Real pobjedom na tri boda od Atletica, Modrić odigrao cijelu utakmicu

Luka Modrić
EXPA/PIXSELL
20.02.2021.
u 22:52

Pogodak za vrijedna tri boda u Valladolidu postigao je brazilski veznjak Casemiro u 65. minuti na ubačaj Tonija Kroosa. Casemiru je to peti pogodak u ovoj sezoni španjolskog prvenstva, čime je na drugom mjestu Realovih strijelaca.

Subotnjom pobjedom 1-0 (1-0) ostvarenom na gostovanju kod Valladolida, nogometaši madridskog Reala došli su na tri boda od vodeće momčadi La Lige, gradskog suparnika Atletica, koji je u 24. kolu kiksao na domaćem terenu protiv Levatea.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi Zidaneove momčadi i odigrao je cijelu utakmicu.

Pogocima postignutim duboko u sučevom vremenu na kraju utakmice, nogometaši Valencije svladali su Celtu Vigo s 2-0 u dvoboju odigranom na Mestalli. Gosti su od 64. minute igrali s igračem manje, jer je Ruben Blanco dobio crveni karton zbog neopreznog i opasnog starta. Brojčanu prednost je Valencia iskoristila tek u četvrtoj minuti dodatka, kad je Vallejo pogodio za 1-0. Četiri minute poslije pobjedu "šišmiša" potvrdio je Gameiro.

Iznenađujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Levantea koji su u kao gosti svladali vodeću momačad La Lige madridski Atletico s 2-0 (1-0), samo tri dana nakon što su Simeonevoj momčadi oteli i bod kao domaćini u odgođenoj utakmici 2. kola.

Gosti su na Wanda Metropolitanu poveli u 30. minuti pogotkom Moralesa, čiji je udarac malo skrenuo Felipe i tako prevario slovenskog vratara Jana Oblaka koji je bio u jednoj od glavnih uloga i kod drugog pogotka Levantea.

Naime, duboko u sučevom dodatku Oblak je krenuo u kazneni prostor gostiju ne bi li pomogao svojim napadačima. No, kad je de Frutas presjekao dodavanje na lijevi bod i krenuo sam prema nebranjenim vratima nitko ga nije mogao zaustaviti pa je gotovo sa sredine igrališta postigao pogodak za konačnih 2-0.

U sastavu Atletica ponovno nije bilo ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka.

Na vrhu ljestvice je Atletico Madrid s 55 bodova. Drugi je Real Madrid s 49 bodova, dok je treća Barcelona s 46 bodova i utakmicom manje od vodećeg dvojca. Levante se pobjedom u Madridu privremeno probio na osmu poziciju s 31 bodom.

U prvoj subotnjoj utakmici Elche je na svom terenu svladao Eibar s minimalnih 1-0 (1-0). Za tri boda zaslužan je branič Elchea Dani Calvo koji je u 33. minuti glavom postigao jedini pogodak na utakmici.

U nedjelju su na rasporedu četiri od preostalih pet utakmica 24. kola, a igrat će: Barcelona - Cadiz (14.00 sati), Real Sociedad - Alaves (16.15), Huesca - Granada (18.30) i Athletic - Villarreal (21.00).
Posljednji dvoboj na rasporedu je u ponedjeljak (21.00 sat), a sastaju se Osasuna - Sevilla.