Rebić asistirao, Kovač nezadovoljan: Zašto igramo ponedjeljkom?

Niko Kovač Eintracht
1/5
19.02.2018.
u 23:14

- Morate razumjeti kritike navijača, ljudi moraju raditi i stoga im je teško dolaziti, i ne bih želio da se ijedna utakmica igra u ponedjeljak navečer u Bundesligi - izjavio je Kovač.

U posljednjem susretu 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht je u Frankfurtu pobijedio RB Leipzig 2:1 skočivši na treće mjesto ljestvice, a za drugi pogodak domaćina asistirao je hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Momčad Nike Kovača je ovom pobjedom skočila sa šestog na treće mjesto na ljestvici i ponovo drži poziciju koja osigurava Ligu prvaka.

Gosti su poveli u 13. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom okrunio Jean Augustin. Međutim, Eintracht je do konca poluvremena okrenuo rezultat golovima Timothyja Chandlera (22) i Kevina-Princea Boategna (26) kojem je asistirao Ante Rebić. Hrvatski nogometaš je probio po krilu i potom povratnom loptom uposlio Boatenga koji je zabio za 2:1. Rebić je na terenu proveo 80 minuta kada je umjesto njega u igru ušao Luka Jović.

Rebić je u 43. minuti mogao i sam postići pogodak, ali je njegov udarac obranio Peter Gulacsi.

U nastavku susreta nije bilo golova, ali je bilo mnogo nervoze. Sudac Felix Zwayer je u drugom dijelu pokazao šest žutih kartona, ukupno osam.

Utakmicu na Commerzbank-Areni u Frankfurtu obilježio je i prosvjed domaćih navijača zbog igranja utakmica ponedjeljkom. Navijači Eintrachta su na početku utakmice izvjesili prosvjednu poruku, a na startu drugog poluvremena su 'zatrpali' travnjak teniskim lopticama zbog čega je kasnio početak. Zanimljivo, navijači Eintrachta nisu sve loptice bacili odjednom, već u tri navrata pa su tako produžili čišćenje terena na desetak minuta.

Igranje ponedjeljkom komentirao je i bivši hrvatski izbornik.

- Nisam ljubitelj igre ponedjeljkom - rekao je 46-godišnji hrvatski trener Eintrachta.

Na ljestvici vodi Bayern sa 59 bodova, Borussia Dortmund je druga sa 40 bodova, dok Eintracht ima 39 bodova. Slijede Bayer Leverkusen i RB Leipzig sa po 38 bodova.

Wigan izbacio City

Nogometaši trećeligaša Wigana priredili su senzaciju izborivši plasman u četvrtfinale FA kupa nakon što su na svom travnjaku pobijedili lidera Premiershipa Manchester City 1:0.

Pogodak odluke zabio je William Grigg u 79. minuti nakon velike pogreške gostujućeg braniča Kaylea Walkera. Bio je to njegov sedmi pogodak u FA kupu ove sezone i trenutačno je vodeći strijelac ovog natjecanja.

Manchester City je od 45. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog oštrog starta isključen Fabian Delph. Međutim, 'Građani' su i s igračem manje dominirali, imali su 27 udaraca i osam kornera, ali nisu uspjeli svladati Christiana Waltona.

Wigan je tako izbacio i trećeg premierligaša na putu do četvrtfinala. U prošlom kolu izbacili su West Ham, a prije toga i Bournemouth.

Zanimljivo, bilo je to i treća uzastopna pobjeda Wigana u najstarijem nogometnom natjecanju na svijetu protiv Cityja. Wigan je slavio 2013. u finalu, 2014. u četvrtfinalu, a sada u osmini finala.

Wigan će u četvrtfinalu igrati protiv Southamptona.

Lazio bolji od Verone

U susretu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je u Rimu pobijedio Veronu 2:0 i probio se na četvrto mjesto na ljestvici Serie A.

Verona je odolijevala pritisku u prvom, dijelu, no u nastavku je primila dva gola, a oba je zabio Ciro Immobile (55, 60).

Ivan Vargić je utakmicu pratio s klupe domaćeg sastava, dok je Bruno Petković dobio posljednjih 20 minuta u gostujućim redovima.

Na ljestvici vodi Napoli sa 66 bodova, Juventus je drugi s bodom manje, Roma je treća sa 50 bodova, dok Lazio ima 49 bodova na četvrtom mjestu. Inter je peti (48), a zatim slijede Sampdorija i Milan sa po 41 bodom. Verona je ostala na 19. mjestu sa 16 bodova.