Parižani deklasirali Lyon, Ibrahimović zabio dva gola

PSG
Reuters/PIXSELL
13.12.2015.
u 22:55

Golove za aktualnog francuskog prvaka postigli su Zlatan Ibrahimović (11, 77-11m), Serge Aurier (17), Edison Cavani (61) i Lucas (90), uz tri asistencije Angela di Marije. Pogodak za goste zabio je Jordan Ferri (24).

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris St Germain je deklasirao Lyon 5-1.

PSG je rutinski odradio posao upisavši 15. ligašku pobjedu uz tri neodlučena rezultata i razliku pogodaka 45-9.

Pobjedu je upisao i Monaco koji ja svom travnjaku porazio St Etienne 1-0. Pogodak odluke zabio je Fabinho u 82. minuti iz jedanaesterca. Danijel Subašić i Mario Pašalić nisu nastupili za momčad iz Kneževine.

Marseille je nastavio s očajnim rezultatima na svom travnjaku ove sezone odigravši 1-1 protiv Ajaccioa. Bio je to već sedmki uzastopni ligaški susret OM-a na Velodromeu bez pobjede. Zadnju pobjedu Marseille je pred svojim navijačima izborio u rujnu protiv Bastije. Gosti su poveli u 19. minuti iz kaznenog udarca golom Jacquesa Zouea. Izjednačio je Michy Batshuayi u 38. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 48 bodova, Angers je drugi sa 31 bodom koliko ima i Monaco na trećem mjestu.

REZULTATI:

PSG - Lyon                        5-1 (Ibrahimović 11, 77-11m Aurier 17, Cavani 61, Lucas 90 / Ferri 24)
Marseille - Ajaccio            1-1 (Batshuayi 38 / Zoua 19-11m)
Angers - Bordeaux           1-1 (Thomas 83 / Rolan 40)
Monaco - St Etienne        1-0 (Fabinho 82-11m)