Partizan usred Zagreba deklasirao aktualnog prvaka Cibonu

1/9
14.02.2015.
u 18:53

Najbolji kod Partizana bio je Aleksandar Pavlović sa 17 poena, dok su Dragan Milosavljević i Nikola Milutinov dodali po 13. Andrija Žižić sa 17 koševa predvodio je Cibonu.

U 22. kolu regionalne ABA lige Cibona je na domaćem parketu doživjela neugodan poraz od Partizana. Beogradska momčad pobijedila je sa 81:64, iako je rezultat mogao biti i gori za aktualnog prvaka lige.

Prvu četvrtinu Cibona se još nekako držalo pa je na kraju te dionice bilo podnošljivih četiri razlike za goste (25:21), ali druga četvrtina bila je očajna. Partizan ju je dobio 25:7 i već na poluvremenu se znalo da bodovi odlaze u Srbiju (28:50).

Ni nastavak susreta nije donio ništa bolje za Cibonu, prednost gostiju je konstantno rasla, a najveću prednost imali su pri vodstvu 61:30. Nakon toga je Cibona barem malo uhvatila ritam, a gosti su pustili gas, pa je na kraju završilo "samo" minus 17.

Partizan je na četvrtoj poziciji, ima omjer 15-7, dok je Cibona na desetoj poziciji, ima devet pobjeda i 13 poraza.

>>Svijet pobijedio SAD, Bogdanović briljirao na All-Star vikendu!