Drama na Etihadu! City u polufinalu bio 10 sekundi, VAR mu poništio pogodak

17. travnja 2019. u 23:05 18 komentara 12810 prikaza
Manchester City - Tottenham
Pogledajte galeriju 1/11

Nogometaši Liverpoola i Tottenhama polufinalisti su Lige prvaka nakon uzvratnih utakmica četvrtfinala u srijedu. Liverpool je u gostima kod Porta pobijedio s 4-1 i s ukupnih 6-1 prošao dalje, dok je u Manchesteru City slavio protiv Tottenhama s 4-3, ali im to nije bilo dovoljno jer je Tottenham u prvoj utakmici u Londonu slavio s 1-0.

Ajax Kopljanici slavili Luda fešta Ajaxovih navijača: amsterdamske ulice su gorjele

U utakmici punoj preokreta u Manchesteru strijelci su za City bili Raheem Sterling (4, 21), Bernardo Silva (11) i Sergio Aguero (59), a za Tottenham su zabili Son Heung Min (7, 10) i Fernando Llorente (73).

U Manchesteru je utakmica počela kao da se radi o rukometu, a ne nogometu jer su čak četiri gola pala u prvih 11 minuta. Krenulo se golom Sterlinga već u 4. minuti, kada je napadač Cityja sa 16 metara precizno pogodio lijevi kut vrata gostiju. No, potom se ukazao Južnokoreanac Son, koji je prvo u 7. minuti znalački iskoristio pogrešku obrane Cityja za 1-1, a u 10. minuti je preciznim udarcem u same rašlje zabio svoj drugi gol u samo tri minute.

Juventus - Ajax Skupi poraz Šok na burzi: Juventusove dionice pale nakon ispadanja iz Lige prvaka

Golijada se nastavila u 11. minuti kada je Bernardo Silva uz puno sreće zabio za 2-2, ali uz puno sreće jer je lopta pogodila braniča i prevarila vratara Llorisa. U 21. minuti City vodi s 3-2 nakon ubačaja de Bruynea na drugoj je vratnici Sterling, koji lako postiže svoj drugi gol na utakmici. U 59. minuti Aguero snažnim i preciznim udarcem pogađa za 4-2 na oduševljenje prepunog Etihada.  No, Tottenham se nije predavao i u 73. minuti Španjolac Llorente nakon kornera tijelom ubacuje loptu u mrežu za 4-3, što je rezultat koji je goste vodio u polufinale. Taj gol se dugo provjeravao VAR-om jer se činilo da je Llorente igrao rukom, ali je napokon ipak priznat.

U 93. minuti Sterling postiže gol za prolaz i veliko slavlje, ali ga turski sudac i VAR poništavaju zbog igranja rukom u samom začetku akcije

Pep Guardiola Četvrtfinale Je li Guardiola dorastao izazovu novog osvajanja Lige prvaka?

Liverpool je u kišnom Portu došao do polufinala golovima Sadia Manea (28), Mohameda Salaha (65), Roberta Firmina (77) i Virgila van Dijka (84), dok je za Porto zabio Eder Militao (69).

Liverpool poveo u 28. minuti golom Manea iz uklizavanja na asistenciju Salaha, a pogodak Senegalca je priznat tek nakon provjere VAR-om. U nervoznoj utakmici punoj žestine, grubosti i pogrešaka potvrdu prolaza Engleza osigurao je Salah u 65. minuti kada je izbio sam ispred vratara Casillasa i lako zabio. Porto je zabio u 68. minuti, a strijelac je nakon kornera bio Eder Militao, koji je nadskočio engleske stopere.

Ajax Miriše na senzaciju Otto Barić za Večernji: Ovaj Ajax gladniji je trofeja od onog iz 1995.!

Mane je u 73. minuti prošao i Casillasa i kada se očekivalo da pogodi prazna vrata, okliznuo se i promašio, no četiri minute kasnije Redsi ipak vode s 3-1. Na ubačaj Robertsona glavom je pogodio Firmino, treći napadački as Liverpoola koji je zabio na ovoj utakmici.  U 84. minuti u strijelce se upisao i stoper van Dijk.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Kviz
KVIZ
Testiraj svoje znanje: Otkrij jesi li pravi jezikoslovac?
  • Info
    I Liverpool je prošao s konačnih 6:1 protiv Porta.
  • 93' Info
    Je li ovo moguće???? Nakon pogreške Eriksena lopta je došla do Sterlinga koji je zabio pogodak, ali je provjerom VAR-a odlučeno je kako je ipak bilo zaleđe te je pogodak poništen. Muk je na stadionu.
  • 90' Nadoknada
    Krade sada vrijeme momčad iz Londona. Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.
  • 90' Zamjena
    Izlaz Rose, a ušao je Sanchez.
  • Info
    Povisio je Liverpool na 4:1. U 84. minuti zabio je Van Dijk.
  • 84' Zamjena
    Umjesto Mendyja ušao je Leroy Sane u igru Cityja.
  • Info
  • 73' Gol
    GOOOOOOOOOOOOOL! Nije gotovo. Llorente je zabio nakon udarca iz kuta za Tottenham. Sada će VAR pomoći sucu zbog sumnje da je Španjolac igrao rukom
  • Info
  • 63' Zamjena
    Izlazi David Silva u redovima domaćih, a ulazi Fernandinho.
  • 59' Gol
    GOOOOOOOOOL! Aguero je s desne strane nakon sjajne akcije 'probušio' Llorisa.
  • 46' Info
    Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 48' Poluvrijeme
    Završeno je sjajno prvo poluvrijeme na Etihadu. Nadamo se da će i u idućih 45 minuta biti ovakav ritam.
  • 41' Ozljeda
    Sissoko će izaći zbog ozljede, a ulazi napadač Llorente.
  • Info
  • Info
  • 21' Gol
    GOOOOOOL! Preokret Cityja. Sterling je zabio iz blizine nakon što mu je s desne strane nisko ubacio De Bruyne, a Englez je na drugoj strani neometan dočekao loptu.
  • 11' Gol
    GOOOOOOL! Odmah je uzvratio City. Bernardo je pogodio za izjednačenje. Gađao je s 10 metara, a od Rosea se lopta odbila iza Llorisa.
  • 10' Gol
    GOOOOOOL! Što radi Son. Sjajno je pogodio sa 16 metara nakon brze kontre gostiju.
  • Info
    Sada City mora zabiti dva pogotka za prolaz.
  • 7' Gol
    GOOOOOOL! Kakav povratak Tottenhama. Son je zabio nakon što mu se odbila lopta koju je uputio Dele Alli.
  • 4' Gol
    GOOOOOOL! Sterling je zabio nakon samo četiri minute.
  • 1' Početak
    Počeo je susret.
  • Info
    U drugom susretu dana Liverpool gostuje kod Porta.
  • Info
MANCHESTER CITY - TOTTENHAM, 21:00, Manchester
Manchester City Sterling 4', 21', Bernardo 11', Aguero 58'
4
3
Tottenham Son 7' 10', Llorente 73'
  • I Liverpool je prošao s konačnih 6:1 protiv Porta.

