Naslovnica Sport Strani nogomet

Milan u polufinalu kupa, Nikola Kalinić se ozlijedio

U 75. minuti utakmice teren je zbog ozljede gležnja napustio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić
27. prosinca 2017. u 23:36 1 komentara 629 prikaza
Milan
Pogledajte galeriju 1/6

Nogometaši Milana izborili su polufinale talijanskog kupa nakon što su u četvrtfinalu nakon produžetaka pobijedili gradskog suparnika Inter s 1:0.

Lazio - Milan Talijanski kup Lazio izbacio Fiorentinu i plasirao se u polufinale

Pobjednika je odlučio pogodak Patricka Cutronea u 104. minuti utakmice na asistenciju Susa. Nažalost, u 75. minuti utakmice teren je zbog ozljede gležnja napustio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Napadač Milana je iznesen s travnjaka nakon oštrog prekršaja Slovaka Milana Škriniara, a za sada nema informacija koliko je ozljeda teška.

Milan
1 / 6
Nikola Kalinić

Za Inter je cijeli susret odigrao Ivan Perišić, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 75. minuti. Perišić je u 23. minuti postigao gol za Inter, ali ga je sudac Marco Guida poništio nakon pregleda usporene snimke i to zbog zaleđa. Candreva je ubacio iz kornera, Škriniar glavom produljio za Perišića, koji je iz mrtvog kuta ljevicom pucao po golu, a Antonio Donnarumma skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Međutim, pogodak je poništen jer je Ranocchia bio u pasivnom zaleđu.

Sebastian Abreu Prvi u povijesti Nogometaš srušio nevjerojatan rekord, ušao u Guinessovu knjigu rekorda

Na vratima Milana nije bio mladi Gianluigi (19), već njegov osam godina stariji brat Antonio. Mlada zvijezda Milana nije branila zbog ozljede, a njegova zamjena Marco Storari se ozlijedio na zagrijavanju pa je priliku dobio Donnarumma stariji.

Perišić je imao dvije lijepe prilike i u završnici regularnog dijela utakmice, no u 85. minuti je pucao preko gola, dok je dvije minute kasnije njegov udarac Donnarumma obranio.

Milan će u polufinalu igrati protiv Lazija koji je u utorak na Olimpijskom stadionu u Rimu svladao Fiorentinu s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Senad Lulić već u 6. minuti. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj ostao je čitavu utakmicu na klupi Fiorentine.

U preostala dva četvrtfinalna susreta igrat će Napoli - Atalanta (2. siječnja), te Juventus - Torino (3. siječnja).