Old firm bez Hrvata: Rangersi zaustavili Celticov niz

Celtic - Rangers
1/6
12.03.2017.
u 17:38

Jozo Šimunović nije nastupio za Celtic, a kod gostiju nije bilo Nike Kranjčara koji je već duže vrijeme izvan stroja zbog ozljede.

U najvećem derbiju škotskog nogometnog prvenstva Celtic i Rangers su odigrali bez pobjednika 1-1.

Domaćin je poveo golom Stuarta Armstronga u 35. minuti, a izjednačio je Clinton Hill tri minute prije kraja utakmice.

Hill je tako spasio Rangers da ne upiše i četvrti poraz u najvećem derbiju ove sezone, te zaustavio Celtic na putu do 18. uzastopne pobjedu u prvenstvu ove sezone.

Celtic vodi na ljestvici s uvjerljivih 80 bodova, čak 25 bodova više od Aberdeena na drugoj poziciji. Rangers je treći sa 33 boda minusa.

Dodajmo kako su nogometaši Tottenhama izborili plasman u polufinale FA kupa nakon što su na White Hart Laneu pobijedili trećeligaša Millwall 6-0.

Golove za Spurse zabili su Christian Eriksen (31), Heung-Min Son (41, 54, 90+2), Dele Alli (71) i Vincent Janssen (79).

Tottenham se tako pridružio Arsenalu i Manchester Cityju koji su ranije izborili plasman u polufinale.

U posljednjem susretu četvrtfinala u ponedjeljak se sastaju Chelsea i Manchester United.

Polufinalni ogledi igrat će se na Wembleyju 22. i 23. travnja.