Pet koševa Hezonje u pobjedi protiv Grizzliesa, Warriorsi stigli do 69. pobjede

Mario Hezonja
04.04.2016.
u 11:15

Mario Hezonja je u 17:58 minuta koliko je bio na terenu zabio pet koševa i upisao dvije asistencije.

Orlando Magic je sinoć sa 119:107 pobijedio Memphis Grizzliese, a hrvatski košarkaš Mario Hezonja je u 17:58 minuta koliko je bio na terenu zabio pet koševa i upisao dvije asistencije.

Orlando je predvodio Nikola Vucevic sa 25 koševa, Victor Oladipo i Evan Fournier su dodali po 22 koša svaki, a Aaron Gordon 14.

Memphis Grizzlies su na zadnjem mjestu u utrci za doigravanje u Zapadnoj konferenciji, a nakon ovog sinoćnjeg poraza, šestog zaredom, zaostaju za Portlandom pola utakmice u borbi za peto mjesto  Kod Memphisa, koji je smanjio zaostatak od 20 koševa jednom u zadnjoj četvrtini, Zach Randolph je zabio 15 koševa.

Golden State Warriors su stigli do 69. pobjede ove sezone, sa 136:111 su svladali Portland Trail Blazerse. Stephen Curry je zabio 39 koševa, Draymond Green je ubacio 22 uz 10 skokova i 10 asistencija što mu je 13. triple-double, a Klay Thompson je dodao 21 koš za Warriorse koji su se izjednačili sa Chicago Bullsima iz sezone 1996./97. i LA Lakersima iz sezone 1971./72. sa 69 pobjeda. Golden Stateu su sada potrebne četiri pobjede da sruše rekord od 72 pobjede kojeg su postavili Bullsi u sezoni1995./96.

Kod Blazersa najučinkovitiji je bio Damian Lillard sa 38 pogodaka. Portland je sada na pola utakmice zaostataka u borbi za peto mjesto s Memphisomu Zapadnoj konferenciji.

Sa devet trica sinoć Curry ima ukupno 378 trica ove sezone i na najboljem je putu da dođe do brojke od 400 ako bude igrao u zadnjih pet utakmica.