih je 21 zabio u drugom poluvremenu. Darren Collison i Quincy Acy su zabili svaki po 15 koševa.