Objavljeno vijesti danas: 10
EUROPSKO PRVENSTVO

Povijesna senzacija: Atletičarka Matea Parlov Koštro osvojila srebrnu medalju u maratonu!

15.08.2022.
u 13:18

Najveću senzaciju u hrvatskoj atletici napravila 30-godišnja trkačica na duge staze.

Sjajna vijesti dolaze iz Munchena, naša atletičarka Matea Parlov Koštro osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u maratonu!

To je ujedno i najveća senzacija u hrvatskoj atletci, ostvarila je vrijeme 2:28:42, treba napomenuti da nije nitko u povijesti od naših maratonaca nije ušao niti među prvih 20 natjecatelja.

Zlatnu medalju je osvojila Poljakinja Aleksandra Lisowska. Inače, Matea je daljnja rođakinja legedarnog Mate Parlova, koji je osvojio  osvojio srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u Bukureštu 1969, zlatnu na europskim prvenstvima u Madridu 1971. i Beogradu 1973, na OI u Münchenu 1972.

Obiteljska tradicija se tako nastavila, samo Sandra Perković, Blanka Vlašić i Sara Kolak su dosada osvajale medalje za Hrvatsku u atletici. Matea se prilikom izjave za naš list raspakala i bilo je vrlo emotivno, što možete pogledati u videu ispod.

Hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u Münchenu!

Objavljuje Večernji listPonedjeljak, 15. kolovoza 2022.