Hrvatska remizirala u Faru, vatreni prvi put Portugalcima zabili gol

06. rujna 2018. u 22:45 55 komentara 27890 prikaza
Portugal - Hrvatska
Pogledajte galeriju 1/7

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu nakon osvojenog srebra na SP-u u Rusiji i ostavila dobar dojam u prijateljskom dvoboju protiv Portugala (1:1).

Vida Uh, to boli Vida u bolovima iznesen s terena nakon što ga je Kalinić udario po ruci

Vatreni su poveli u 18. minuti pogotkom Perišića, koji je zabio prvi naš gol u dvobojima s Portugalcima. U 32. minuti izjednačio je Pepe.

1 / 11

U sastavu Portugala nije bilo devet igrača koji su igrali na SP-u, a među njima i Cristiana Ronalda.

Borbeno je bilo u prvih 45 minuta. Portugalci su na početku dvoboja dvaput opasno zaprijetili (Bruma i Bernardo Silva), ali je oba puta vratar Kalinić sjajno obranio.

Engleska Gareth Southgate Engleski izbornik će zajedno s igračima još jednom gledati poraz od Hrvata

Dalićevi izabranici su se trgnuli i počeli su više prijetiti domaćoj obrani. Nakon odlične akciju u 11. minuti Pjaca je promiješao braniče u kaznenom prostoru Portugala te je loptu dao Kovačiću, koji je sjajno pucao, ali je njegov udarac vratar domaće momčadi skrenuo u korner.

U 18. minuti Portugalaci su pogriješili u obrani. Vatreni su brzo izveli akciju, a lopta je nakon odbijanca stigla kod Perišića koji je zatresao mrežu za 1:0. Portugal je izjednačio u 32. minuti. Nakon prekida ubacio je Pizzi, a najviši u skoku bio je Pepe. Portugalski kapetan zabio je glavom za 1:1.

Potres u Japanu NEĆE SE IGRATI Zbog potresa otkazana utakmica Japan - Čile

Ubrzo nakon toga Vida nije mogao nastaviti utakmicu te je na nosilima iznijet s terena, nekoliko minuta ranije nastradao je u sudaru s Kalinićem koji je istrčao sa svojih vrata.

Oba izbornika u nastavku su napravila po šest izmjena pa se igra razvodnila. U 78. minuti imali smo sreće. Portugalci su izveli brzu akciju, a nakon oštre lopte s lijeve strane Milić je skrenuo loptu koja je pogodila našu vratnicu. Umalo je zabio autogol.

sas
PREVENTIVA
Liječnik savjetuje: U ovim situacijama je potrebno tražiti drugo mišljenje stručnjaka
  • 70'
    Nakon što su izbornici napravili nekoliko izmjena pao je ritam utamice. Više nema žestine u igri.
  • 45' Poluvrijeme
    Završilo je prvo poluvrijeme. Nakon prvih 45 minuta u Faru Portugal i Hrvatska igraju 1:1. Vatreni su poveli u 18. minuti sjajnim pogotkom Perišića, a u 32. minuti izjednačio je Pepe.
  • 42' Žuti karton
    Nakon što je Perišić u 32. minuti dobio javnu opomenu, sada je žuti karton dobio i Kovačić.
  • 36' Zamjena
    Vida ne može nastaviti utakmicu te je na nosilima iznijet s terena. U igru je ušao Jedvaj.
  • 32' Gol
    Goooool! Portugal je izjednačio protiv Hrvatske. Nakon prekida ubacio je Pizzi, a najviši u skoku bio je Pepe. Portugalski kapetan zabio je glavom za 1:1.
  • 25'
    U trenutku kada je Vida prekinuo napad Portugalaca, sa svojih vrata je istrčao Kalinić i udario hrvatskog braniča u desnu ruku. Vidi se pružila liječnička pomoć.
  • 18' Gol
    Gooooool! Hrvatska protiv Portugala vodi s 1:0. Nakon pogreške Portugalaca, vatreni su brzo izveli akciju, a lopta je nakon odbijanca stigla kod Perišića koji je zatresao mrežu vratara domaće reprezentacije.
  • 16'
    Neves je fantastično izveo slobodan udarac, ali lopta je srećom prohujala tik uz Kalinićevu vratnicu.
  • 11'
    Odlična akcija Pjace koji je nakon slaloma u kaznenom prostoru Portugala loptu dao Kovačiću, koji je sjajno pucao, ali je njegov udarac vratar domaće momčadi skrenuo u korner. Nakon udarca iz kuta zaprijetio je i Badelj, ali je njegov pokušaj otišao kraj vrata.
  • 10'
    Još jedna brza Portugalaca i sjajna obrana Kalinića. Bruma je sjajno povukao i dao je loptu Bernardu Silvi koji je odlično pucao. No naš vratar je sjajno obranio.
  • 3'
    Velika prilika za Portugal. nakon ubačaja s desne strane Bruma je pucao, a Kalinić je uz manje poteškoće ukrotio udarac.
  • Utakmicu sudi Španjolac Javier Estrada Fernandez.
  • Sastavi
    Sastav Hrvatske: Kalinić - Vrsaljko, Vida, Mitrović, Barišić - Badelj, Kovačić - Pjaca, Modrić, Perišić - Livaja. 🇵🇹🆚🇭🇷 🔥 #Croatia starting lineup vs. @selecaoportugal ⬇️#BeProud #Family #Vatreni pic.twitter.com/QhSOfbO5vQ — HNS | CFF (@HNS_CFF) September 6, 2018
  • Ovo će biti jedna nova Hrvatska jer u momčadi više nema Mandžukića, Ćorluke i Subašića koji su se oprostili od reprezentacije, Lovren i Rakitić su na poštedi, Strinić je privremeno prekinuo karijeru zbog problema sa srcem, a Rebić i Kramarić su ozlijeđeni. Priliku će dobiti Barišić, Livaja, Santini i Lovre Kalinić. U sastavu Portugala neće biti deset igrača koji su igrali na SP-u, a među njima je i Cristiano Ronaldo.
  • Dobra večer. Hrvatska nogometna reprezentacija igra prvu utakmicu nakon osvojenog srebra na SP-u u Rusiji. Izabranici Zlatka Dalića u Faru igraju prijateljsku utakmicu protiv Portugala (20.45). Tijeka utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.
Prijateljska utakmica, 20.45, Faro
Portugal Pepe 32'
1
1
Hrvatska Perišić 18'
  • Kraj

