Golijada u Gorici: Dinamo spreman prema Ukrajini, hitna odvela Kulenovića

18. listopada 2019. u 19:50 3 komentara 7638 prikaza
Gorica - Dinamo
Pogledajte galeriju 1/14

Nogometaši Dinama slavili su na gostovanju protiv Gorice u 12. kolu HNL-a s 4:2

Amer Gojak Dinamo Spartak Hvala Bjelici Izrasta u vrhunskog igrača: Znate li za ove izvanredne podatke o Dinamovu dragulju?

Pred četiri tisuće navijača plave je do pobjede vodio Oršić s tri pogotka, a jedan je dodao Kadzior. Za Goricu su pogotke postigli Lovrić i Suk, a upravo je Nizozemac u četvrtoj minuti promašio stopostotnu šansu za vodstvo Gorice, a odlično je reagirao Zagorac

U 25. i 27. minuti golovima spomenutih Oršića i Kadziora Dinamo je brzinski poveo s 2:0 i tu prednost nije ispuštao do kraja poluvremena.

Kristijan Kahlina KLUB U KOJEM JE ODRASTAO Dinamovo dijete brani protiv modrih: Motivira me kada me napadaju Petkovića, Olmo...

U nastavku susreta na 3:0 u 49. minuti povisuje opet Oršić, ali pogotkom Lovrića nakon velike greške Zagorca Gorica se vrata u susret u 55. minuti.

Ipak, Dinamo svaku nadu Gorice gasi u 62. minuti nakon greške Kahline koju koristi Oršić, a konačnih 2:4 postavlja Suk u 77. minuti.

Dinamo se sada okreće utorku i utakmici sa Šahtarom u Ligi prvaka. Utakmica je na rasporedu u 19:00 sati u ukrajinskom Harkivu.

DIVA CIJELI DAN
Jedan dan u životu beauty novinarke – puno više od pisanja o cipelama
  • 94' Kraj
    Gotov je susret u Velikoj Gorici. Dinamo je slavio s 4:2, a sada se plavi okreću utorku i utakmici u Ligi prvaka sa Šahtarom.
  • 90' Nadoknada
    Igrat će se tri minute sudačke nadoknade u koju smo ušli sjajnim pokušajem Lovrića.
  • Crveni karton
  • 77' Info
    GOOOOL!
  • 62' Gol
    GOOOOOL!
  • GOOOL!
  • Gol
    GOOOOL!
  • Info
    Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 27' Gol
    GOOOOOL!
  • 25' Gol
    GOOOL!
  • 19' Zaleđe
    Zabio je sada Dinamo, točnije Gavranović, ali suđeno je zaleđe jer je Švicarac bio u nedopuštenoj situaciji na petercu domaćih.
  • Info
  • 9' Info
    Žustro su reagirali igrači Gorice nakon što je N'Diaye završio na travi nakon naguravanja u 16 metara gostiju. Sudac Zebec odlučio se kako neće pokazati na bijelu točku.
  • ZAGORAC SPASIO MODRE Info
    Sjajna prilika u četvrtoj minuti za Goricu! Pred Zagorca je sam izašao Suk, ali vratar gostiju odlično brani udarac veznjaka domaćih.
  • 1' Početak
DINAM0 Orišić 25' 49' 62', Kadzior 27'
  • 94'

• 90'

• Pocrvenio je sada Dino Perić zbog prekršaja nad Zwolinskim. Bio mu je to drugi žuti karton.

• Dodajmo kako je mladog napadača Dinama koji je ušao u 66. minuti,  nakon ozljede u 69. minuti odvela hitna.

• Golijada u Gorici! Prošao je Lovrić po lijevoj strani i pronalazi Suka koji iz blizine pogađa za 2:4.

• 77'

GOOOOL!

• O čemu je sada razmišljao vratar domaćih Kahlina? Povratnu loptu mlako je poslao u zrak, točno na glavu Oršića koji upisuje hat-.trick

• 62'

GOOOOOL!