• 97'

Gotova je utakmica. Tottenham je u polufinalu.

• 93'

• 90'

• 90'

• Povisio je Liverpool na 4:1. U 84. minuti zabio je Van Dijk.

• 84'

• Liverpool je potvrdio prolazak u polufinale. Vodi 3:1 protiv Porta, a povisio je Firmino.

• 82'

Izlazi Lucas Moura iz igre za Tottenham, a ulazi Ben Davies.

• Gol je priznat.

• 73'

• U Portugalu Liverpool vodi 2:1. Za Engleze je zabio Salah u 65. minuti, a brzo je u 68. smanjio Eder Militao.

• 63'

• Sada Tottenham mora juriti pogodak. Jedan bi im bio dovoljan za prolazak.

• 59'

• 58'

Uzvratio je sada Tottenham preko Llorentea, ali Ederson je obranio udarac Španjolca.

• 54'

Odličan udarac De Bruynea, ali sjajno je obranio Lloris.

• 50'

Lloris je odbio loptu Sterlinga s crte, a u naletu je neprecizan bio Bernardo. Nastavlja se odlična utakmica.

• 49'

De Bruyne je ipak bio neprecizan.

• 48'

Prekršaj za City na 15 metara od vrata gostiju. Son je srušio De Bruynea i zaradio žuti karton pa neće moći igrati u polufinalu ako njegova momčad uspije proći.

• 46'

• 48'

• 43'

Sjajno je pucao Son, ali lopta nije ušla u okvir vrata.

• 41'

• Ovih pet pogodaka najbrže je što je ikada postignuto do 21. minute u Ligi prvaka.

• 32'

Smirila se situacija na Etihadu. Prošlo je pola sata, a Manchester City ima prednost u posjedu lopte.

• Liverpool je poveo u Portugalu protiv Porta. Strijelac u 28. minuti bio je Mane, a asistirao mu je Salah.

• 21'

• 11'

• City sada treba čak tri pogotka za prolaz.

• 10'

• Sada City mora zabiti dva pogotka za prolaz.

• 7'

• S lijeve strane Sterling je krenuo u desno, u svom prepoznatljivom stilu i sjajno pogodio suprotni kut.

• 4'

• 1'

•  Igrači Jurgena Kloppa slavili su u prvom susretu 2:0, a Dejan Lovren nije otputovao u Portugal.

• U drugom susretu dana Liverpool gostuje kod Porta.

• Njegov trener Pochettino nema ni jedan trofej, a šanse mu se ne povećavaju jer veliki udarac će biti izostanak Harryja Kanea zbog ozljede. Nedostajat će i Aurier, Dier i Lamela dok su kod Cityja svi spremni.

• Tottenham, kao poznati klub gubitnik, još nikada nije bio u polufinalu Lige prvaka, a posljednje europsko polufinale igrao je 1984. godine u Kupu Uefe protiv – Hajduka.

• Šeici su nestrpljivi i traže od momčadi u koju su uložili 600 milijuna eura veliki rezultatski uspjeh.

• Ova utakmica bi, iako je potpisao ugovor do 2021. godine, mogla odrediti i sudbinu Španjolca koji od 2011. godine nije stigao do finala Lige prvaka.

• Manchester City će na Etihadu od 21 sat dočekati Tottenham koji ih je svladao 1:0 na domaćem terenu pa će tako igrači Pepa Guardiole imati težak posao u borbi za polufinale.

• Jučer su sjajnim predstavama svoje mjesto među posljednja četiri osigurali Barcelona slavljem nad Manchester Unitedom i Ajax veličanstvenom utakmicom i pobjedom nad Juventusom.

• Dobra večer poštovani čitatelji. Dobrodošli u prijenos uživo utakmice četvrtfinala Lige prvaka između Manchester Uniteda i Tottenhama. Usporedno ćemo pratiti i susret Porta i Liverpoola.