Još jedna Messijeva čarobna večer! Barcelona demolirala United

16. travnja 2019. u 22:55 8 komentara 11532 prikaza
Barcelona - Manchester United
Pogledajte galeriju 1/9

Nogometaši Barcelone prvi put od 2015. godine probili su se u polufinale Lige prvaka pobijedivši Manchester United s 3-0 (2-0) u uzvratnoj utakmici četvrtfinala na Nou Campu. U drugom susretu Ajax je u Torinu nadjačao Juventus s 2-1 i prošao dalje. U prvom dvoboju u Amsterdamu bilo je 1-1.

Ivan Rakitić Ivan dobio obećanje Rakitić napokon smekšao Barcina šefa: Dosegnuli smo limit s plaćama, ali...

Prva dva pogotka za Katalonce postigao je Lionel Messi u 16. i 20. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Philippe Coutinho u 61. minuti te je Barcelona s ukupnih 4-0 izborila nastup u polufinalu u kojem čeka boljeg iz dvoboja Liverpoola i Porta, u kojem Englezi imaju prednost od 2-0 iz prve utakmice odigrane u Liverpoolu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je u početnoj postavi i odigrao cijelu utakmicu, a uz nezaustavljivog Messija bio jedan od ponajboljih igrača u pobjedničkoj momčadi.

Dvoboj je obećavajuće počeo za momčad Ole Gunnara Solskjaera, jer je već u 1. minuti Marcus Rashford pogodio prečku. No, to je ostao najopasniji pokušaj Uniteda na Camp Nou. Nakon desetak minuta Barcelona je preuzela posjed lopte i već u 12. minuti se iz toga izrodila sporna situacija.

Rakitić VEZNJAK BARCELONE Rakitić nije imao sreće, sudac mu svirao jedanaesterac pa promijenio odluku

Ivan Rakitić je u sudaru s Fredom pao u kaznenom prostoru Uniteda, a njemački sudac Felix Brych dosudio kazneni udarac. No, na sugestiju pomoćnika u VAR sobi odlučio je pregledati snimku, nakon čega je, čini se opravdano, poništio svoju odluku, jer je Fred prvi startao na loptu, a hrvatski reprezentativac pao preko njegove noge.

Nepovoljan rasplet ove situacije samo je bio dodatni poticaj za domaću momčad. U 16. minuti Barcelonin kapetan Leo Messi postigao je prvi od svoja dva pogotka.

1 / 16

Ivan Rakitić je napravio dobar pritisak na zadnji obrambeni red gostiju i presjekao loptu koja se odbila do Messija. Argentinac je s desnog boka krenuo prema sredini i s 20-ak metara od gola preciznim udarcem pogodio desni donji kut vrata Manchester Uniteda.

Četiri minute poslije Argentinac je s gotovo iste pozicije, svojom lošijom, desnom nogom, postigao i drugi pogodak, iako nije dobro zahvatio loptu. Španjolski reprezentativni vratar De Gea bio je na lopti, ali mu je ona izmigoljila iz ruku i ispod njega prošla u mrežu.

Dejan Lovren Četvrtfinale Dejan Lovren ostao u Liverpoolu, Klopp: Imao je tešku noć!

U 41. minuti Messi je mogao biti asistent, kad je njegov ubačaj iz slobodnog udarca Ivan Rakitić dobro zahvatio glavom, a De Gea uz dosta muke uspio spriječiti i treći pogodak Barcelone.

No, u 61. minuti je španjolski vratar bio nemoćan i još je jednom svladan s 20-ak metara. Akciju je započeo Messi dugom loptom prema Jordiju Albi koji je poslao prema Philippeu Coutinhu. Brazilac je odmjerenim udarcem prebacio De Geu i loptu poslao pod gredu za konačnih 3-0.

Tako je nakon tri uzastopna posrtanja u četvrtfinalu Barcelona prvi put nakon četiri godine ponovno u polufinalu Lige prvaka. Kad su Katalonci posljednji put bili tamo, završili su kao pobjednici Lige prvaka.

1 / 17
Nogometaši vole lijepe žene i moćne automobile. Uz klubove u kojima igraju često se vežu giganti automobilske industrije, pa igrači imaju povlasticu voziti najnovije luksuzne modele određenog brenda.

BARCELONA - MANCHESTER UNITED 3-0 (2-0)

Barcelona. Stadion: Camp Nou. Sudac: Felix Brych (Njemačka)

Strijelci: 1-0 Lionel Messi (16), 2-0 Lionel Messi (20), 3-0 Philippe Coutinho (61)

BARCELONA: Ter Stegen - Sergi Roberto (od 71. Semedo), Pique, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets, Arthur (od 75. Vidal) - Messi, Suarez, Coutinho (od 81. Dembele)

MANCHESTER UNITED: De Gea - Jones, Smalling, Lindelof, Young - Lingard (od 80. Sanchez), Pogba, McTominay, Fred - Rashford (od 73. Lukaku), Martial (od 65. Dalot)

