Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 79
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
ODOBRAVATE LI POTEZ?
Povratak na članak

Šimunić skandirao 'za dom spremni': Nisam ništa krivo napravio

– Ja sam to uvijek želio napraviti. Tko će me kazniti? Nisam ništa pogrešno napravio. Ja navijam za Hrvatsku, za svoj dom i, ako to nekome smeta, to je njegov problem – rekao je Šimunić.

Komentari 249

LI
ličkimerkel
15:07 20.11.2013.

ma to je prozivka za islanđane i komšije mi smo za brazil spremni

VL
KE
kekokeko
11:59 20.11.2013.

ljudi nemojte tako, i crkva je preko noći na markovoj crkvi na gornjem gradu promijenila u grbu prvo polje u bijelu boju, pa ovo sada je šovinistički ispad, ja mislim da se ipak treba odreći svega hrvatskog jer je too u.. idno i bolesno .., pa znamo ko je branio Vukovar

VL
Avatar vitez
vitez
12:19 20.11.2013.

Dok u Hrvatskoj povratnici Srbi se slikaju na facebook stranicama sa četničkim oznakama, bez reakcije dok ne zakolju dvojicu Hrvata u Vojniću, dotle novinari traže ustaše u poviku ZA DOM SPREMNI! U Srbiji veličaju četništvo i ljube se Josipović i četnik Nikolić, dotle je problem povik domoljubni ZA DOM SPREMNI! O hrvatsko novinarstvo, gdje ti je dno!!!

VL
DU
Deleted user
12:21 20.11.2013.

Joe legendooo.. Za Dom.

VL
Avatar RakunOsijek
RakunOsijek
14:39 20.11.2013.

U boj, u boj autor: Franjo Marković (Križevci, 26. srpnja 1845. - Zagreb, 15. rujna1914.), hrvatski filozof i književnik U boj, u boj! Mač iz toka, braćo, nek dušman zna kako mremo mi! Grad naš već gori, stiže do nasže do nas već žar: rik njihov ori, bijesan je njihov jar! K'o požar taj grudi naše plamte, utiša rik mača naših zvek! K'o bratac brata Zrinskog poljub'te svi! Za njim na vrata, vjerni junaci vi! Sad, braćo! Pun'mo puške, samokrese, naše grome, naše trijese, neka ore, ruše more! Brus'mo ljute naše mače, neka sijeku jače, jače! Sad zbogom bud', dome naš zauvijek, oj, zbogom, od svud i svud na te dušman ide prijek. I već u grob sveti trup sklada tvoj, al' neće! Za te sin svak u boj se kreće! Dome naš, ti vijekom stoj! Hajd' u boj, u boj! Za dom, za dom sad u boj! Ma paklena množ na nj diže svoj nož; Hajd' u boj! Nas mal, al' hrabar je broj! Tko, tko će ga strt'? Smrt vragu, smrt! Za domovinu mrijeti kolika slast! Prot dušmaninu! Mora on mora past'! Pametnom dosta

VL
Avatar kamenjar
kamenjar
19:26 20.11.2013.

josipe napravio si pravu stvar a to je kažnjivo

VL
HA
Hajro
10:49 20.11.2013.

mislim da nije nikog uvrijedio. pa valjda je još uvijek ovo naša domovina. političari radi svoje perspektive i ulagivanja evropi nabacuju nam osjećaj krivnje ako pomisliš na riječ DOM.

VL
IC
ice12
20:26 20.11.2013.

Poklik ZA DOM SPREMNI je ipak malo stariji od Ustasa.

VL
BU
Bubalamala
18:25 20.11.2013.

Kukamo,jadikujemo i druge optuzujemo a ponasanje nam je katastrofa.Kako je moguce da se kodnas slave strahote koje je cijeli svijet osudio kao zlocin?

VL
Avatar gadogadni
gadogadni
11:44 20.11.2013.

OK necemo se praviti bedast, svi znamo da je to poklic takav kakav je. Konotacija je ustaska, i kraj price. Tko je konotaciju napravio takvom i to znamo. A, decko je napravio sto je napravio, kome pase pase kome ne pase ne pase. Sad ce netko reci da je to poziv na ubijanje i klanje a ja cu mu unaprijed odgovoriti da nije...to je poklic...hoce li nam FIFA prasnut kaznu, mozda, a hoce li nam oduzeti pravo nastupa u Brazilu...e to nece...stoga...

VL
AK
ante kolorante
14:42 21.11.2013.

http://en.wikipedia.org/wiki/U_boj,_u_boj

VL
GA
gabpet
18:53 20.11.2013.

Koga briga sto je rekao! Jednostavno ga je ponijelo, na kraju krajeva, pobijedjena je jedna apsolutno supervrhunska reprezentacija Islanda, zemlje koja broji 300 tisuca ljudi i ima nogometasa koliko i jedan Dinamo sve skupa. 'Za dom spremni' sigurno nije nastalaa u NDH ali je po njoj najpoznatija i tu je prici kraj.

VL
II
Iib
16:53 20.11.2013.

ZAGREBAČKI BRANITELJI: 'Šimunića bi trebalo udaljiti iz reprezentacije'

VL
DŠ_
22:43 20.11.2013.

Kako god vi Hrvati imate poklik "Za dom" tako i mi srbi imako svoj poklik. Naš poklik je "Za tuđe".

VL
AK
ante kolorante
13:00 21.11.2013.

presuda u Kninu: "U obrazloženju presude navodi se da je “pozdrav “Za dom spremni” poznat kroz cijelu hrvatsku povijest još od vremena Šubića i Zrinskog te da time ne predstavlja nikakvo tzv. ustaško obilježje kako mu se vjerojatno stavlja uu teret”. Da je riječ o povijesnim činjenicama govore i slijedeći dokazi. Godine 1566. Nikola Šubić Zrinski brani Siget od najezde daleko brojnijih Turaka. Nakon dugotrajnih borbi i opsade, umjesto da se predaju krenuli su u posljednji juriš i zadali Turcima ogromne gubitke. Nikola Šubić Zrinski uzviknuo je “Za dom, sad u boj!” Nekih 250 do 300 godina kasnije, ban Josip Jelačić koristi sličan pozdrav za motivaciju vojnika i naroda. Kada bi išli u bitku, ban bi uzviknuo “Za dom!” a vojska bi odgovarala “Spremni umrijeti!” Opera Nikola Šubić Zrinski, naime, sadrži u sebi domoljubnu pjesmu U boj, u boj u kojoj je bio i poklič “Za dom!”

VL
DU
Deleted user
08:26 21.11.2013.

netko je iznenaden?

VL
Avatar kravata
kravata
16:34 21.11.2013.

Taj pozdrav nije tajna jer je toliko Hrvata znalo bez treninga odgovorit, svi se moramo pitat gdje su čuli ili pročitali i trebaju svi sve pročitat kada su ga prvi put hrvati upotrebljavali kako je rekao Šimunić. Ako je takoo onda nebi smjeli govorit Hrvatski.

VL
HO
Hoch03
12:15 20.11.2013.

Covjek voli dom i domovinu.. i ja mu cestitam . Ovo moze smetati samo onima koji bi, a nikada nece da cuju "spremte se spremte cetnici".. Mozda u Haagu??

VL
Avatar Melankolija
Melankolija
11:24 20.11.2013.

Ima li fasizma u Hrvatskoj?

VL
SL
Slivnjak
11:49 20.11.2013.

za topli dom spremni!

VL
« 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.