Objavljeno vijesti danas: 162
ČUDESNA UTAKMICA

Real i City remizirali u epskom dvoboju četvrtfinala LP-a. Gvardiol majstorski pogodio (3:3)

Real Madrid v Manchester City - UEFA Champions League - Quarter Final - First Leg - Santiago Bernabeu
Nick Potts/PRESS ASSOCIATION
Autori: Vecernji.hr, Hina
09.04.2024.
u 22:56

Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su cijelu utakmicu za City, dok je Luka Modrić ušao u igru u 71. minuti.

Aktualni europski prvak Manchester City i najtofejniji europski klub Real Madrid treću godinu uzastopce odmjerili su snage u fazi na ispadanja Lige prvaka, ali ovoga puta u nevjerojatnoj utakmici, koja je završila 3-3. Pogotke su za Real polučili Ruben Dias (12, autogol), Rodrygo (16) i Federico Valverde (79), a za City Bernardo Silva (2), Phil Foden (66) i Joško Gvardiol (71).

City je poveo već u 2. minuti zahvaljujući velikoj lukavštini Portugalca Silve. Englezi su dobili slobodni udarac iskosa s 20-tak metara i dok su svi očekivali nabačaj, Silva je pucao pored zida, prizemno u bliži kut u iznenadio neopreznog vratara Lunina. No, Realu je trebalo vrlo kratko da odgovori s dva pogotka. U 12. minuti Eduardo Camavinga je šutirao izvan šesnaesterca, a lopta je pogodila Rubena Diasa i ostavila vratara Ortegu u raskoraku. Samo dvije minute kasnije Brazilac Rodrygo je iz solo prodora, započetog na centru, zabio za 2-1, a i prilikom tog gola lopta je na putu prema mreži pogodila nekog od Cityevih igrača.

Ofanzivnija igra Citya u drugom dijelu isplatila se u 66. minuti, kada je Foden sjajnim udarcem pogodio same rašlje, da bi se u 71. minuti u strijelce upisao i Gvardiol, snažnim i preciznim udarcem s 20-tak metara u suprotni kut. Vodstvo Engleza nije dugo trajalo jer je Valverde u 79. minuti s 20-tak metara donio novo izjednačenje. Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su cijelu utakmicu za City, dok je Luka Modrić ušao u igru u 71. minuti.

Trener Reala Carlo Ancelotti je trener s najviše naslova Lige prvaka (četiri) i pobjeda (114), a u utorak je došao i do svoje 200. utakmice u LP.

TIJEK UTAKMICE:

90' Kraj izuzetno zanimljive utakmice u Madridu uz neriješeni rezultat.

90' Četiri minute nadoknade.

79' Modrić je povukao napad Reala, dodao Viniciusu, on sjajnom loptom na drugoj strani našao Valverdea koji je iz prve udarcem iskosa s 20-ak metara pogodio suprotni kut za 3:3!

71' Gvardiol je dobio loptu u sredini i onda fantastičnim udarcem desnom nogom pogodio suprotni kut s 20-ak metara za 2:3. To mu je prvijenac za City!

68' Fenomenalan gol zabio je Foden. Bernardo je s gol aut linije odigrao točan pas Stonesu, on proslijedio Fodenu, a on sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio u rašlje.

60' Bernardo je povukao kontru i tukao s ruba šesnaesterca, ali Lunin brani. Prethodno je pokušao Foden.

54' City je prodao jednu loptu, Bellingham je vozao Silvu, ali nije uspio svladati Ortegu.

49' Grealish je pucao, ali ide to visoko iznad gola Lunina.

45' Početak drugog dijela.

45+3' Kraj prvog dijela, vrlo uzbudljivih 45 minuta u Madridu.

45' Tri minute nadoknade.

37' Akanji je zaradio žuti karton.

33' Real je opet opasan iz kontranapada, Rodrygov udarac odlazi malo pokraj vrata Citya.

30' Nova opasnost za City, no Rodrygo je pucao ravno u Ortegu.

24' City ima posjed lopte, ali mora se jako paziti Realovog kontranapada.

14' Nevjerojatan preokret Reala! Rodrygo je pobjegao obrani Citya i uz dosta sreće progurao loptu ispod Ortege

12' Real se vrlo brzo vratio u dvoboj, Camavinga je pucao, a lopta se odbila od Diasa i prevarila Ortegu.

2'  Bernardo Silva je iz slobodnog udarca sa 30 metara poslao nisku loptu prema golu, Lunin je očajno reagirao i lopta je završila u golu.

1' Tchouameni je odmah požutio nakon prekršaja na Grealishu.

1' Počeo je dvoboj na Santiago Bernabeu.

Koeficijenti na pobjedu Reala i Manchester Cityja su identični, po 2.80. Na remi koeficijent je 3.60.

REAL MADRID: Lunin - Carvajal, Rudiger, Tchouameni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga - Bellingham - Rodrygo, Vinicius

MANCHESTER CITY: Ortea - Akanji, Stones, Dias, Gvardiol - Rodri, Kovačić, Bernardo - Foden, Haaland, Grealish.