Naslovnica Sport HNL

Rijeka zabila pet komada Rudešu

Po rezultatu se čini da je momčad Matjaža Keka lako upisala pobjedu, no utakmica je mogla i drugačije završiti da na vratima Riječana nije bio raspoloženi Sluga.
01. listopada 2017. u 20:50 3 komentara 1676 prikaza

Rijeka je u 11. kolu HNL-a u Kranjčevićevoj ulici slavila protiv Rudeša s 5:1 i tako se vratila na četiri boda zaostatka za Dinamom. Po rezultatu se čini da je momčad Matjaža Keka lako upisala pobjedu, no utakmica je mogla i drugačije završiti da na vratima Riječana nije bio raspoloženi Sluga.

PRAZAN CAMP NOU Barcelona slavila u sjeni krvavih sukoba u Kataloniji

Riječani su poveli u devetoj minuti. Zuta je vratio loptu za Mišića koji je s vrha kaznenog prostora topovskim udarcem matirao Picka. No, Rudeš nakon primljenog gola nije pao i u 29. minuti je uspio izjednačiti. Kamenar je nakon kornera tukao glavom, Sluga obranio, no Budimir s druge vratnice ugurao loptu u mrežu. Rudeš je do kraja poluvremena bio bolja momčad i stvorio nekoliko čistih prilika, ali je vratar Rijeke sačuvao svoju mrežu.

1 / 10

Rijeka u nastavku u samo deset minuta riješila pitanje pobjednika. U 50. minuti zabio je Gavranović, a onda se dvaput u strijelce upisao i Heber (54. i 60.). Konačni rezultat postavio je Gavranović u 89. minuti svojim drugim golom.

U prvom nedjeljnom susretu Osijek je pobijedio Istru  2:1 ostvarivši prvu ligašku pobjedu nakon dva remija. Prvo ime utakmice bio je Haris Hajradinović koji je pogađao svoju i suparničku mrežu. Na sreću Osijeka, gostujuću dva puta.

Hajradinović je doveo domaćine u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Puclin igrajući rukom. Hajradinović je u 49. minuti zabio za 2:0, a potom u 80. minuti zatresao i vlastiti mrežu. Do kraja Puljani su pokušali doći do velikog povratka, ali bez uspjeha.

10. Istra 1961     11 1 3 7 6  15 6

BBB Zdravko mučenik? BBB-i uz prekriženog Mamića dignuli i transparent Alojzija Stepinca Ogroman projekt Osijek kreće u gradnju kampa i stadiona, novac je na računu: 'Osvojit ćemo i naslov prvaka' nogometni teren Masovna tučnjava Incident u Hrvatskoj: 'Naši igrači su brutalno pretučeni, gazili su nas, jedan je pao u nesvijest'
EKSKLUZIVNE SNIMKE
VIDEO Braća Mamić žive opušteno u BiH: Evo čime se bave u slobodno vrijeme
TIDAL
Glazba i zabava
Jeste li ikada čuli za TIDAL? Istražili smo sve što morate o njemu znati
  • 89'
    Peti gol Rijeke! Zabio ga je Mario Gavranović, drugi njegov na utakmici.
  • 60' Gol
    Novi gol Rijeke! Vešović je ubacio s desne strane, a Heber se istegnuo i proslijedio loptu u mrežu. Napadaču Rijeke to je osmi gol sezone i dijeli prvo mjesto najboljih strijelaca sa Soudanijem.
  • 54' Gol
    Novi gol za Rijeku! Zuta je dao za Bradarića koji je ostavio loptu za Hehbera. Napadač Rijeke iskosa je pogodio suprotni kut za 3:1.
  • 48' Gol
    Gol za Rijeku! Mišić je lijepo proigrao Gavranovića koji je ostao sam i zabio za 2:1.
  • 28' Gol
    Izjednačenje! Prvo je Sluga odlično obranio udarac Budimira nakon što je lopta promijenila smjer. Gosti su nakon toga imali korner, Kamenar je ubacio, a Budimir s druge vratnice ugurao loptu u mrežu.
  • 9' Gol
    Rijeka je povela! Zuta je vratio za Mišića koji je topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Picka.
  • 1'
    Počela je utakmica!
  • RIJEKA
    Sastav Rijeke: Sluga - Vešović, Župarić, Elez, Žuta - Mišić, Bradarić - Acosty, Puljić, Heber - Gavranović.
  • RUDEŠ
    Za Rudeš će igrati: Picak - Borevković, Barbarić, Mesarić, Glauder - Turčin, Muić, Segado - Kamenar, Lulić - Budimir.

Kraj utakmice, Rijeka je slavila 5:1.

• 89'

• 82'

Utakmica se smirila nakon četvrtog gola Rijeke. Gosti su pred pobjedom.

• 74'

Fazli je ostao sam nakon lijepe akcije Rudeša, ali Sluga opet odlično reagira.

• 60'

• 54'

• 48'

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 1:1.

• 40'

Pokušao je Bradarić iz daljine, lopta je završila u korneru.

• 38'

Barbarić je tukao glavom, ali Sluga opet brani.

• 37'

Nova prilika za Rudeš! Turčin je bio sam ispred Sluge koji opet brani. Župarić je nakon toga izbio loptu u konrer.

• 28'

• 17'

Lulić je tukao s 20 metara, ali Sluga brani.

• 9'

• 2'

Rudeš je imao prvu priliku na utakmici! Kamenar je nakon lijepe asistencije Budimira bio sam pred Slugom koji mu je obranio udarac.