U prijateljskoj nogometnoj utakmici u Faru Portugal i Hrvatska igrali su 1:1. Vatreni su poveli u 18. minuti pogotkom Perišića, koji je zabio prvi naš gol u dvobojima s Portugalcima. U 32. minuti izjednačio je Pepe.

Ovo je bila jedna nova Hrvatska jer u momčadi više nema Mandžukića, Ćorluke i Subašića koji su se oprostili od reprezentacije, Lovren i Rakitić su na poštedi, Strinić je privremeno prekinuo karijeru zbog problema sa srcem, a Rebić i Kramarić su ozlijeđeni. U sastavu Portugala nije bilo devet igrača koji su igrali na SP-u, a među njima i Cristiana Ronalda.

• 90'+3

Sergio Oliveira je probao svoj udarac iz daljine, a lopta je otišla visoko iznad grede.

• 90'

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

• 86'

Portugal je pritisnuo, ali je Milić očistio prijetnju ispred Silve.

• 78'

Imali smo sreće. Portugalci su izveli brzu akciju, a nakon oštre lopte s lijeve strane Milić je skrenuo loptu koja je pogodila našu vratnicu. Umalo je zabio autogol.

• 73'

Rog je ušao umjesto Pjace.

• 70'

• 63'

Čop je ušao u igru umjesto Perišića.

• Domagoj Vida morao je izaći iz igre već u prvom poluvremenu utakmice protiv Portugala. Pouzdani hrvatski branič ozlijedio se nakon nesretnog sudara s vratarem Kalinićem. Video pogledajte OVDJE.

• 56'

Dalić je napravio još jednu izmjenu. Umjesto Livaje u igru je ušao Santini.

• 55'

Pašalić je ušao umjesto Modrića. Gledatelji u Faru ispratili su hrvatskog kapetana uz pljesak.

• 47'

Hrvatska je odmah zaprijetila. Modrić je ubacio iz kuta, a Perišić je pucao glavom ravno u portugalskog vratara.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Milić je ušao umjesto Vrsaljka

• 45'

• 45'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

• 42'

• 36'

• 32'

• 25'

• 18'

• 16'

• 11'

• 10'

• 3'

• 1'

Počela je utakmica.

• Sastavi

Evo i sastava Portugala: Rui Patricio - Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui - Ruben Navas, William Carvalho, Pizzi - Bruma, Andre Silva, Bernardo Silva.

• Sastavi

Sastav Hrvatske: Kalinić - Vrsaljko, Vida, Mitrović, Barišić - Badelj, Kovačić - Pjaca, Modrić, Perišić - Livaja.

• Cristiano Ronaldo neće biti s reprezentacijom u dvoboju s Hrvatskom. Portugalska zvijezda poslala je poruku podrške svojim suigračima:

Ovaj ću put biti vaša podrša izvan terena, uvijek sam uz vas. Pred nama su ciljevi. Idemo!

• Izbornik Dalić najavio je sljedeći sastav: L. Kalinić, Vrsaljko, Vida, Mitrović, Barišić, Badelj, Kovačić, Modrić, Perišić, Pjaca i Livaja. U drugom će poluvremenu obaviti svih šest zamjena.