• 55'

Pucao je Lovrić iz slobodnog udarca, ali bilo je to dosta ukoso. Ipak, vratar gostiju Zagorac pogreškom je vratio nadu domaćinima. Lopta mu je ispala iz ruku.

• GOOOL!

• 49'

Povećava Dinamo vodstvo. Leovac je s lijeve strane pronašao samog Oršića u šesnaestercu domaćih, a novi hrvatski reprezentativac šalje loptu iza Kahline.

• GOOOOL!

• Počelo je drugo poluvrijeme.

• 46'

Ušli smo u sudačku nadoknadu, koja je trajala 15-ak sekundi, a Zebec je svirao kraj prvog poluvremena.

• 39'

Primirila se situacija na terenu nakon drugog pogotka Dinama. Dinamo ne žuri, a Gorica je nemoćna, pokušali su tek par puta iz daljine.

• Povećava Dinamo brzinski na 2:0. Nakon loše reakcije Marine do lopte je došao Kadzior koji uz puno sreće i odbijanja lopte od domaće igrače pogađa za 2:0.

• 27'

GOOOOOL!

• Nakon odlične akcije Gojak je uposlio Oršića koji pogađa s 15-ak metara iza nemoćnog Kahline za vodstvo gostiju. Mogao bi skupo koštati promašaj Suka na početku susreta.

• 25'

GOOOL!

• 19'

• Prošlo je prvih 15 minuta, ali bez ozbiljnih prilika s obje strane, osim one Suka u četvrtoj minuti kada je odlično reagirao Zagorac.

• 9'

• ZAGORAC SPASIO MODRE

• 1'

• A dva gola u toj utakmici sa San Marinom zabio je još jedan dinamovac, Luka Ivanušec. Današnja utakmica protiv Gorice mogla bi biti prilika za dokazivanje i Lovri Majeru, velikom talentu koji zasad ne uspijeva pokazati Bjelici da može biti adut i u europskim utakmicama. Trener Dinama danas neće moći računati ni na Arijana Ademija koji je u reprezentativnoj akciji zadobio potpuno istu ozljedu kao i Bruno Petković – istegnuće ligamenata gležnja.

• A danas bi prvi put ozbiljniju minutažu u HNL-u trebao dobiti mladi Sandro Kulenović. Ovaj 19-godišnji Zagrepčanin stigao je u Dinamo posljednjeg dana prijelaznog roka, ali zasad je odigrao tek 19 minuta protiv Varaždina, što je i logično s obzirom na to da su mu konkurenti Petković i Gavranović. No, pošto za današnju utakmicu Bjelica ne može računati na lakše ozlijeđenog Petkovića, Gavranović će početi u prvih 11, a Kulenović sigurno kasnije ući s klupe. Pogotovo što je prije nekoliko dana pokazao da je u golgeterskoj formi zabivši tri gola u pobjedi 7:0 mlade reprezentacije u kvalifikacijama za Euro protiv San Marina.

• Jasno je da će Bjelica nominalno prvu postavu čuvati za gostovanje u Harkivu, no i ta druga momčad koja će večeras istrčati najbolja je u Hrvatskoj.

• Uostalom, još su svježa sjećanja na ovosezonske poraze od Varaždina i Hajduka. Za usporedbu, dva poraza Dinamo je prošle sezone imao tek na kraju prvenstva, nakon 36 odigranih kola. A sada je do te brojke stigao nakon 10 odigranih utakmica. Dinamo ima najbolju momčad

• Iako su misli navijača Dinama već usmjerene prema utakmici 3. kola Lige prvaka, u utorak protiv Šahtara, trener Nenad Bjelica svojim igračima sigurno neće dopustiti opuštanje za današnji dvoboj.

• Dobro došlu u teksutalni prijenos susreta 12. kola HNL-a između Gorice i Dinama.