Bravo, Marine! Čilić prvi put u finalu Wimbledona!

1/9
14.07.2017.
u 17:06

Marin ima priliku osvojiti drugi Grand Slam nakon što je 2014. otišao do kraja na US Openu.

Marin Čilić prvi put u karijeri plasirao se u finale Wimbledona! Naš najbolji tenisač svladao je Amerikanca Sama Querreyja sa 6:7, 6:4, 7:6, 7:5.

Čiliću je ovo bila peta pobjeda nad Querreyjem u isto toliko susreta. Marin ima priliku osvojiti drugi Grand Slam nakon što je 2014. otišao do kraja na US Openu.

1/20

Za naslov će se boriti protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se sastaju sedmerostruki osvajač Švicarac Roger Federer i Čeh Tomaš Berdych.

Marin je protiv Federera upisao jednu pobjedu iz sedam susreta, dok s Berdychom ima skor 6:6.

Tijek meča:

Čilić - Querrey 6:7, 6:4, 7:6, 7:5

Četvrti set

7:5 - Marin Čilić je u finalu Wimbledona!

6:5 - Marin je osigurao tie-break. Izgleda jako dobro.

4:4 - Čilić je vratio break!

1:3 - Querrey je osvojio gem nakon što je Marin imao 40:15 na servis Amerikanca. Šteta.

1:2 - Break za Querreyja, Čilić je izgubio servis!

1:1 - Oba tenisača dobro su krenula.

Treći set

7:6 - Bravo za Čilića! Osvojio je tie-break i poveo 2:1 u setovima!

6:6 - Idemo u drugi tie-break danas.

5:5 - Čilić je zasad na 17 asova.

4:4 - Oba tenisača sada drže svoj početni udarac. Čilić, osim onoga gema u kojem je Querrey napravio break, djeluje sigurno da servisu.

2:2 - Nažalost, Čilićeva prednost kratko je trajala. Querrey je odmah uzvratio i prvi put u meču uzeo servis Marinu.

2:1 - Čilić je napravio 'break'! Querrey je tražio provjeru posljednjeg poena, ali to je bio očajnički potez. Amerikanac je vidno pao u igri.

0:1 - Šteta, imao je sada Čilić 40:0 na servis protivnika, ali se Querrey izvukao. Marin treba samo ovako nastaviti.

2. set

6:4 - Izjednačenje! Čilić je sjajno odradio posljednji gem u setu i izjednačio na 1:1.

5:3 - Hrvatski tenisač mirno je potvrdio break i jedan gem dijeli ga od osvajanja drugog seta.

4:3 - Čilić ima break u drugom setu! Sad je imao 0:40 i to nije mogao propustiti! Idemoooo, Marine!

2:3 - Čilić je još jednom u ovom setu uspio izboriti priliku za break, ali Querrey se opet spašava.

1:2 - U drugom setu drže se servisi, Amerkianac vodi 2:1

1. set

7:6 - Gotov je prvi set, Čilić je nažalost izgubio. Imao je odličnu situaciju, odmah napravio mini-break i poveo 4:1, a onda je puno griješio i dopustio protivniku da dobije set

6:6: Odluka o pobjedniku prvog seta past će u tie-breaku

6:5 - Hrvatski tenisač svoje je odradio u prvom setu što se tiče servisa, vodi 6:5 i sad je idealan trenutak da pritisne protivnika

5:4 - Čilić je prilično uvjerljiv na svom servisu, zasad je izgubio svega tri poena, a ima vodstvo 5:4.

4:3 - Još uvijek niti jedan igrač nije imao priliku za break, vrlo lako moguće da ćemo gledati puno tie-breakova

3:2 - Zasad tu nema puno igre, obojica imaju jake servise i zasad ih čvrsto drže.

2:1 - Igrači drže servise na početku, ali Čilić djeluje puno samouvjerenije i koncentriranije. Marin je dobio lijepu priliku da prvi put u karijeri ode do finala Wimbledona, iako mu je već i ovo najveći uspjeh na ovom prestižnom turniru.

1:0 - Marin je odlično počeo meč, vidi se da je koncentriran. Dobio je svoj servis i poveo 1:0