Rudeš u završnici ispustio pobjedu protiv Lokomotive

Lokomotiva - Rudeš
1/7
11.02.2018.
u 19:07

U zadnjem susretu 21. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive i Rudeša igrali 2-2 (1-0).

U 'malom' gradskom derbiju posljednjeplasiranog Rudeša su samo dvije minute dijelile od treće pobjede u prvenstvu.

1/6

Lokomotiva je povela u 31. minuti kada je 18-godišnji Nikola Krovinović iskosa s desetak metara pogodio mrežu Rudeša. 'Fenjeraš' se vratio u drugom dijelu pogotkom Karla Lulića u 52. minuti, koji je iz blizine ubacio loptu u mrežu nakon ubačaja s desne strane.

U 79. minuti potpuni preokret kada je nakon udarca Marija Budimira lopta pogodila braniča domaćih Musu i odsjela u golu.  U 88. minuti nakon starta Grujevića sudac Batinić svira kazneni udarac, a Lovro Majer je siguran s "bijele točke" za konačnih 2-2.

Lokomotiva je šesta s 24 boda, a Rudeš je ostao zadnji sa svega 13 bodova, četiri manje od Cibalije i Istre 1961.

Pred 100 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Krajinović (31), 1-1 Lulić (52), 1-2 Budimir (79), 2-2 Majer (88pen)

Poredak: Dinamo 53, Hajduk 41, Rijeka 38, Osijek 36, Inter 27, Lokomotiva 24, Slaven 22, Istra i Cibalia po 17, Rudeš 13.