Novi pogodak Iličevića, Bišćan se oprostio od Europe

Igor Bišćan
1/3
06.07.2017.
u 22:28

Iličević je u prvom susretu postigao dva gola u pobjedi 6-0, a u uzvratnom dvoboju je postigao jedan pogodak u gostujućoj pobjedi Kairata 2-1.

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević postigao je ukupno tri gola za kazahstanski Kairat koji je s dvije pobjede protiv litavskog Atlantasa izborio plasman u drugo pretkolo Europske lige.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom Ciofia, no Kairat je izjednačio u 35. minuti Iličevićevim golom iz kaznenog udarca. Pobjednički pogodak gostiju zabio je Gohou u 39. minuti.

Iličević je u Kairat stigao u siječnju ove godine i ruskog Anžija gdje je proveo šest mjeseci.

Hrvatski stručnjak Igor Bišćan nije se proslavio u svojoj prvoj akciji na klupi ljubljanske Olimpije. Slovenski sastav se oprostio od Europe nakon što je u obje utakmice izgubio od finske VPS Vasse 0-1. U prvom susretu Finci su slavili golom Vahtera u 12. minuti, dok se u uzvratu na stadionu Stožice pobijedili golom Strandvalla u 66. minuti.

Bišćan je prošle sezone na klupi Rudeša izborio plasman u Prvu HNL, a potom preselio na klupu Olimpije.

Nogometaši splitskog Hajduka u 2. pretkolu Europske lige igrat će protiv Levskog iz Sofije.

Bugarski prvoligaš je u uzvratnom dvoboju prvog pretkola u Nikšiću odigrao 0-0 protiv Sutjeske i tako obranio pobjedu 3-1 iz prve utakmice.

Domaćin je bio nešto aktivniji, ali nije uspio probiti obranu bugarskog sastava.

Hajduk će protiv Levskog igrati 13. srpnja u Dugopolju na već rasprodanom stadionu Sportskog centra Hrvatskih vitezova jer se na Poljudu tih dana održava Ultra festival, dok je uzvrat sedam dana kasnije u Bugarskoj.

Uoči dvoboja s Hajdukom, Levski se pojačao angažiravši dvojicu igrača - rumunjskog veznjaka Neluta Rosua iz tamošnjeg prvaka Viitorula, te španjolskog veznjak Jordia Gomesa.

Španjolac je karijeru počeo u Barceloni, a zatim igrao u Espanyolu i Swanseaju, a onda je došao u Wigan, u kojem je pet godina igrao u udarnoj postavi. Igrao je i za Sunderland, Blackburn i Rayo Vallecano.