Naslovnica Sport Ostali sportovi

Sjajne vijesti iz Madrida! Ivan Kvesić je novi svjetski prvak

Nevjerojatna je ovo godina za 22-godišnjeg člana Hercegovine Zagreb jer je proljetos osvojio srebro na Europskom prvenstvu
10. studenoga 2018. u 13:06 13 komentara 7061 prikaza
ivan kvesić
Pogledajte galeriju 1/3

Hrvatska ima i trećeg prvaka svijeta u karateu. Nakon pohrvaćenog Belgijca Juniora Lefevrea (2000.) do 70 kg i Biograđanina Danila Domdjonija (2008.) do 60 kg, na najviše postolje Svjetskog prvenstva popeo se i Ivan Kvesić (do 84 kg.), momak iz Širokog Brijega.

ivan kvesić IVAN KVESIĆ Sanjao sam broncu, a eto me u finalu

Na dan okršaja za medalje Kvesić je bio jedini finalist ovog madridskog prvenstva koji je do zlata došao bez borbe jer njegovu protivniku Ukrajincu Valeriju Čobotaru nije bilo dozvoljeno nastupiti zbog doživljenog nokauta, dan prije, u momčadskom natjecanju.

No, sve to niti najmanje ne umanjuje njegov zlatni domet jer je do polufinala došao s bodovnom razlikom 21:4 (iz četiri borbe), a potom je u polufinalu pobijedio prvorangiranog svjetskog karataša Turčina Aktaša (2:1).

Karate Karate Bronca Ivana Kvesića na drugom kvalifikacijskom turniru za OI

Nevjerojatna je ovo godina za 22-godišnjeg člana Hercegovine Zagreb jer je proljetos osvojio srebro na Europskom prvenstvu, a s ovim dometom je odškrinuo vrata nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju gdje će njegov sport debitirati kao član olimpijske obitelji.