Vrtovi Hrvatske
100% domaće voće i povrće sad je svima dostupno!
  • Kraj Kraj
    Barcelona i Ajax izborili su polufinale Lige prvaka. U uzvratnoj utakmici na Nou Campu nogometaši Barcelone pobijedili su Manchester United s 3:0. Strijelci za katalonsku momčad bili su Messi (16., 20.) i Coutinho (61.). Barca je slavila i u prvom dvoboju na Old Traffordu s 1:0. Za iznenađenje večeri pobrinuo se Ajax koji je u Torinu nadjačao Juventus s 2:1. Strijelci za kopljanike bili su Van de Beek (34.) i De Ligt (67.), a Cristiano Ronaldo (28.) za Staru damu. Prvi susret u Amsterdamu završio je 1:1. Barcelona će tako igrati s pobjednikom susreta Porto - Liverpool, a Ajax s boljim iz dvoboja Manchester City - Tottenham.
  • 70'
    Šok u Torinu! Ajax je poveo protiv Juventusa s 2:1. Strijelac je bio de Ligt.
  • 61' Gol
    Gooool! Coutinho je primio loptu od Jordija Albe i izdaleka pogodio za 3:0.
  • 45'
    Završilo je prvo poluvrijeme na Nou Campu. Barcelona s dva pogotka Lea Messija vodi protiv Uniteda s 2:0. U Torinu Juventus i Ajax igraju 1:1.
  • 34'
    Još jedan gol u Torinu. Ajax je izjednačio protiv Juventusa. Van de Beek je izjednačio na 1:1.
  • 28'
    Juventus je poveo protiv Ajaxa s 1:0, strijelac je bio Cristiano Ronaldo.
  • 20' Gol
    Goooool! Još jednom Messi. Argentinski čarobnjak izborio se prostori i desnom loptom gađao lijevi kut Unitedovih vrata. De Gea je bio na toj lopti, ali je ona prošla ispod njega. Barcelona vodi s 2:0.
  • 16' Gol
    Goooool! Barcelona vodi s 1:0. Messi je primio loptu ispred Unitedova šesnaesterca, napravio je nekoliko koraka i fantastično pogodio suprotni kut vratara De Gee.
  • 12'
  • 1'
    United je odmah zaprijetio. Rashford je primio loptu u šesnaestercu i odmah pucao, ali je umjesto mrežu zatresao gredu.
  • 1' Početak
    Počela je utakmica Barcelona - Manchester United.
  • U drugom susretu Stara dama u Torinu igra protiv kopljanika, prvi dvoboj u Amsterdamu završio je 1:1.
  • Katalonska momčad će na svom Nou Campu dočekati crvene vragove s prednošću od 1:0. Može li United ponovno napraviti senzaciju kao u osmini finala protiv PSG-a kada je u uzvratu u Parizu pobijedio s 3:1 i nadoknadio 0:2 s Old Trafforda.
  • Dobra večer! U uzvratnim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka igraju Barcelona - Manchester United i Juventus - Ajax.
Liga prvaka, 21, Barcelona
Barcelona Messi 16', 20', Coutinho 61'
3
0
Man. United
  • Kraj

Barcelona i Ajax izborili su polufinale Lige prvaka. U uzvratnoj utakmici na Nou Campu nogometaši Barcelone pobijedili su Manchester United s 3:0. Strijelci za katalonsku momčad bili su Messi (16., 20.) i Coutinho (61.). Barca je slavila i u prvom dvoboju na Old Traffordu s 1:0.
    Za iznenađenje večeri pobrinuo se Ajax koji je u Torinu nadjačao Juventus s 2:1. Strijelci za kopljanike bili su Van de Beek (34.) i De Ligt (67.), a Cristiano Ronaldo (28.) za Staru damu. Prvi susret u Amsterdamu završio je 1:1.

Barcelona će tako igrati s pobjednikom susreta Porto - Liverpool, a Ajax s boljim iz dvoboja Manchester City - Tottenham.

• 90'+2

Završilo je na Nou Campu. Barcelona je pobijedila United s 3:0.

• 90'

Prilika za United. Sanchez je pucao glavom al je Ter Stegen obranio. Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

• 81'

Dembele je ušao umjesto Counthina.

• 80'

I posljednja izmjena u Unitedu. Sanchez je ušao umjesto Lingarda.

• 77'

Suarez je dobio javnu opomenu.

• 75'

Nova izmjena. Vidal je ušao umjesto Arthura.

• 73'

Lukaku je ušao u igru umjesto Rashforda.

• 71'

Izmjena u Barceloni. Semedo je ušao umjesto Roberta.

• 70'

• 70'

Barcelona sakrila loptu. Izgleda da se United predao na Nou Campu.

• 65'

United je napravuio prvu izmjenu. Dalot je ušao umjesto Martiala.

• 61'

• 57'

Igra se otvoreno s obje strane uz mnogo trke. Ponovno je zaprijetio United, ali je Pogbina lopta bila prebrza za Rashforda.

• 53'

Martial je želio ubaciti u šesnaesterac, ali je obrana Barce otklonila opasnost. United je dobio drugi udarac iz kuta.

• 47'

Barcelona je zaprijetila. Suarez je probio po lijevoj strani i dao povratnu za Messija. Argentinac je ponovno gađao nebranjeni dio mreže, ali je njegov udarac završio u bloku.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

• 45'+2

Leo Messi je prošao Phila Jonesa i ubacio oštro na drugu vratnicu gdje se našao Sergi Roberto. Barcin branič umjesto u mrežu pucao je ravno u vratara De Geu.

• 41'

Nakon slobodnog udarca Rakitić je prvi bio na lopti i glavom je skrenuo prema Unitedovim ratima. De Gea je ovaj put uspio zaustaviti udarac.

• 39'

Pogba je pucao iz velike udaljeno ali je Ter Stegen bio na mjestu.

• 35'

Messi je slabo izveo slobodni udarac.

• 34'

• 28'

• 26'

Još jedna dobra prilika za Barcelonu. Ponovno je u prilici bio Messi, ali je njegov pokušaj otišao visoko iznad grede.

• 20'

• 16'

• 12'

Ivan Rakitić je srušen u kaznenom prostoru Uniteda, a sudac Brych je pokazao na bijelu točku. No nakon pregleda VAR-a Nijemac je promijenio odluku. Ništa od jedanaesterca. Barcelona - Manchester United | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell