Reuters/PIXSELL
09.02.2015.
u 09:07

Pobijedili su Hornetse 103:102, a gubili su 21 razlike u trećoj četvrtini.

Indiana Pacersi ušli su u ritam i pobijedili direktne konkurente za ulazak u doigravanje Charlotte Hornetse 103:102 u iznimno napetoj utakmici, vrijednoj NBA lige. Za goste je igrao i sve rutiniraniji Damjan Rudež te za 15 minuta zabio tri poena.

Naravno, riječ je o šutu za tri, bio je stopostotan i pomogao Pacersima, ali prave stvari odigrali su članovi prve petorke, uz veliku pomoć Scole i Watsona. Argentinac je zabio 15, ali imao je i 14 skokova, dok je Watson zabio 22 u 24 minute. Po 15 su dodali Stuckey i West, a najbolji strijelac bio je s 30 poena Hornet Jefferson.

I neće domaći još jako dugo zaboraviti ovaj poraz jer su na polovici treće četvrtine vodili 76:55, da bi već u prvim minutama posljednje četvrtine Scola ubacio za 81:83, što znači da je Indiana imala seriju 26:7 i nije stala. Izgledalo je kao da će se Charlotte izvući kad je Williams zabio tricu za 102:101 14 sekundi prije kraja, ali velika pogreška u obrani omogućila je Hillu da zabije preko visokog Zellera i donese Indiani 20. pobjedu u 52. susretu. Charlotte je na 22-29.

Napeto je bilo i u Orlandu, gdje je Chicago došao do minimalnih 98:97, a posrnula je i Atlanta u Memphisu. Zanimljivo da je u Detroitu pobijedila Minnesota, što je njihova druga pobjeda u nizu i više nisu najgora momčad lige, to je ponovno New York.